Patriotyzm

Założony przez  Jottex.

Pomyślałem, że warto byłoby z kimś porozmawiać o jego stosunku do narodu, czy kieruje się wartościami patriotycznymi. Czy jesteście patriotami? Działacie jakoś? Ja osobiście kieruję się takimi wartościami i uważam się za prawdziwego patriotę, a także staram się działać dla Polski ::)

Dziękuję za każdą udzieloną pomoc i wsparcie!
Hm... to zależy. Jeżeli chodzi o pamięć o osobach, które oddały za kraj życie, walczyły o niepodległość itd. to tak, staram się o tym pamiętać, celebrować i uświadamiać innych, że ktoś taki był.

Moja własna postawa jest natomiast inna. Nie czuję się, abym był krajowi cokolwiek winny. Narodowi jako ludziom i owszem, ale tzw. "kapitanowi Państwo" (celowy, sarkastyczny i prześmiewczy zapis) już zdecydowanie nie. Urodziłem się już w wolnej Polsce, nie wydaje mi się natomiast, aby przez te lata zrobiono tutaj zbyt wiele dobrego. Nieco zrobiono, ale niewspółmiernie więcej zepsuto lub zaprzepaszczono. Poza tym, cenię życie człowieka, nawet pojedynczego, znacznie wyżej, niż flagę, hymn czy godło.
To też patriotyzm, zresztą czy stałbyś obojętny gdyby do Polski wkraczali Rosjanie?


deska kompozytowa Kraków
Na pewno nie zgłosiłbym się na ochotnika "umierającego z pieśnią na twarzy" za rządzących - to fajnie wygląda w filmach czy grach, a nieco mniej zabawnie w rzeczywistości. Co bym zrobił? Zatroszczył się o bezpieczeństwo mojej rodziny, ona jest najważniejsza.
Czuję się prawdziwym polakiem!



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości