Opowiedz nam trochę o sobie

Cześć, jestem Ryan Gordon, mieszkam w Zatoce Kalifornijskiej (Bay Area of California) w Stanach Zjednoczonych. Jestem w zespole MyBB od kwietnia 2006 roku, czyli od czasu MyBB 1.1. Aktualnie (w czasie lata) jestem asystentem Gwarancji Jakości Oprogramowania (Software Quality Assurance). W czasie roku szkolnego zajmuję się również szkołą. W wolnym czasie zajmuję się rozmaitymi stronami internetowymi, pracuję w Robotics Club (przyp. tłum. "Klub Robotyki") (pomoc, finansowanie, programowanie, okazjonalnie prace związane z mechaniką, czy elektryką) oraz zajmuję się freelancingiem i programowaniem for-fun. Kocham grać w piłkę, w którą gram przez większość mojego życia. Lubię rozmawiać i urywać się na miasto z przyjaciółmi, grać, chodzić do kina.

Czy twój brat przeszkadza ci, kiedy programujesz MyBB?

Cały czas :(

Jak to jest pomagać w administrowaniu największym znanym forum MyBB, z ponad 4 milionami postów (NCAABBS)?

Zdecydowanie interesująco. Uczysz się rzeczy potrzebnych do uruchamiania dużych operacji optymalizacji, bezpieczeństwa i stabilności, jak i zarządzania tym wszystkim.

Poza MyBB, jakie są twoje hobby?

Kocham grać w piłkę w wolnym czasie. Jestem również w Robotics Club (p.w.) i, kto by się spodziewał? Głównym programistą.

Jak wygląda twój przeciętny dzień?

W dni robocze budzę się o 8 i idę do pracy na 9:30. Kończę pracę o 17 i wracam do domu środkami komunikacji publicznej. Około szóstej jem obiad i włączam komputer. W ciągu najbliższych kilku godzin staram się obejrzeć jeden lub dwa odcinki show na Hulu.com i porozmawiać z przyjaciółmi. W innym wypadku wchodzę na forum MyBB Community, zajmuję się swoimi projektami i pracą. Kończę idąc spać gdziekolwiek pomiędzy 10 wieczorem a 3 nad ranem.
Weekendy przeznaczam na relaks, wyjście do kina, urwanie się gdzieś z przyjaciółmi. Oczywiście w czasie roku szkolnego, moje weekendy przepełnione są obowiązkami.

Jaka jest twoja ulubiona książka?

Muszę przyznać, że urosłem jako fan Harry'ego Pottera. Jednakże, mój regał wypełniony jest książkami o programowaniu, niektóre są przeczytane w połowie, niektóre to moje biblie, a jeszcze inne to skany. Również książki Dana Browna znajdują się wśród moich ulubionych.

Jaką nowość chciałbyś zobaczyć w MyBB?

Automatyczna aktualizacja. To będzie zabójcze =) Zdecydowanie znajdzie się w MyBB 2.0.

Jaki jest twój ulubiony język programowania i realny?

PHP zdecydowanie jest językiem dla mnie. Wśród realnych moim ulubionym jest angielski.

Czy MyBB to jedyny projekt, którego jesteś deweloperem, czy też zajmujesz się innymi projektami?

Okresowo, tu i tam, tworzę strony internetowe dla klientów. Posiadam również RCT3 Fansite (przyp. tłum. "Strona fanów RCT3"), której jestem współwłaścicielem i zajmuję się nią od 4 lat.

Co na początku spodobało ci się w MyBB?

Mój pierwszy RCT3 Fansite (p.w.) działał na phpBB v2. Razem z właścicielem zdecydowaliśmy, że potrzebujemy czegoś z większą funkcjonalnością. W tym samym czasie znałem i przyjaźniłem się z Justinem S., naszym nowym Głównym Grafikiem, który także zajmował się RCT3 Fansite (p.w.) i szukał czegoś do zastąpienia phpBB v2. Znalazł MyBB i dał mi do niego link. MyBB okazało się zdecydowanie lepszym wyborem niż phpBB v2. W tym samym czasie uczyłem się języków programowania do tworzenia stron internetowych, w tym PHP. Przetestowałem swoje zdolności programowania w PHP do tworzenia wtyczek i wkrótce "zostałem porwany" (przyp. tłum. "I got hooked" - luźne tłumaczenie).

Jaki jest największy problem, w jakim się kiedykolwiek znajdowałeś?

To trudne pytanie. Mogę powiedzieć o napadach złego humoru i bójkach jakie toczyłem z bratem, które to wprowadzały nas w kłopoty.

Jaka jest twoja wymarzona kariera?

Chciałbym posiadać i tworzyć własny park w obrębie Disneylandu. Great America zawsze była moim marzeniem.

Chciałbyś coś jeszcze dodać?

Trochę interesujących faktów o mnie:
Nienawidzę pogody w Kalifornii, ponieważ lubię, kiedy pada - jest wtedy spokojnie, wszystko się oczyszcza i odbiega od normy.
Najlepiej programuję wieczorem, kiedy nie przeszkadzają mi hałasy i ludzie. Pozwala mi to się skupić i dobrze wykonać swoją pracę.
Mam talent w napawaniu ludzi dobrym humorem poprzez opowiadanie im moich żartów, kocham powodować, że ludzie się uśmiechają.

Oryginał: (Link)

Wszystkie prawa do tego tłumaczenia posiada Ekipa MyBBoard.pl (hippie). Publikowanie bez zgody autora zabronione.