Problem z szablonami i Stylami.

CSS  Założony przez  marko757.

Witam, mam problem, iż chciałbym zmienić mój styl na tematykę minecraft. Adres forum: mrstone.zakopa.net.
Zmieniłem tło z pomocą wszystkich :P Ale gorzej z resztą. Najgorzej jest z napisami w załącznikach i ze stopką. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć gdzie to zmienić (Wiem że ACP/Stle i szablony/Edytuj Styl i dalej nie wiem gdzie wejść, nie wiem co jest od czego. Patrzyłem na poradnik jak zbadać za pomocą Zbadaj Element. Korzystam z Firefox'a, często mi się przydawał w stronach html, a nie w php :P Problem jest w tym, że jestem początkowym użytkownikiem mybb. Ten Zbadaj element, umiem obsługiwać, jak mi wyskakuje np. to
<div id="panel">
to wiem, że jest to w header (Poprzez komentarz) Tylko gdzie się znajduje header?

P.S Nie wiem, czy to się znajduję w Style, czy szablony. i jeszcze jedno. Jaka jest pomiędzy nimi różnica?


Załączone pliki Miniatury
   
Wzór jest po to, by go uzupełnić, a nie usunąć...
Nie usunąłem wzoru. Gdy pisałem wątek, nie było go.
Przepraszam, nie popatrzyłem w jakim dziale jest ten temat ;)

A po co Tobie PHP do edycji szablonów? No i różnica między stylami, a szablonami jest taka, że w stylach nie używamy HTMLa, bo CSS, to język opisowy danego znacznika HTML.
Aha. Ale ja bym chciał zedytować szablon, tylko nie rozumiem do końca tego zbadaj element i który plik jest w jakim szablonie (chyba w global.css to będzie, ale nwm) i nie wiem co z edytować. Chciałbym przykładowo te napisy po prawej zmienić ich kolor. Gdzie to zrobię?
Jak zbadasz element to będziesz na zielono widział takie napis, np.:
<!-- start: index -->
lub
<!-- end: index -->

wtedy wiesz, że ten dany element znajduje się w szablonie index. Jeżeli nie wiesz gdzie jest, to wchodzisz:
ACP / Style i szablony / Szablony / Znajdź i zamień / i na samym dole strony wpisujesz wtedy index :)

Co do CSSa, to po prawej stronie zazwyczaj masz okienko z informacją w jakiem CSSie i w jakiej linijce jest dana klasa dotycząca danego elementu. Następnie wchodzisz do:
ACP / Style i szablony / Style / twój_styl_który_używasz_aktualnie / szukasz np. global.css i klikasz na niego / Edytuj CSS: tryb zaawansowyny / i szukasz odpowiedniej linijki, która Cię interesuje.
Tak, tylko że np. logo jest z milion :P

Dzięki, wyszukałem header ( chcę ten panel na samej górze zmienić) I mam to! Tylko jak zmienić, żeby ten pasek był innego koloru?
Przydadzą się, bo pracy i nauki będziesz miał :)
http://www.w3schools.com/html/default.asp
http://www.w3schools.com/css/default.asp
Co do CSS'a to też, gdzie mogę zmienić to ten kolor?
Patrz załącznik


Załączone pliki Miniatury
   
Tak, znajduje się to w header, a do css to w global.css linia 77 :P Tylko jeszcze jedno. Jak to zmienić? Jak zrobić to w tabelkę?

Tak, zadziałało. Niestety z tabelką nie miałem doczynienia. Zrobiłem coś takiego:

Mam pomysł. Zbadam jak jest zrobiona inna tabelka i wkleję kod :P


Załączone pliki Miniatury
   
A po co Tobie tam tabelka? To jest już w <ul> (lista nieuporządkowana), wystarczy.
Tak, tylko żeby to było w ładnej chyba nie tabelce, tylko żeby było to otoczone i żeby były zaokrąglone rogi. Zrobiłem taką otoczkę (białą tylko że kwadratową i nie mogę jej wypełnić kolorem:
#logo ul.top_links {
    background:#9BE330
    width: 100%;
    margin: auto auto;
    border: 1px solid #ccc;
    padding: 1px;
    font-weight: bold;
    text-align: right;
    margin: -10px 5px 0 0;
    
}

Chodź ten #9BE330 to kolor zielony :P
Jak rozwiniesz te <ul>, to poniżej masz jeszcze <li>, sprawdź gdzie w CSSie gdzie to masz. Zaokrąglone rogi uzyskasz stosując border-radius. Podałem Ci potrzebne linki, teraz się ucz :)
LikeLoveHate, kombinuję żeby ten Panel był w tborder - i nic. Wchodzę w te szablony header, daję to:
<table border="0" cellspacing="{$theme['borderwidth']}" cellpadding="{$theme['tablespace']}" class="tborder">
i pomiędzy to wkładam ten cały panel, potem daję </table>
Wygłąda to tak:
<table border="0" cellspacing="{$theme['borderwidth']}" cellpadding="{$theme['tablespace']}" class="tborder">
                    <ul class="menu top_links">
                        {$menu_portal}
                        {$menu_search}
                        {$menu_memberlist}
                        {$menu_calendar}
                        <li><a href="{$mybb->settings['bburl']}/misc.php?action=help" class="help">{$lang->toplinks_help}</a></li>
                    </ul>
                </div>
            </div>
                </table>
Wygląda, ale nie działa. Na dodatek skraca mi boki tego:


Załączone pliki Miniatury
   



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości