MyBB czy IP.Board?

Założony przez  Tomaan.

Jeśli pieniądze nie są problemem, który skrypt byście wybrali?

MyBB czy IP.Board?
Jeżeli zakup IPB jest dla Ciebie jak dla zwykłego Kowalskiego pójście do sklepu po świeże bułeczki to czemu nie ;) Zakupiłbym.
BMW Sarnaki
Też bym wybrał IP.Board ale mnie na to nie stać a MyBB jest spoko
IP. Board ale MyBB nie mam nic do zarzucenia ;)
Śmiechłem ;d

Co za człowiek się pyta na Polskim Supporcie MyBB co jest lepsze "MyBB czy IP.Board"....

Według mnie IP.Board ale każdy ma inne zdanie.
No właśnie ja się pytam Śmiechojku i właśnie uzyskałem odpowiedzi, dziękuję kolegom.
W czasach 2.x powiedziałbym bez zastanowienia że jak stać to brać IPB, ale to już nie są czasy 2.x.

Sam kupiłem licencję na IPB 3.1 kilka tygodni przed wydaniem 3.2 i gryzę się w tyłek że dałem się tak załatwić, bo moi userzy non stop wpadali na irytujące bugi które były tak oczywiste że kręciłem na nie oczami. Do tego szaleństwo fixów gdzie co tydzień, dwa przychodził e-mail od IPS'u że jest fix bezpieczeństwa.

Od parunastu tygodni jest IPB 4.0 i z tego co słyszę od znajomych customer-driven-testing się powtarza, dlatego dla mnie nigdy więcej IPB.
(27.09.2015, 21:18)Riess napisał(a): W czasach 2.x powiedziałbym bez zastanowienia że jak stać to brać IPB, ale to już nie są czasy 2.x.

Sam kupiłem licencję na IPB 3.1 kilka tygodni przed wydaniem 3.2 i gryzę się w tyłek że dałem się tak załatwić, bo moi userzy non stop wpadali na irytujące bugi które były tak oczywiste że kręciłem na nie oczami. Do tego szaleństwo fixów gdzie co tydzień, dwa przychodził e-mail od IPS'u że jest fix bezpieczeństwa.

Od parunastu tygodni jest IPB 4.0 i z tego co słyszę od znajomych customer-driven-testing się powtarza, dlatego dla mnie nigdy więcej IPB.

No początki są zawsze z błędami i bugami, MyBB 1.8 także miało parę błędów, tak samo 1.6. Porównaj sobie MyBB 1.8.0 z 1.8.6, z każdą wersją wychodzą poprawki, tak samo z IP.Board 3.1 i 3.4.8.
Tyle, że kod IPB to istne spaghetti, więc bugi są rzeczą oczywistą ^^
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Zgoda, tylko że za MyBB nie płacisz 650 cebul na start plus 70 co 6 miesięcy modląc się o to że w końcu dostaniesz fix dla tej jednej pierdoły która jest dla nich nie ważna (bo po co testować jak można już sprzedawać, a pękającego w szwach bugtrackera i tak mało kto sprawdzi) a za którą userzy chcą odgryźć ci tyłek (tak, Invision nie śpieszył się z żałosnym działaniem ichniego WYSIWYGa przez ~14 miesięcy).

Do tego + dla MyBB za mniej zgrzytania zębami jak zdecydujesz się zmienić na coś innego po dwóch-trzech miesiącach.
Wybrałbym MyBB.
Głównym powodem mojej decyzji byłby ten wspaniały support MyBB, na którym właśnie piszę. :)
Jest to według mnie najlepszy support ze wszystkich silników, a uwierzcie, że używałem prawie wszystkich silników i nigdzie nie znalazłem tak świetnego supportu jak tutaj.
Tylko szkoda, że MyBB nie ma takiej funkcji jak wysyłanie zgłoszeń do supportu z poziomu ACP.
nie wiem jak z mybb jest przy bardzo dużej odwiedzalności forum, IPB radzi sobie z tym bardzo dobrze. Co do samej funkcjonalności, to jedno i drugie jest ok. Prawdę mówiąc, to jeśli znasz skrypty i masz jakiekolwiek pojęcie o PHP, MySQL, czy samym apache, zabezpieczeniach serwera itp. jesteś w stanie dostosować obydwa fora do własnych potrzeb.

Mnie osobiście w MyBB brakuje jednej opcji, aktualizacji skryptu i wtyczek do najnowszych wersji jak to ma np. rozwiązane WordPress. Nie pamiętam, czy ta opcje posiada IPB, bo dawno z niego korzystałem ale jakoś kojarzę, że posiada. Zasysanie paczek ręcznie i ręczne nadpisywanie plików to trochę już epoka kamienia łupanego. Automatyczne aktualizacje to zawsze oszczędność czasu, a jak jeszcze posiadają kontrolę nad wymaganymi bibliotekami i ich wersjami to już w ogóle jest luksus :)
No bo IPB to Windows a MYBB to Linux. Jak wszyscy wiedzą, ten pierwszy, płatny - odwiecznie ma problemy z samym sobą. Den drugi choć za friko zawsze działa. Tam gdzie trzeba płacić - i ci co biorą te kasiorkę - sądzą że się wyrabiają. Kawka, ciacho, kawka, dwa kliknięcia i do chaty. Dzionek z głowy. Tam gdzie piszą za friko - chcą zaistnieć więc piszą, piszą, piszą i w końcu coś napiszą.
Z IPB to teraz jak z Windowsem 10. Zaje... zakur... polecam!



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości