Instalacja MyBB (Unixstorm)

Założony przez  fervi.

wersja skryptu MyBB: 1.8.6
adres forum: <na razie nie podam ::P Względy bezpieczeństwa (jak będzie trzeba to tak)> Pingwinek.net
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
Moim "teoretycznym" celem jest przejście strony z Drupala na MyBB. W zasadzie patrząc na tę stronę MyBB mogłoby robić za stronę z newsami, artykułami i forum - a zarazem być bardzo szybkim "CMSem" (Drupal 7 jeszcze ujdzie w tłoku, ale 8 potrafi nawet minutę ogarniać się!!)

Instalacja przebiega normalnie, wybieram bazę danych (MySQL lub SQLite), niby dodaje tabele i nagle ...

Warning [2] require_once(BLABLABLA/inc/db_.php): failed to open stream: No such file or directory - Line: 2415 - File: install/index.php PHP 5.6.4 (Linux)

Fatal error: require_once(): Failed opening required 'BLABLABLA/inc/db_.php' (include_path='.:/usr/local/php56/lib/php') in BLABLABLA/install/index.php on line 2415

Instalacja oczywiście umiera :)

Oczywiście nie może znaleźć pliku, ale nie wiem jak mu pomóc.

Fervi
wygląda na to że nie wgraleś wszystkich plików/katalogów
adres forum jest wymagany aby otzymac pomoc, więc przy następnym temacie go podaj

sprawdz czy w katalogu install masz wszystko co w paczce mybb
Wolałem dla bezpieczeństwa nie podawać, ale z drugiej strony
pingwinek.net/mybb

Wszystkie pliki wgrane, wątpię by FTP milion razy zrobił ten sam błąd. Podejrzewam coś z PHP u Unixstorm, ale przydałoby się potwierdzić.

Nie ważne czy wybiorę MySQL czy SQLite - ten sam błąd. Postgresa niestety w tej taryfie nie mam

Fervi
Okazało się, że MyBB nie lubi Linuksa, na Windowsie (jako klient instalatora) poszedł bez problemu

Można zamknąć temat

Fervi



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości