wersja skryptu MyBB: 1.8.4
adres forum: localhost
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu):

Ze względu na "twardo-kodowane" opcje "buddyoptions" mam problem z odpowiednią stylizacją tych przycisków.
Tworząc szablon member_profile muszę gdzieś umieścić odwołania do list znajomych, ignorowania, zgłoszenia:
{$buddy_options}{$ignore_options}{$report_options}

Te z kolei odnoszą się tylko do szablonu member_profile_addremove, a ten już bezpośrednio do funkcji z pliku member.php.

Jako, że buttony raz widoczne, a raz nie (w zależności od użytkownika) nie miałem pomysłu gdzie je umieścić. Finalnie umieściłem je w rozwijanym panelu. Teraz jednak, gdy wejdę na swój profil naturalnie nie mam dostępu do żadnej z tych opcji, a więc panel po rozwinięciu jest pusty - a to wygląda słabo + sugeruje błąd w stylu.

Najłatwiej byłoby umieścić w member_profile zmienną do szablonu w którym byłby dropdown z panelem, a więc w razie braku opcji by się dropdown nawet nie pokazał. Problem - jedyny szablon, czyli addremove spełnia tylko funkcje dodania napisu na buttonie, więc ten sposób odpada.

Pytanie - jak temu zaradzić? Najprostszym sposobem wydaje mi się warunkowa blokada dropdowna na buttonie który otwiera wspomniany panel, bądź jeśli zawartość panelu jest pusta to wyświetlenie odpowiedniego komentarza. Nie mam jednak pomysłu jak do tego dojść. Myślałem o opcji z <if> jednak daleko mi do poprawnego jej zastosowania w tym przypadku.

Jakieś pomysły?

- - - - - -

Z braku sugestii pomieszałem na własną rękę i mniej więcej udało mi się uzyskać efekt. Użyłem prostego skryptu php wrzucając do w szablon przy pomocy wtyczki php in templates. O ile się orientuje, nie jest to zalecany sposób na implementacje php do szablonu, więc w razie czego poproszę o radę :)
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?