Linki nofollow na forum

Założony przez aeroflash.

Mam pytanie w jaki sposób zostało opracowane rozwiązanie na forum Mybborad.pl mające na celu nakładania na zewnętrzne linki atrybutu nofollow, natomiast na linki wewnętrzne w serwisie mybboard.pl atrybutu folow czyli brak nofollow. Chodzi mi o treści w postach.

Z tego co wiem jest opcja nakładania atrybutów poprzez wtyczkę, ale na każdy link w pluginie Google SEO, ale to nienajlepsze rozwiązanie bo atrybut nofolow mają każde linki, także do naszej strony.
Ponadto tam jest opcja albo na kilka dni albo na zawsze.

Jest jakaś wtyczka nofollowexternal.php ale w 1.8.x się krzaczy, ponadto jej nie testowałem więc nie wiem jak w ogóle działa.

Jest też ręczne rozwiązanie z plikime inc/class_parser.php gdzie można dodać kawałek kodu i sprawa linków wychodzących jest rozwiązana poprzez nakładanie na nie atrybutu nofollow.

Ale mnie interesuje jak zostało to opracowane na mybboard.pl ewentualnie jakie macie inne rozwiązania na linki obce na stronie z atrybutem nofollow.
TaniDedyk.pl
Korzystamy z gotowej wtyczki, nieco zmodyfikowanej na nasze potrzeby:
http://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=562
Dzięki za info. Jest ręczne rozwiązanie związane z modyfikacją pliku class_parser.php w zasadzie prosta modyfikacja i w treści mamy już do obcych linków atrybuty z nofollow  jednak przy aktualizacjach należy to na nowo robić, przy wtyczce zawsze jest to a automatu.
 
Powiedz mi co tam niby zmieniliście?
 
Wtyczka jak widzę zmienia linii zewnętrzne w treści i w sygnaturce (chyba, że sygnaturka to z ustawień forum – nie rozgryzałem tego)
 
Nie zmienia jednak atrybutu w strona WWW pod postem jeśli ktoś sobie taką dodał do profilu swojego. To więc należy w szablonie zmodyfikować jak komuś na tym zależy.
 
Pytanie inne czy ta wtyczka czasem nie działa tylko w obrębie tam gdzie jest forum tzn.: Mojastrona.pl/forum
A już np. do strony mojastrona.pl czy mojastrona.pl/cosinnego
nakłada atrybut nofollow bo chyba mi się zdaje, że tak jest.
Wystarczy sprawdzać, czy w linku występuje interesujący nas ciąg znaków np. nazwa z domeny.
(16.12.2015, 19:32)Łukasz Tkacz napisał(a): Wystarczy sprawdzać, czy w linku występuje interesujący nas ciąg znaków np. nazwa z domeny.

Czy ta wtyczka nadal działa? Po wrzuceniu jej do inc/plugins wogóle nie wyświetla mi żadnych wtyczek w panelu i muszę usunąć wtyczkę by sytuacja wróciła do normy
Jest kompatybilna z MyBB 1.8, więc powinna działać. U nas jest dodatkowo nieco zmodyfikowana, więc nie jestem w stanie obecnie powiedzieć, jak to wygląda na zupełnie czystej jej wersji.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości