rejestrujące się boty reklamowe

Założony przez  musicfan.

wersja skryptu MyBB: 1.8.5
adres forum: http://www.handsupowo.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa i wersja wtyczki):


Witam, od pewnego czasu zaczęły mi się rejestrować boty reklamowe, tzn nie piszą żadnych tematów i nie spamują nic tylko po prostu w profilu w "Strona domowa" mają ustawione różne linki do stron www oraz opisy. a ich czas spędzony online to 32-36 sekund ... niby mam teraz ustawiony czas rejestracji 35 sekund ale to nie wiele daje.

Dodam że posiadam własne i unikalne pytania zabezpieczające.

Czy ktoś posiada jakieś dodatkowe zabezpieczenia aby takie konta się nie rejestrowały?
Szczerze mam to samo i zastanawiam się własnie co z tym zrobić ;/
To są najprawdopodobniej ludzie, którzy dostają pieniądze za to, więc zabezpieczenia przed botami nic nie dadzą.
Wejdź w ustawienia grupy zarejestrowani przejdź do "Użytkownicy i uprawnienia" odznacz pole Mogą zmieniać swoją stronę WWW? zapisz zmiany.
Potem stwórz nową grupę (np. Zarejestrowani-bywalcy )na bazie grupy zarejestrowani, ale tak, żeby mogli edytować stronę WWW. A potem zrób w systemie awansów, że z grupy zarejestrowani będzie przenosiło do grupy zarejestrowani-bywalcy jak spełnią jakieś wymagania, np. 5 postów, tydzień czasu od rejestracji.
Dzieki za pomoc ::) niestety nie mam opcji odznaczenia edycji strony www ( nie wyświetla mi się coś takiego w miejscu gdzie napisałeś ze to jest ) ;/
Zaktualizuj skrypt. Ja w najnowszej wersji - 1.8.6 - mam taką opcję :)
[Obrazek: 96418759801638650146.png]
OO to widze jeszcze lepiej :D , bo u mnie to widać w ten sposób a skrypt mam aktualny ;/ jakies rady?
[Obrazek: 61235273402187409615.png]
Zaktualizuj tłumaczenie mybb.
Dzięki wielkie
sprobuj z pytaniami dodatkowymi,nie koniecznie moga byc to ludzie za kaske
np ja zrobilem pytania
z ż,ó,ł ,ą i odpuscilo
Jeśli sądzisz,ze czegoś nie ma,nie oznacza to,że tego nie można zobaczyć!
Pomoglem lajknij repa POMOGL :)
(10.10.2015, 16:34)Ardex napisał(a): To są najprawdopodobniej ludzie, którzy dostają pieniądze za to, więc zabezpieczenia przed botami nic nie dadzą.
Wejdź w ustawienia grupy zarejestrowani przejdź do "Użytkownicy i uprawnienia" odznacz pole Mogą zmieniać swoją stronę WWW? zapisz zmiany.
Potem stwórz nową grupę (np. Zarejestrowani-bywalcy )na bazie grupy zarejestrowani, ale tak, żeby mogli edytować stronę WWW. A potem zrób w systemie awansów, że z grupy zarejestrowani będzie przenosiło do grupy zarejestrowani-bywalcy jak spełnią jakieś wymagania, np. 5 postów, tydzień czasu od rejestracji.

dzięki za radę, zrobiłem tak i zobaczymy efekty ;)
ale też chciałbym aby takie konta niepotrzebnie się nie rejestrowały
niestety coraz więcej takich kont się rejestruje a ja mam już dość ich usuwania
co prawda nie dodają już swoich stron bo nie mogą ale chciałbym aby wogóle się takie konta nie rejestrowały
Skąd się rejestrują te konta. To chyba można określić na bazie adresu ip. Jeśli to jest strona tylko dla Polskich użytkowników, a te boty są np z Rosji to możesz dać pytania typowo Polskie z typowo Polskimi literami :P
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
właśnie o to chodzi że na forum jest tylko około 45% Polaków reszta jest zza granicy ;/

a te konta to przeważnie Polskie e-maile z końcówką .pl które notorycznie dodaję do zablokowanych



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości