Zablokowanie działów dla określonych grup

Konfiguracja  Założony przez  Dusty.

wersja skryptu MyBB: 1.8.3
adres forum: http://zswroclaw.esy.es
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Dobry Wieczór. Szukam możliwości zablokowania części działów w taki sposób, żeby określone grupa próbująca wejść na dział spotkała się z powiadomieniem typu "Ups... Wygląda na to, że nie masz uprawnień, aby przeglądnąć ten dział.". Zależy mi na tym, żeby był komunikat, a nie, żeby próbujący przeglądać miał ukryte wątki.
Podczas tworzenia działu / edycji działu na dole są uprawnienia - sprawdź - pomyśl.
Wiedziałem, że pojawi się taka odpowiedź.

Niestety, nie ma takiej tam opcji. Mogę zezwolić na przeglądanie działu bez możliwości przeglądania wątków, ale wtedy dział wyświetla się jako pusty. Nie chcę, żeby był pusty. Chcę, żeby wyświetlał się komunikat, o jakim pisałem wyżej.
Można jeszcze to zrobić edytując plik źródłowy (forumdisplay.php), albo napisać bardzo prostą modyfikację, która to uczyni. Jednak z tego co tutaj opisałeś, to wszystko działa tak samo, z tym że jest nieco inny 'komunikat'.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Snake_ napisał(a):Można jeszcze to zrobić edytując plik źródłowy (forumdisplay.php), albo napisać bardzo prostą modyfikację

No niestety, to moje pierwsze forum, pierwsza styczność z myBB, aż tak doświadczony nie jestem :undecided: Ale spróbuję, jak znajde patent/linie/cokolwiek to wrzucę, jak nie, to ehh..
Jeżeli chcesz się bawić w edycję plików to w forumdisplay.php szukasz:
error_no_permission();
zamieniasz na
error('Twój tekst');
w inc/functions_forumlist.php szukasz
            if($permissions['canview'] != 1 && $mybb->settings['hideprivateforums'] == 1)
            {
             continue;
            }
i usuwasz.
Wszystko działa pięknie. Szkoda, że Polskich znaków nie obsługuje, ale to można olać :)
Powinno obsługiwać. Czym edytowałeś plik? Jakie ma teraz kodowanie?
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Snake_ napisał(a):Powinno obsługiwać. Czym edytowałeś plik? Jakie ma teraz kodowanie?

Edytowałem w FileZilla Client.

if($fpermissions['canview'] != 1)
{
    error('Ups... Niestety, nie masz uprawnien, aby przegladac ten dzial. Jesli jest to blad, skontaktuj sie z administratorem forum.');
}

Jak dam Polskie znaki, to wyświetla się romb z "?" w środku.
Edytuj to Notepad++ z kodowaniem UTF-8 (bez boom)
edytuj za pomocą notepad ++

kodowanie pliki (format) UTF-8 bez BOM
Wszystko już działa poprawnie :cool: Jesteście geniuszami.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości