Włamanie na forum

Założony przez  MRWynt3l.

wersja skryptu MyBB: 1.8.4
adres forum: xShoot.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty): Cześć , mam bardzo solidny problem. Pewnego dnia poszukiwałem wspolnika na forum [wspolwlasciciela] noi napisał do mnie jakis typek. Posiedział ze mna ze 2-3 dni na forum noi pewnego dnia poprosił o dane do ftp o niby wgranie amxbans , sklepu i jakis błahostek. No to dalem mu te dane m zaufalem mu noi jak cos mu nagle odbiło , zaczol mnie wyzywac od debili , od czegos to ja mu mowie ze zapraszam an ts3 to tam bedzie mogl mnie powyzywac. On odrzekl ze dostane jego ip i mu cos zrobie [ Tak szczerze to prawda ] cos bym mu napewno poczynił za wyzwiska. Noo ale jak mu juz odebrałem te dane do ftp to zaczął mnie straszyc ze mi forum bd powoli niszczył , noi niestety jego slowa sie troszke sprawdziły. Po 2-3 dniach znowu zaczeł dziać sie dziwne rzeczy , w naglowku forum pojawiały sie erotyczne zdjecia , nazwa forum to xShoot.pl - ** , itd.

ZMIENIŁEM DO WSZYSTKIEGO HASLA , DO HOSTINGU , FTP I FORUM.

Czy mozliwe ze na moim ftp krazy sobie jakis tani keyyloger z internetu ?

Prosze was o jak najszybsza pomoc.
Matslom napisał 06.07.2015, 18:55:
Ocenzurowany w pewnym stopniu wulgaryzm nie zmienia jego znaczenia. Do tego polecam przeczytanie przed wysłaniem tego co się napisało... [Obrazek: modnotice_howto.png]
MRWynt3l napisał(a):wersja skryptu MyBB: 1.8.4
ZMIENIŁEM DO WSZYSTKIEGO HASLA , DO HOSTINGU , FTP I FORUM.
Czy mozliwe ze na moim ftp krazy sobie jakis tani keyyloger z internetu ?
Została jeszcze baza danych (możliwość dostępu z zewnątrz zależy od hostingu).
Sprawdź uprawnienia MyBB i zweryfikuj pliki w ACP - jeśli wszystko jest OK, możesz nadpisać wszystkie pliki źródłowe z oryginalnej paczki i dokonaj ponownie weryfikacji plików; poszukaj takich które nie znajdują się w oryginalnej paczce MyBB ani nie należą do stylów i pluginów.
Juz do nieczego niemam dostepu , to przez moja glupote ze dalem mu dostep do hostingu ! ://

Robie reinstala i mam *** na niego.
Matslom napisał 06.07.2015, 18:56:
Jesteś na forum publicznym, panuj trochę nad językiem. [Obrazek: modnotice_howto.png]
Do hostingu też mu hasło dałeś? :facepalm:
Tak ciebie mu podalem , nie dalem mu do hostingu ale tylko do ftp , czytaj zrozumiale.

matsolm sr za wulgaryzmy z mojej strony ale szkoda mi takich osob ...
Zdecyduj czy mu dałeś czy nie.
MRWynt3l napisał(a):uz do nieczego niemam dostepu , to przez moja glupote ze dalem mu dostep do hostingu ! ://
Teraz zaprzeczasz tym co dziś napisałeś
MRWynt3l napisał(a):nie dalem mu do hostingu ale tylko do ftp , czytaj zrozumiale.

Uprawnienia powinieneś rozdawać zaufanym osobą aby uniknąć takich wątków jak właśnie ten, jeżeli ktoś jest nie odpowiedzialny przy rozdawaniu uprawnień właśnie taki efekt można uzyskać jak twój.Teraz będziesz miał nauczkę na przyszłość.

Teraz tak jak poprzednik napisał wystarczy że poświęcisz trochę czasu nad sprawdzaniem plików czy nie podpiął się pod jakiś plik od skryptu aby mógł mieć nadal kontrolę nad forum, wywołując odpowiedni skrypt szkodliwy.
@MRWynt3l:
Nie pisz sorry, tylko ich (wulgaryzmów) nie używaj.

Rozumiemy Twoje rozczarowanie tak taką osobą, jak i złość wywołaną sytuacją.
To się nie powinno nigdy wydarzyć, ale cóż, stało się, trzeba iść do przodu.

Opisz dokładnie co mu dawałeś (najlepiej wypunktuj), a także co już zmieniałeś.
Postaramy się znaleźć rozwiązanie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości