Panel połączony z MySql

Założony przez  adiq15.

wersja skryptu MyBB: 1.8.4
adres forum: www.ptg.xaa.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam mam do was pytanie jak zrobić prosty panel na forum z statystykami pobranymi z np bazdy danych o nazwie xxx . Odrazu mówię że ogarniam zapytania MySql oraz nie problem na serwie MySql podłączyć ;) Serwer to serwer SAMP.

Chcę się dowiedzieć na początek jak zrobić prosty nawet na stronie głównej może być panel z danymi z bazy xxx . Np. towary: dostępność itp.
adiq15 napisał(a):[...] ogarniam zapytania MySql [...]

Czyli w czym problem? Łączysz się z zewnętrzną bazą danych: http://php.net/manual/pl/function.mysql-db-query.php
Potem zwyczajnie to wyświetlasz.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Nie zaleca się używania mysql, jak już coś to mysqli.
Do połączenia z bazą użyłbym wbudowanej klasy w mybb.
$my_base_config = array (
'hostname' => 'nazwa hosta',
'username' => 'nazwa użytkonika',
'password' => 'haslo',
'database' 'nazwa bazy',
'type' 'mysqli',
'table_prefix' '');

$my_base = new DB_MySQLi;
$my_base->connect($my_base_config);
$my_base->set_table_prefix($my_base_config['table_prefix']);
$my_base->type $my_base_config['type']; 
Lista dostępnych metod http://docs.mybb.com/1.8/development/plu...e-methods/ tyle że zamiast $db-> używasz $my_base->
ogarniam zapytania MySql w Pawn , czyli co mam dać ? Jeśli chciałbym zrobić nową podstronę taki jakby portal na forum
Zapytania PHP a PAWN są niemalże identyczne, bardzo podobne.

Połącz się z Twoją bazą danych klasą, co podał Matslom (chyba najlepsze wyjście..).
Potem tylko wyciągasz co chcesz z bazy danych, przez użycie np.
$query $my_base->query("SELECT * FROM table WHERE field='value'");

while(
$result $my_base->fetch_array($query))
{
    
$data1 $result['FieldName1'];
    
$data2 $result['FieldName2'];
    
// ...

Przykład z dokumentacji MyBB.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
to ten kod gdzie mogę dać ? jeśli bym chciał zrobić nową podstronę z jakimś tłem + przycisk np. forum
Piszesz, że 'ogarniasz' zapytania w PAWN, a to jest zapytanie w PHP, nie mam pojęcia gdzie chcesz to pobierać, ale skoro podstrona, to zapewne: http://mybbsite.pl/dodawanie-nowej-podstrony
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
To jest moja podstrona co jest nie tak ?


Załączone pliki
  towary(7).html (Rozmiar: 4,4 KB / Pobrań: 401)
Zapisany plik masz jako .html? Powinien być .php. Do tego musisz dołączyć global.php z głównego katalogu forum.
czyli jak tak od 0 napisać portal ?
Portal? Portal czego? Chcesz tam wyświetlać te dane z tego Twojego serwera?

Przecież już dałem link do poradnika, skorzystaj jeszcze raz...: http://mybbsite.pl/dodawanie-nowej-podstrony
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
mam taki jakby portal są tam 4 przyciski forum , portal , administracja, status serwera , chcę dodać 5 przycisk np. Towary i żeby tam pobierało dane z bazy danych i wyświetlało.
No to przecież już dostałeś potrzebne informacje do pobrania rekordów z bazy danych...
A ten przycisk... Dodaj go po prostu względem poprzednich zmieniając nazwy/wartości.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Pomagacie ale to tak z przymusu i tak jakbym był jakimś webmasterem , gdzie mam dać połączenie z bazą danych w przycisku czy na górze portalu ?

Mój portal


Załączone pliki
  index.html (Rozmiar: 5,79 KB / Pobrań: 386)
adiq15 napisał(a):Pomagacie ale to tak z przymusu i tak jakbym był jakimś webmasterem ,
Jakby nie patrzeć, sam napisałeś, że potrafisz operować zapytaniami w PAWN...
adiq15 napisał(a):gdzie mam dać połączenie z bazą danych w przycisku czy na górze portalu ?
Co ma przycisk do tego portalu? Jedynie odnośnik (no chyba, że o czymś nie wiem...). Proste, że w pliku tego 'portalu'.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości