Obrazek w headerze (tło) powtarza się na większych rozdzielczościach.

Błąd   Założony przez  PotomakTV.

wersja skryptu MyBB: 1.8
adres forum: http://pokerteamp.c0.pl/index.php
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu): Więc tak mam header wymiaru 1300x200 i jak ja wchodzę na forum jest okej ale jak kolega wchodzi który ma ekran 1900 to ma coś takiego http://iv.pl/images/39201529786152623016.jpg da się zrobić jakoś, żeby header był kompatybilny z rozmiarem forum
Snake_ napisał 20.09.2015, 09:27:
Poprawiam tytuł wątku, a Ciebie odsyłam do akcji, które musisz mieć w małym paluszku:
Jeśli obrazek headera wynosi 1300 to ustawić szerokość forum na stałe 1300 pix (prawdopodobnie klasa .wrapper bądź #container).
Do tego usunąć repeat z atrybutu background owej klasy.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
(19.09.2015, 16:27)ficus napisał(a): Jeśli obrazek headera wynosi 1300 to ustawić szerokość forum na stałe 1300 pix (prawdopodobnie klasa .wrapper bądź #container).
Do tego usunąć repeat z atrybutu background owej klasy.
Jestem początkujący a gdzie to trzeba znaleść w ACP>>>Szablony i Style>>>Szablony>>>Mój szablon>>>Tak?
Czy co trzeba?
Znajdziesz to w acp - style - twój styl - global.css
(19.09.2015, 16:54)Szogi1910 napisał(a): Znajdziesz to w acp - style - twój styl - global.css
(19.09.2015, 16:27)ficus napisał(a): Jeśli obrazek headera wynosi 1300 to ustawić szerokość forum na stałe 1300 pix (prawdopodobnie klasa .wrapper bądź #container).
Do tego usunąć repeat z atrybutu background owej klasy.

Tak ale napisał kolega repeat, .wrapper, #container, Ale mi chodzi o to więc tak: (dam moje)
.wrapper:
.wrapper {
    width: 85%;
    min-width: 970px;
    max-width: 1300px;
    margin: auto auto;
}

#container {
    width: 100%;
    margin: auto auto;
        color: #a1a1a1;
    padding-top: 0;
    padding-bottom: 0;
    text-align: left;
    font-style: 'Trebuchet MS', Helvetica, sans-serif;
}
I o co chodzi z tym repeat nie mam pojęcia bo jest tego duuużo a w "background" Tego nie mam :/ (oczywiście w global.css)
Nie chcący zacytowałem przepraszam :/.
background jest atrybutem za pomocą którego wstawiony jest obrazek w tle. #header.
repeat powoduje, że przy większej rozdzielczości twój banner się powiela by zapełnić tło.

Zamiast % ustaw wartości stałe w px i każdy będzie miał takie same wymiary strony niezależnie od rozdzielczości.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
(19.09.2015, 17:54)ficus napisał(a): background jest atrybutem za pomocą którego wstawiony jest obrazek w tle. #header.
repeat powoduje, że przy większej rozdzielczości twój banner się powiela by zapełnić tło.

Zamiast % ustaw wartości stałe w px i każdy będzie miał takie same wymiary strony niezależnie od rozdzielczości.
dziękuję teraz jak masz chwilkę to luknij tutaj https://webboard.pl/thread-63721.html

(19.09.2015, 17:54)ficus napisał(a): background jest atrybutem za pomocą którego wstawiony jest obrazek w tle. #header.
repeat powoduje, że przy większej rozdzielczości twój banner się powiela by zapełnić tło.

Zamiast % ustaw wartości stałe w px i każdy będzie miał takie same wymiary strony niezależnie od rozdzielczości.
A jeszcze mam pytanie te "repeat" to zmienić gdzie? I na co?

(19.09.2015, 17:54)ficus napisał(a): background jest atrybutem za pomocą którego wstawiony jest obrazek w tle. #header.
repeat powoduje, że przy większej rozdzielczości twój banner się powiela by zapełnić tło.

Zamiast % ustaw wartości stałe w px i każdy będzie miał takie same wymiary strony niezależnie od rozdzielczości.
Z tych nazw co powiedziałeś mam zrobione tak:
.wrapper {
width: 85%;
min-width: 970px;
max-width: 1300px;
margin: auto auto;
#container {
width: 100%;
margin: auto auto;
color: #a1a1a1;
padding-top: 0;
padding-bottom: 0;
text-align: left;
font-style: 'Trebuchet MS', Helvetica, sans-serif;
}

#header {
position: relative;
background: transparent url("images/Splat_dark/header.png") repeat scroll 1300x 200px;
height: 200px;
width: 1300px;
margin: 0 auto;
}
Niewiem czy dobrze to zrobiłem powiedz mi :) (sorka jestem nowy :<)
Matslom napisał 20.09.2015, 14:33:
Dlaczego piszesz 3 posty jeden pod drugim? Używaj opcji edycji...
A nie wystarczyło by background-size?
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
(20.09.2015, 09:25)Snake_ napisał(a): background-size
A gdzie to jest bo w global.css tego nie mam :/
Musisz stworzyć, poczytaj o tym. ;)
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości