Kod lub plugin na menu użytkownika podążające za stroną

Szukam  Założony przez  Rally.

wersja skryptu MyBB:1.8.4
adres forum:mcgc.pl/forum
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa i wersja wtyczki): Chciałbym, abyście mi pomogli, zrobić, takie menu, które po scrollowaniu strony, leci za nią, coś na zasadzie Facebook'a.
Dodaj do menu
position:fixed;
top: 0;
Sorry, ale gdzie to menu się znajduję ? :D
https://webboard.pl/thread-45824.html
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Już wcześniej zrobiłem tak, (selektor .welcomeblock w carbon.css) dodałem ten kod, niby przypięte do krawędzi, ale wygląda to dziwnie( już po przewinięciu na dół):
[Obrazek: daxhul.jpg]

Może ja to źle wklejam
No to jeszcze width: 100%;
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Okej udało się, ale problemem teraz jest belka, która nachodzi na zakładki oznaczone kolorem na zdjęciu:
[Obrazek: d4k5ok.jpg]
    .welcomeblock {
position:fixed;
top: 0;
width: 100%;
color:#fff;
background: #1d410d url(images/carbon/maintitle.png) repeat-x 50% 0;
text-shadow:rgba(0,0,0,0.4) 0 -1px 0;
height:36px
}

I problemem jest też to, że kiedy jestem na dole strony i klikam w wysuwany panel (Nick) to po wysunięciu powraca na początek strony.
Sprawdź:
.welcomeblock {
    
position:fixed;
    
top0;
    
width100%;
    
color:#fff;
    
background#1d410d url(images/carbon/maintitle.png) repeat-x 50% 0;
    
text-shadow:rgba(0,0,0,0.4-1px 0;
    
height:36px;
    
z-index:1;

Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Ok, działa.
I wracając do poprzedniego, co zrobić, żeby nie wracało mi na początek strony kiedy klikam w rozwijane menu (Mój profil,edytuj profil, itd.).
I dlaczego po dodaniu tego kodu gdy próbuje się zalogować załącza się formularz, ale po kliknięciu w login/haslo formularz zamyka się?
Rally napisał(a):I wracając do poprzedniego, co zrobić, żeby nie wracało mi na początek strony kiedy klikam w rozwijane menu (Mój profil,edytuj profil, itd.).
Szablon header_welcomeblock_member
to:
<a href="#" id="loginButton"><span>{$mybb->user['username']}</span> <class="icon-sort-down"></i></a
zamień na:
<a href="#" id="loginButton"><span>{$mybb->user['username']}</span> <class="icon-sort-down"></i></a
Carbon.css →
.nawigacja_usera ul li a {
color:#fff;
float:left;
padding:0 12px;
line-height:36px;
outline:none;
height:36px

zamień na
.nawigacja_usera ul li a, .nawigacja_usera ul li span {
    
color:#fff;
    
float:left;
    
padding:0 12px;
    
line-height:36px;
    
outline:none;
    
height:36px;
    
cursorpointer;

Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Dalej to samo. Wraca na początek.

PS. I dlaczego po dodaniu tego kodu gdy próbuje się zalogować załącza się formularz, ale po kliknięciu w login/haslo formularz zamyka się?
Rally napisał(a):Dalej to samo. Wraca na początek.
Dałem kod, którego nie poprawiłem. :facepalm:
<a href="#" id="loginButton"><span>{$mybb->user['username']}</span> <class="icon-sort-down"></i></a
zamień na:
<span id="loginButton"><span>{$mybb->user['username']}</span> <class="icon-sort-down"></i></span
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Dzięki i na koniec, dlaczego po dodaniu tego kodu:
.welcomeblock {
    position:fixed;
    top: 0;
    width: 100%;
    color:#fff;
    background: #1d410d url(images/carbon/maintitle.png) repeat-x 50% 0;
    text-shadow:rgba(0,0,0,0.4) 0 -1px 0;
    height:36px;
    z-index:1;
}

gdy próbuje się zalogować jo użytkownik załącza się formularz, ale po kliknięciu w login/haslo formularz zamyka się?
Może ktoś bardziej doświadczony Ci to wyjaśni, ja mogę powiedzieć, że blokuje to position:fixed; w .welcomeblock.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości