Jakich opcji brakuje w MyBB?

Założony przez  DamYan.

Jak wiadomo, MyBB jest ciągle rozwijane, pojawiają się nowe opcje, czasami jednak nadal jest daleko w tyle za konkurencją typu SMF czy phpBB3.

Jakich opcji brakuje Wam w MyBB? Które uważacie za zbędne? Co ewentualnie zmienilibyście?

Zapraszam do dyskusji.
Jeżeli miałbym możliwości to najpierw naprawiłbym ciągnący się błąd z wyświetlaniem działów, a potem dodawał inne funkcjonalności.
Ogółem, jak bym coś zrobił, to dopiąłbym to na ostatni guzik i dopiero po tym rozpocząłbym dodawanie nowych funkcji.
Hm. co bym zmienił. Gdy pobrałem MyBB 1.6 to zauważyłem, że zmieniony jest system reputacji. Reputów mozna rozdać ile sie chcę. Można by było wprowadzić system, że aby dać spowrotem reputa userowi któremu dało się przed chwilą trzeba rozdać x(np. 10) reptów innym;) Albo Aby dac reputa temu samemu uzytkownikowi należy odczekać np. 48h. Co Wy na to?:D
Reputacja przy profilu, nie w formie cyfr (Reputacja: 123) - lecz tak jak w vB tzw. kwadraciki (im więcej reputacji negatywnej czy pozytywnej tym więcej tych kwadratów - na przykład co 5 punktów reputacji to dodaje 1 kwadrat)
Witam

1. Brakuje przycisku góra przy każdym poście obok np czasu napisania posta .( trzeb latać na dół)
2. BBCode przy pisaniu posta pod "smailami"
3. Przycisków Forum , Portal na panelu ( na górze obok istniejących szukaj,użytkownicy itd...)

PS. same reputy mnie grzeją, zawsze z tym najwięcej sporów, swarów i kwasów.Może i są potrzebne ale w tym kierunku jeśli chodzi o rozwijanie skryptu , bym nie szedł.

I prostsze upgrejdowanie forum . Z tym lepiej sobie radzą np. smf czy phhbb.


tyle na gorąco , jak mię cóś wpadnie w oko to zapodam jeszcze :)
Cytat:1. Brakuje przycisku góra przy każdym poście obok np czasu napisania posta .( trzeb latać na dół)
To można akurat w skórce zrobić, nie trzeba do tego silnika forum. A wręcz - mozna to zrobić tylko edytując skórke, a nie funkcjonalnośc forum :P


Czego mi brakuje?
1. BBcode przy szybkiej odpowiedzi - ale to tez chyba bardziej sprawa skórki? Choć jak jest Szybka odpowiedź już w standardzie, to mogli też upchać tam BBCode
2. Wsparcie dla ACP/eAccelerator/XCache
3. Łatwiejszy upgrade do nowszych wersji
Poprawić jak najwięcej błędów, które widać gołym okiem a potem przede wszystkim auto-upgrade. Może kilka funkcji które są w pluginach (Important Messages, prefiksy >> są w paczce która jest na oficjalnym SVN <<, automatyczne kasowanie postów po jakimś czasie z działu >> dobre dla śmietnisk <<), poza tym możliwość dodawania jakichś dodatkowych pól w opcjach kontaktowych (IM specyficzne dla różnych krajów) przez panel admina, a nie przez zabawę z szablonami i plikami tłumaczeniami, może więc więcej opcji wyszukiwania użytkowników.
Jak dla mnie, jedyne co mi przychodzi na myśl bez głębszego zastanowienia, to automatyczna aktualizacja. To już by był cud - miód ;) Może jeszcze więcej opcji filtrowania wyników wyszukiwania postów.
Mnie np. brakuje automatycznego backupu i wysyłki na niezależny FTP lub choćby na konto mail (włącznie z dzieleniem na mniejsze części).

Ankiety - to jest ból, bo nie da się zadać więcej jak jednego pytania, powinna być też możliwość zagnieżdżania ankiety w poście, a nie tylko w wątku.
(07.09.2009, 22:24)BlueMan napisał(a): 2. Wsparcie dla ACP/eAccelerator/XCache
eaccelerator w wersji 1.4.x można włączyć, opis jak to zrobić jest tutaj: https://webboard.pl/tutoriale/wybor-sposobu-cache
U mnie zauważalnie poprawiło szybkość wczytywania forum

Mi brakuje opcji "Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie" tak jak to jest w phpBB3
(28.09.2009, 13:29)emilek napisał(a): Mi brakuje opcji "Zaloguj automatycznie przy każdej wizycie" tak jak to jest w phpBB3

Jest taka opcja w MyBB, tylko nie możesz wyczyścić cookies z przeglądarki i się wylogować.
Panel użytkownika -> Edytuj Opcje -> Logowanie, ciasteczka i prywatność zaznacz Loguj automatycznie.
Powyższa opcja jest domyślnie włączona.
No faktycznie, a przeglądałem specjalnie wszystkie opcje i nie zauważyłem, dzięki



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości