Konfiguracja wysyłania emiali - SMTP

Błąd   Założony przez  DoriiSuperPies.

wersja skryptu MyBB: 1.8.5
adres forum: dcraft.gameclan.pl/forum
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
Witam,
nie działa wysyłanie wiadomości e-mail (MyBB was unable to send the email using the PHP mail() function.) No to zmieniam na serwer SMTP (onet). Gdy chcę sie zarejestrować (inny nick i mail) no to w logach systemu e-mail błąd:
The mail server does not understand the RCPT TO command. Reason: 504 5.5.2 <[no address given]>: Sender address rejected: need fully-qualified address

Wszystko ustawione wg. poradnika od onetu. Co jest grane?
Gameclan = domena od pukawki (mam serwer gry i dostałem stronę www)
1. A w ogóle masz konto PHP mailowe ? Na hostingu ?
2. Sprawdź adres e-mail, czy nie popełniłeś błędu. Onet często ma takie problemy. Mi pomagało odczekać z godzinę..
@up Próbowałem o2.pl - też błąd wywala.
Nie wiem czy mam, support pukawka.pl sądzi że powinno być ok (tak nie jest)
Pokaż SS z ustawień.
DoriiSuperPies napisał(a):Nie wiem czy mam, support pukawka.pl sądzi że powinno być ok (tak nie jest)

Mogą sądzić co sobie chcą. Jeśli nie masz na hostingu zrobionego konta mail PHP ani nigdzie indziej, to nie zadziała. Kuknę na tą pukawkę rano ;)
Matslom napisał 01.07.2015, 00:14:
Proszę Cię, jeżeli czegoś nie wiesz to nie pisz głupot... Następny taki post znajdzie się w koszu.
Hosting pukawka ma wyłączoną funkcję mail() ze względu bezpieczeństwa.
Spróbuję jeszcze z innym serwerem SMTP. (dodam edit)
WP.PL - błąd.
The SMTP server rejected the supplied SMTP password. Reason: 535 Brak dostepu za pomoca protokolu SMTP. SMTP access disabled.
Dane prawidłowe, SMTP włączone.
LikeLoveHate napisał(a):Pokaż SS z ustawień.
@up Dokładnie z którego miejsca?
Yyy... Wszystkich? Hasło możesz zamazać lub wcale nie wpisywać.

Chodzi oczywiście o ustawienia poczty, żeby nie było niedomówień.
@up Powtarzam dane są prawidłowe więc nie widzę sensu pokazania SS z ustawień.
Rozszerzenie SMTP masz włączone na serwerze? (php info w ACP),
Spróbuj użyć SMTP gmaila.
Podpinam się pod temat, na jakim portalu założyć konto, aby chodziło bezproblemowo SMTP z forum? o2 wysyła maile (przy próbie rejestracji) w kosmos.
Mailowe konto Google lub Microsoftu?
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Na moim forum również nie działa wysyłanie e-maili przez PHP, zrobiłem test i nie wysłało wiadomości. Próbowałem konfigurować SMTP na wiele sposobów, ale żaden z nich nie zadziałał. Czy ktoś mógłby mi objaśnić, jak mam to dokładnie zrobić? Zmagam się z tym już dwa dni i nie mogę sobie poradzić, bo nigdy wcześniej nie administrowałem forum. Z niecierpliwością oczekuję pomocy, pozdrawiam.
Zrobiłeś test poprzez wrzucenie na FTP pliku PHP wysyłającego maila z użytą funkcją mail(); tak? I nie działa? No to to ewidentnie wina hostingu.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości