Problemy podczas instalacji Shoutbox

Instalacja  Założony przez  malarek.

wersja skryptu MyBB: niby najnowsza pobrana z tego forum z działu download
strona www:  http://sh198092.website.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
problemy z wyświetlaniem sb




Zainstalowałem SB według zaleceń z forum. Wszystko niby jest ok lecz skrypt DVZ Shoutbox jest tragiczny.
Obecnie wygląda tak ja na screenie. Kombinowałem z css ale mi nie wychodzi.
Gdzie popełniam błąd?



[Obrazek: a.PNG]

Chciał bym by mój SB przypominał trochę większość sb w internecie.
- dodac ramkę
- zmniejszyć avatary użytkowników
- dodać klawisze wyślij itp. bo ich nie widać
- rozciągnąć sb na całą stronę (1025 x 200)
i trochę pokombinować z kolorystyką itp.

Kod pluginu wygląda tak:
[i]/* DVZ Shoutbox */[/i]
[i]#shoutbox { margin-bottom: 10px; border: solid 2px rgba(0,0,0,0.1); }[/i]
[i]#shoutbox .head {background: none repeat scroll 0 0 #169EAB;[/i]
[i]    border: 1px solid #169EAB;[/i]
[i]    color: #FFFFFF;[/i]
[i]    padding: 14px;[/i]
[i]    border-bottom: 1px solid white;[/i]
[i]    -moz-border-radius-topleft: 6px;[/i]
[i]    -moz-border-radius-topright: 6px;[/i]
[i]    -webkit-border-top-left-radius: 6px;[/i]
[i]    -webkit-border-top-right-radius: 6px;[/i]
[i]    border-top-left-radius: 6px;[/i]
[i]    border-top-right-radius: 6px;[/i]
[i]} [/i]
[i]#shoutbox.front .head { cursor: pointer; }[/i]
[i]#shoutbox .head .right { float: right; margin: 0; font-size: 13px; }[/i]
[i]#shoutbox.collapsed .head { opacity: 0.6; }[/i]
[i]#shoutbox.collapsed .body { display: none; }[/i]

[i]#shoutbox .panel { border-top: solid 2px rgba(0,0,0,0.1); }[/i]
[i]#shoutbox input.text { margin: 0; padding: 10px 8px; width: 100%; box-sizing: border-box; border: none; box-shadow: inset 0 2px 4px rgba(0,0,0,0.08); font-family: Arial, sans-serif; font-size: 12px; color: #000; }[/i]
[i]#shoutbox .minposts, #shoutbox .blocked { padding: 6px; font-size: 11px; }[/i]
[i]#shoutbox .panel.minposts { background: #FFFED8; color: #727250; }[/i]
[i]#shoutbox .panel.blocked { background: #FCEFEF; color: #543A3A; }[/i]
[i]#shoutbox .panel p { margin: 0; }[/i]

[i]#shoutbox .window { border-top: solid 2px rgba(0,0,0,0.1); overflow-y: scroll; }[/i]
[i]#shoutbox .data { display: table; width: 100%; border-top: solid 2px rgba(0,0,0,0.1); font-family: Arial, sans-serif; font-size: 12px; }[/i]
[i]#shoutbox.front .data { border-top: none; }[/i]

[i]#shoutbox .entry { display: table-row !important; width: 100%; transition: background-color 0.2s; }[/i]
[i]#shoutbox .entry:nth-child(even) { background-color: rgba(0,0,0,0.01); }[/i]
[i]#shoutbox .entry.new { background-color: rgba(255,255,100,0.1); }[/i]
[i]#shoutbox .entry > div { border-bottom: dashed 1px rgba(0,0,0,0.05); }[/i]
[i]#shoutbox .entry:last-child > div { border-bottom: none; }[/i]

[i]#shoutbox .entry > div { display: table-cell; padding: 6px; }[/i]

[i]#shoutbox .avatar img { margin: 0 auto; vertical-align: middle; max-height: 20px; max-width: 20px; border: solid 1px rgba(255,255,255,0.1); box-shadow: 0 0 2px rgba(0,0,0,0.1); cursor: pointer; }[/i]
[i]#shoutbox .user { border-right: solid 1px rgba(0,0,0,0.05); text-align: right; white-space: nowrap; }[/i]
[i]#shoutbox .text { width: 100%; color: #555; }[/i]
[i]#shoutbox .info { font-size: 11px; color: #AAA; white-space: nowrap; text-align: right; }[/i]
[i]#shoutbox .mod { padding: 6px 8px; font-size: 9px; font-weight: bold; color: #AAA; text-decoration: none; }[/i]
[i]#shoutbox .mod:nth-of-type(2) { margin-right: 5px; border-left: solid 1px rgba(0,0,0,0.1); }[/i]
[i]#shoutbox  .ip { margin-right: 10px; color: #CECECE; }[/i]
Szogi1910 napisał 21.10.2015, 10:24:
W polu adres forum podajemy odnośnik do strony.
Nie mamy demo z problemem, więc jedynie możemy strzelać.
a) przeczyścić pamięć podręczną przeglądarki.
b) Pokaż w jakim miejscu dodałeś ten kod.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Pracę sprawdzam na kilku przeglądarkach (chrome, opera, cyberfox, ie7,8,10,11, firefoks). Przeglądarki czyste. Kod zapodałem zgodnie z instrukcją czyli na końcu global.css. Nic to nie dało więc znalazłem *.css od stylu i testowo też tam dodałem (admin/styles/default/style.css). Nic się nie zmieniło więc pobrałem z neta kilka wersji tego Shoutboxa i tez nic. Nadal jest taki jak na w/w screenie.  Postanowiłem poszukać czegoś innego i znalazłem stary chatbox.
Po zainstalowaniu bez problemu chatboxa udaje się uruchomić i nawet działa w 80% (nie działa zakładka narzędzia) oraz nie mogę znaleźć w plikach kodu do wpisu który widać:
Ogłoszenie: Pan Bóg: Aktualnie tworzę nową skórkę "reksio-dark"  Przekopałem w notatniku wszystkie pliki z tej wtyczki i za groma nie mogę tego usunąć.
W całej pracy zależy mi jednak na standardowym SB z którym jak widać masa jest problemów.
Może nie w to miejsce pakuję style.txt ??
Wszędzie mówią że ma być na końcu pliku xxxx.css swojego stylu. Mój styl na forum to standardowy mybb. Są w nim tylko dwa pliki odpowiedzialne za style.
global.css w folderze głównym serwera oraz tak jak wyżej wspomniałem style.css w katalogu admin/styles/default
Nie rozumiem gdzie mogę popełniać błąd.


[Obrazek: ada.PNG]

Postawiłem testowo forum pod adresem: http://sh198092.website.pl
Jest to dokładnie ta sama kopia którą mam lokalnie na serwerze. Będzie łatwiej ogarnąć to wszystko.
Opcja narzędzia (button) Sprawdź czy masz coś takiego jak "changuondyu_chatbox_main" w szablonie globalnym. 
Znajdź i Usuń wpis:

{$changfcbbutton}  
Tak było przynajmniej w wersji 3.6.0
Ogłoszenie usuniesz to za pomocą komendy /notice. 
Po za tym obecny czat który posiadasz nie jest w pełni kompatybilny z silnikiem 1.8

Polecałbym ponownie wrócić do DVZ Shoutbox.
Moja dodatkowa rada. Jeżeli szukasz pomocy polecałbym troszeczkę poczekać, na pewno jest ktoś w stanie pomóc nawet od A do Z.
Więc nie zmieniaj tak nagle swoich wymagań i nie twórz samemu sobie dodatkowych problemów. Temat odnośnie DVZ, a po chwili pytasz o ChangUonDyU.
Otrzymujesz pomoc Snake_, a teraz pytasz o co innego.
Pomogłem i chcesz mi przyznać Punkt Reputacji? Proszę opisz w komentarzu za co go otrzymuję :) Dziękuje!  
Zdenerwowany jestem. Ten chat ChangUonDyU postawiłem jedynie testowo bez zamiaru używania ale jeśli SB nie będzie działać to chyba zacznę tego używać. Nie mam bladego pojęcia co robię źle!

Rozumiem że styles.txt kopiuję i dokładam do global.css, tak? W ostatnią linię...
Wszystko robię jak w instrukcji - u innych działa, u mnie nie.
Jakiego php wymaga SB? 5.6 może być czy za "nowy"?
(22.10.2015, 08:16)malarek napisał(a): Jakiego php wymaga SB? 5.6 może być czy za "nowy"?
Ten plugin wymaga PHP w wersji 5.4 lub wyższej.
(22.10.2015, 08:16)malarek napisał(a): Rozumiem że styles.txt kopiuję i dokładam do global.css, tak? W ostatnią linię...
W pliku CSS swojego motywu, np. global.css umieść kod CSS shoutbox-a - domyślne wartości znajdują się w pliku STYLES.txt w załączonej paczce. Kod css shoutboxa możesz umieścić na samym końcu
Właśnie tak zrobiłem i nic. Coś mi się wydaje że nie do tych plików pakuję kod stylu.
Jak dotrzeć za pomocą ACP do global.css? W którym miejscu dokładnie to siedzi?

Właśnie zauważyłem że plik (przykładowy) index.php na serwerze (ftp) różni się od index w ACP!!
Może właśnie tutaj błąd popełniam i dopisuję tam gdzie nie potrzeba.
Wszelkie zmiany w szablonach wykonuje sie za pomocą acp.
global.css odnajdziesz w acp - style i szablony - style - twój styl
Już sobie poradziłem. Na forum gdzieś u Angoli wyczytałem że nie dopisujemy do global.css lecz tworzymy nowy arkusz!
Teraz działa! Od razu wszystko śmiga.

Aby dodać style z pliku styles.txt wchodzimy w:
ACP / Style i szablony / aktualnie_używany_styl / Nowy arkusz CSS!!!
Tworzymy nowy arkusz podając:
Nazwa pliku: dvz_shoutbox.css
Dołączane do: do wszystkich
i na koniec wstawiamy: dodaj własny wpis; pojawi się edytor i tu wklejamy kod z pliku styles.txt

Teraz wszystko śmiga.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości