Reklamy w Mybb, wasze spostrzeżenia.

Założony przez  Swordancer.

Witam,

jestem ciekaw, czy używacie reklam na sowich stronach, jeśli tak, to w jakich miejscach je umieszczacie, ile jesteście w stanie z nich wyciągnąć? 

Czy uważacie, że nie opłaca się umieszczać reklam w Mybb? Czy dla Was fora z reklamami są irytujące?

Czy przeszkadzają Wam reklamy w poście?

Chętnie poczytam Wasze opinie. U mnie najskuteczniejsze są banery w drugim poście, aczkolwiek mam tam dwa i korzystam z Adsense jak widać. Nie uważam tego za agresywne, no i zalogowani tej reklamy nie widzą, tylko baner w nagłówku. Odnośnie banneru w nagłówku, to oczywiście jako jeden baner jest najskuteczniejszy z przyczyn oczywistych. Korzystam z rozszerzenia MyAdvertisement i nie tylko do reklam, ale i ze dwa boxy sobie w nim ustawiłem, po prostu wygodnie mi tak. 

Jak to u Was wygląda?

Jestem ciekaw co społeczność Mybb myśli o reklamach na forach, chętnie poczytam wasze spostrzeżenia, uwagi, może się z tego wywiązać ciekawa dyskusja, czegoś się dowiem, czegoś Wy się dowiecie.
Forum: https://odjechani.com.pl Konto testowe - Login:Mybboard.pl Hasło:mybboard Posiadam link do Mybboard.pl w stopce. 
Prowadzenie serwisu większego serwisu bez reklam to dokładanie do interesu, a mając ruch i potencjał głupota nie wykorzystać możliwości spieniężania ruchu. Reklamy były w tv wszedł Internet i tutaj się też zadomowiły, ale reklama nie powinna irytować użytkowników. Wszelkie pop-upy itp. przez, które się trzeba przeklikać to już objaw, że ktoś kto prowadzi serwis robi to tylko pod kątem kasy. Wiele dużych serwisów jest już tak obłożonych i poustawianych pod reklamy, że zaczyna to przypominać śmieciowe serwisy.

Trzeba to robić z głową. Reklamy Google są generalnie OK można wstawić baner w miejsce, w którym nie będzie nikomu wadził, a przy okazji może komuś w czymś pomoże.

Kasa w zależności od potencjału serwisu i ruchu, ale to już nie te czasy co kiedyś, ze ktoś miał stronkę ruch na poziomie 1000 UU/dzień i wyciągał fajne sumy teraz z takiego ruchu są grosze. Generalnie AdSense to jak sinusoida był szczyt, osiągnęło to swoje maksimum i teraz tendencja spadkowa. Ludzie, którzy w tym siedzą dłużej mogą coś więcej powiedzieć jak było, a jak jest teraz. Oczywiściej jak się ma ruch są jeszcze z tego pieniądze, ponadto można działać w oparciu o PP, reklamy dedykowane więc AdSense to tylko dodatek, ale na lepsze pieniądze mogą raczej liczyć strony oferujące jakieś rozwiązania, z których korzystają ludzie lub strony gdzie jest dość spory ruch.

Generalnie nie nastawiałbym się tylko na AdSense bo to ślepa uliczka jak wypadniesz z gry to możesz bardzo żałować tych paru stów.

Teraz praktycznie każde większe forum, znane coś z reklam ma bo ileż można dokładać do interesue niech się przynajmniej serwery zwrócą. W MyAdvertsiment to standardowe rozwiązanie, dobrym wyborem jest wyczka pozwalająca dodać sidebar np. po prawej stronie, który to będzie się wyświetlał na każdej podstronie np., główna, działy, tematy.

Generalnie forum aby było dochodowe musi być raczej z większym ruchem, a takie ciężko w dzisiejszych czasach rozkręcić, for jest już sporo więc trudno zbudować np. drugą elektrodę, ale są tematy, które da się rozkręcić. Najważniejsze to mieć dobrej jakości content to przyciąga ludzi.

Inna rada dobrze jest też inwestować w nowe projekty.



p.s. AdSense to już trochę taki przeżytek lepiej wchodzić w Google DoubleClick AdExchange bo dzisiaj można kupić na dowolnej stronie reklamę wyświetlaną konkretnym osobom, o konkretnych zainteresowaniach, profilu demograficznym, planujących kupno konkretnego produktu czyli tzw. real-time bidding (RTB) aby spieniężać ruch na różne sposoby.
Jasne że wiele osób narzeka na drastyczne spadki zarobków z AdSense. Jest to wpływ nagminnego stosowania Adblocka oraz w dużej mierze byle jakiej często kopiowanej treści. Już dawno Google zrobiło porządki, większość stron o słabej powielanej treści nie są praktycznie brane pod uwagę, sprawa dotyczy też zarobków z reklam. Można mieć 20 000 uu dziennie i zarobić 60 zł, ale jak masz dobre eksperckie teksty i 2000 uu dziennie to zarobisz tyle samo, co byle dziadostwo typu śmieszne obrazki, mydło i powidło etc...
(15.09.2015, 20:15)aeroflash napisał(a): Prowadzenie serwisu większego serwisu bez reklam to dokładanie do interesu, a mając ruch i potencjał głupota nie wykorzystać możliwości spieniężania ruchu. Reklamy były w tv wszedł Internet i tutaj się też zadomowiły, ale reklama nie powinna irytować użytkowników. Wszelkie pop-upy itp. przez, które się trzeba przeklikać to już objaw, że ktoś kto prowadzi serwis robi to tylko pod kątem kasy. Wiele dużych serwisów jest już tak obłożonych i poustawianych pod reklamy, że zaczyna to przypominać śmieciowe serwisy.

Trzeba to robić z głową. Reklamy Google są generalnie OK można wstawić baner w miejsce, w którym nie będzie nikomu wadził, a przy okazji może komuś w czymś pomoże.

Kasa w zależności od potencjału serwisu i ruchu, ale to już nie te czasy co kiedyś, ze ktoś miał stronkę ruch na poziomie 1000 UU/dzień i wyciągał fajne sumy teraz z takiego ruchu są grosze. Generalnie AdSense to jak sinusoida był szczyt, osiągnęło to swoje maksimum i teraz tendencja spadkowa. Ludzie, którzy w tym siedzą dłużej mogą coś więcej powiedzieć jak było, a jak jest teraz. Oczywiściej jak się ma ruch są jeszcze z tego pieniądze, ponadto można działać w oparciu o PP, reklamy dedykowane więc AdSense to tylko dodatek, ale na lepsze pieniądze mogą raczej liczyć strony oferujące jakieś rozwiązania, z których korzystają ludzie lub strony gdzie jest dość spory ruch.

Generalnie nie nastawiałbym się tylko na AdSense bo to ślepa uliczka jak wypadniesz z gry to możesz bardzo żałować tych paru stów.

Teraz praktycznie każde większe forum, znane coś z reklam ma bo ileż można dokładać do interesue niech się przynajmniej serwery zwrócą. W MyAdvertsiment to standardowe rozwiązanie, dobrym wyborem jest wyczka pozwalająca dodać sidebar np. po prawej stronie, który to będzie się wyświetlał na każdej podstronie np., główna, działy, tematy.

Generalnie forum aby było dochodowe musi być raczej z większym ruchem, a takie ciężko w dzisiejszych czasach rozkręcić, for jest już sporo więc trudno zbudować np. drugą elektrodę, ale są tematy, które da się rozkręcić. Najważniejsze to mieć dobrej jakości content to przyciąga ludzi.

Inna rada dobrze jest też inwestować w nowe projekty.



p.s. AdSense to już trochę taki przeżytek lepiej wchodzić w Google DoubleClick AdExchange bo dzisiaj można kupić na dowolnej stronie reklamę wyświetlaną konkretnym osobom, o konkretnych zainteresowaniach, profilu demograficznym, planujących kupno konkretnego produktu czyli tzw. real-time bidding (RTB) aby spieniężać ruch na różne sposoby.
Macie bez formatu, bo strasznie męczy oczy tamten format :)
Dodajmy coś jeszcze: zarobki z AdSense w Polsce != zarobki z AdSense w np. USA :)
Gdyby u nas były takie stawki jak u nich, to sytuacja wyglądałaby znacznie lepiej.
Dokładnie, u mnie przy dobrych wiatrach te 70-90zł/mc pójdzie, na te 1k UU dziennie, ale gdyby to był zagraniczny serwis, to patrząc po tym ile za zagraniczne kliknięcia czasami się dostaje (mój rekord, to ok. 11zł za jedno kliknięcie), to sytuacja wyglądałaby faktycznie inaczej. No i myślę, że przeciętny Kowalski po prostu częściej używa Adblocka. AdSense jest dobry, ale na utrzymanie serwisu, co akurat mi pasuje w zupełności, ale na jakiś poważniejszy zarobek, bez jakiegoś kontraktu lub naprawdę sporego ruchu się nie obejdzie.

Poza tym ja mam forum wielotematyczne, co też nie ułatwia wcale sprawy.
Forum: https://odjechani.com.pl Konto testowe - Login:Mybboard.pl Hasło:mybboard Posiadam link do Mybboard.pl w stopce. 
Ja korzystam z SeoPilota i póki co na utrzymanie VPSa i domeny starcza, czego przy AdSense nie byłbym pewien. Chociaż muszę przyznać, że z czasem zarobki z forum spadły trzykrotnie.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
@Nidrax, a seopilot przypadkiem nie obniża pozycji w Google? W końcu to sztuczny system pozycjonowania, a wiadomo jak algorytmy Google są skuteczne. Jak to u Ciebie wygląda?

Ja bym dla hajsu nie zaryzykował wrzucania linków z seopilota, chociaż pewnie znacznie więcej bym zarobił niż za Adsense. Oferuję u siebie wymianę linków i wolę zdobić jakiś stałych klientów, niż bawić się w system, który obniży o ile nie wyzeruje PR i ukatrupi pozycje podstron w wyszukiwarkach.
Forum: https://odjechani.com.pl Konto testowe - Login:Mybboard.pl Hasło:mybboard Posiadam link do Mybboard.pl w stopce. 
PR jaki był, taki cały czas jest. Ludzie świrują nt. pozycjonowania, jakby to serio miało jakieś uber-znaczenie :D Aktualnie Google skupia się bardziej na wartości treści strony, a nie na sztucznych wskaźnikach dokąd i jak ona linkuje.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Nidrax a skąd Ty wiesz na czym skupia się Google, a na czym nie? Algorytmy Google to najbardziej strzeżona tajemnica tej firmy. Na wynik wyszukiwania wpływa wiele istotnych czynników.
Wiesz, a jakoś jetem sceptycznie nastawiony do tego typu rotatorów, bo z tego co widzę w Search Console i Analitycs, to Google jest dość czuły na nienaturalne linki wychodzące. Cała zabawa w Seopilocie w zasadzie opiera się na podejmowaniu ryzyka, bo Google Ci nie powie, że obniża Ci pozycje na dane słowa kluczowe, po prostu będzie to robić i bez analizy całokształtu nie wyczujesz nic.

Sam zatwierdzasz strony które promujesz, czy walisz z automatu? Ja myślę, że Google prędzej czy później podejdzie do tego typu rzeczy bardzo agresywnie, bo takie sztuczne pozycjonowanie obniża jakość wyszukiwarki.
Forum: https://odjechani.com.pl Konto testowe - Login:Mybboard.pl Hasło:mybboard Posiadam link do Mybboard.pl w stopce. 



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości