MyBB wyglądający po mojemu

Inne  Założony przez  Devzan.

Witam! 

Jestem nowy na MyBB, dziś go pobrałem i to moje pierwsze starcie z nim jako potencjalny administrator. Do tej pory rządziłem na phpBB by Przemo, którego umiem od bajta do bajta, dlatego ciężej mi trochę się poruszać po MyBB. 

Chciałbym spytać jak to jest z wyglądem forum na MyBB? Są jakieś style, są szablony, są zestawy ikon, ale czym to się różni, jak zmieniać to/to/to i na co uważać, kompletnie nie ogarniam. 
Mam sobie MyBB 1.8.6 z Default szablonem (czy może stylem? Sam już nie wiem) i chcę z tego zrobić swój własny. Tylko nie wiem gdzie i co. HTML i CSS umiem, więc modyfikacje .css nie byłyby problemem, ale z tego co udało mi się tutaj na forum wyczytać to można to zrobić jakoś "live" w Panelu Administracyjnym.

Zapewne pytanie się pojawiło, ale wyszukiwarka mi nie pokazała, a forum ma miliard subforów i nie przemieszczam się między nimi swobodnie :(
ACP -> Style i szablony -> Style - pliki css
ACP -> Style i szablony -> Szablony -> szablony, których używa MyBB- header, footer, forumdisplay itd.
Obcykaj panel admina...
Żeby stworzyć nowy styl musisz:

- w zakładce "Style i szablony" wybrać opcję "Stwórz nowy styl"
- w zakładce "Szablony" musisz stworzyć nowy zestaw szablonów
- edytować opcje stylu i przypisać do niego stworzoną paczkę szablonów

Gdyby Shakespeare żył, powiedziałby: "reszta jest tworzeniem". ;)
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
A czym się różni styl od szablonu? I w którym z nich mogę zmienić np. strukturę showthread (np. żeby avatar i informacje o użytkowniku były po prawej i inne tego typu rzeczy)? Widnieje gdzieś spis gdzie jest co przechowywane poza listą plików css w ACP?

#E:
Okej, wiem gdzie co i jak zmieniać jeśli chodzi o css, ale co z strukturą forum? Np. wywalenie "szukaj w tym dziale" w showtread? Albo avatar? W Przemku było po prostu coś w stylu {AVATAR}, a jak przeglądam plik showthread.php to tam nie ma czegoś takiego, jedyna fraza "avatar" to w zmiennej templatelist.
https://webboard.pl/thread-45824.html wystarczy namierzyć odpowiedni szablon i resztę poradzisz sobie.
Do szukania szablonów polecam ustawić angielski w acp, wtedy szablony z profilem np. Forumbit_ znajdują się w grupie forum bit.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości