Nowy Administrator Główny

Założony przez  DamYan.

MyBBoard.pl przez ostatnie parę miesięcy przechodzi burzliwe zmiany. Staramy się, aby one szły bardziej w trybie ewolucji, a nie rewolucji, ale nie zawsze się da wszystko robić spokojnie i bez zgrzytów. Cóż, serwis MyBB PL do najmniejszych nie należy, a osób zarządzających jest ciągle jak na lekarstwo ze względu na wysokie standardy jakie przyjęliśmy przy prowadzeniu supportu.

Po kilku latach prowadzenia serwisu jako Administrator Główny przekazuję pałeczkę człowiekowi, który przysłużył się do nowoczesnego i stabilnego działania tego serwisu. Był developerem, który lubił krytycznie odnosić się do programistów core MyBB. Był Administratorem Technicznym. Na jakiś czas również odszedł, by wrócić do nas, ale już jako Administrator Główny.

Włożyłem kawał serca w promowanie MyBB w Polsce, kroiłem je, by MyBB PL trwało, starałem się rządzić zawsze sprawiedliwie i elastycznie, aby nikogo nie skrzywdzić. Wspólnie z Ekipą MyBB oraz aktualną Administracją stwierdziliśmy, że tylko Łukasz 'lukasamd' będzie w stanie podołać wszystkim zadaniom śpiewająco, wnosząc do serwisu nową jakość.

Nie obawiam się, że cokolwiek się tutaj złego wydarzy pod wodzą Łukasza. Poznałem go w ciągu tych kilku lat wspólnej pracy na tyle, że spoglądam w przyszłość w samych superlatywach. Ja wycofuję się z dalszego prowadzenia MyBB PL z przyczyn czysto prywatnych, dlatego tak bardzo zależało mi, aby zostawić serwis w rękach sprawdzonego i mądrego człowieka.

Łukasza cechuje wytrwałość, cierpliwość, pracowitość, potężna wiedza techniczna, spore doświadczenie w prowadzeniu dużego serwisu, umiejętność gaszenia sporów, asertywność i specyficzny humor.

Jeśli zaś o mnie chodzi - użytkownicy, którzy są z serwisem te kilka lat wiedzą jakim administratorem byłem, więc powiem tylko tyle: uprzejmie dziękuję, że Ekipa zawsze we mnie wierzyła i była ze mną w każdym dobrym, czy złym momencie na Forum. Serwis nie trwałby tak długo, gdyby nie wsparcie Użytkowników, bo to oni ciągle są najważniejsi i im też dzisiaj dziękuję, że ciągle przychodzą i udzielają sobie wsparcia w prowadzeniu swoich forów opartych na MyBB.

Będę tutaj zawsze (może w końcu dobiję do tego 10 000 posta :D), ale tym razem już jako MyBB Mentor. I :heart: MyBB.
Pozwolę sobie napisać kilka słów.. przede wszystkim, bardzo dziękuję za zaufanie co do mojej osoby, oraz wiarę w moje możliwości. Gdy otrzymałem propozycję powrotu i przejęcia pałeczki, nie wahałem się, bo czas tutaj spędzony wspominałem nad wyraz dobrze. Wszystko to dzięki wspaniałej ekipie i niesamowitemu jej kapitanowi, jakim był od kiedy tylko pamiętam Damian. Choć jeszcze nie dane nam było się spotkać, współpraca zawsze układała się niesamowicie i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby było tak nadal i abym godnie piastował powierzone mi stanowisko.

Zastanawiałem się, czy jest sens pisać tutaj o moich planach dotyczących zmian wprowadzanych na MyBB... część z nich zostawię dla siebie i ekipy, o części wiecie już na podstawie tego, co dzieje się tutaj w ostatnich tygodniach. Przede wszystkim chcę wszystko uporządkować, bo serwis naprawdę nie jest mały, a roboty zawsze jest sporo, tym bardziej, że ekipie nigdy nie brakowało pomysłów do najróżniejszych działań i inicjatyw. Nadal ich nie zabraknie, choć muszę z góry uprzedzić, że jeszcze przez jakiś czas będziemy większość uwagi kierować w serwis - niebawem czeka nas przesiadka na nową odsłonę MyBB, a zdradzić mogę, że przy tej okazji pojawi się na forum także nowy styl. Zmian nie będzie brakować, bo uważam, że serwis musi ewoluować i nieco lepiej sprostać wymaganiom, jakie są mu stawiane.

Wiem, że dla wielu osób wiadomość o tym, że przejąłem stery to zaskoczenie, dla innych wręcz coś niezbyt miłego. Nie będę tu robił ogromnych nadziei i sprawę postawię jasno: serwis nie był i nadal nie będzie demokratyczny. Taka forma sprawowania władzy nie spisuje się najlepiej, bo użytkownicy po prostu zapominają o tym, że każdy ma swoją rolę. Mieliśmy tego przykłady w ostatnim czasie i mogło się to skończyć tylko w jeden sposób - zrozumcie, nie mamy czasu na zabawę w kotka i myszkę, więc bawić się nie mam zamiaru. Jeżeli komuś wizja autorytarnego podejścia z mojej strony nie odpowiada, to w każdej chwili może zaprzestać korzystania z tego forum, a nawet stworzyć konkurencję. Byłaby ona mile widziana, bo to zawsze niesamowity motorek napędowy motywujący do znacznie efektywniejszego działania.

Powyższym akapitem zebrałem nieco chmur, które teraz postaram się rozwiać: bez obaw, w żadnym razie nie zapominam o tym, że support jest dla użytkowników i to jest w tym wszystkim najważniejsze. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, a także konstruktywną i rzeczową krytykę (nie, bezpodstawne marudzenie do niej nie należy), bo podobnie jak wszyscy my, w określonych sytuacjach jestem kimś doświadczonym, a w innych kompletnym głupcem, który się myli. Support będzie mimo wszystko działał i zawsze znajdziecie tutaj pomoc :)
Damian - dzięki i powodzenia w życiu prywatnym,
Łukasz - serdecznie gratuluje awansu i również powodzenia.
Łukasz bardzo zasługiwał na ową range, wcześniej już myślałem nad tym, pojawiało się pytanie, dlaczego lukasamd nie jest jeszcze Głównym Administratorem Projektu :)

Szczere gratulacje z mojej strony.

Powodzenia!
Dziękuję :)
Damianie, stworzyłeś solidny fundament mobilizując Ekipę oraz szukając nowych dróg dla rozwoju serwisu. To była niezwykła podróż i cenna lekcja. Dziękuję Ci za współpracę, wsparcie, czas, zaangażowanie,zaufanie i cierpliwość (dużo cierpliwości :)). Przy okazji życzę Ci spełnienia najważniejszych dla Ciebie celów i marzeń. Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci. :)

Łukaszu, Tobie z kolei gratuluję awansu! Jestem przekonany, że sukcesywnie będziemy kontynuować trasę obraną od samego początku. Życzę Ci mnóstwa zapału, wsparcia Użytkowników i Ekipy oraz, jakże by inaczej, cierpliwości! :)
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
A ja powiem, co wiem. Wystarczy przeczytać dwie wiadomości jedna starego administratora, czyli Damiana i teraz nowego lukasamd.
DamYan to jak prezydent USA Barack Obama prowadzi kraj tak, aby prawie 100% było zadowolonych poparcie ma też w świecie - lukasamd (amd to pewnie od zamiłowania do procesorów amd) to taki putin nawet wzrostem jest charakterystyczny to taki mały karzeł, który już od pierwszego dnia jak przejął stery zasygnalizował autorytarne rządy, co widać jak się czyta jego wypowiedź.
Nikt nie może pomyśleć inaczej niż on, nikt nie może się wychylić, bo zaraz ban, nawet jak był to ktoś, kto uczestniczył w rozwoju tego forum długi czas - typowy ruski putin.

Jego sposób działania widać już w rozwoju forum nieład się tworzy nie wiadomo, co gdzie jest, skrypt i spolszczenie na oficjalnej stronie mybb, tutaj stare rzeczy. Nikt nic nie może napisać nowego bez przejścia przez cenzurę, której strzeże nowy administrator. Jak będziesz chciał promować coś, co da ci parę gorszy przy zleceniach itd. to to coś zostaje zaraz zablokowane, bo nie może być tak, aby lukasamd nie zarabiał, ale ktoś inny czerpał profity. Łukasz wszystko robi za free, bo dla niego nie kasa się liczy, ale rozwój umiejętności, jakie tu nabywa.

Przyjdę tu za rok i co zobaczę Sorry, taka strona nie istnieje.

lukasamd ogarnij się !!! Mówi ci to ten człowiek nie bądź jak karzeł putin :szczerbol:
@PiotrKobylka:
Rejestrujesz się na forum tylko po to, aby wylać swój żal i smutek? Nie szkoda Ci na to czasu, który mógłbyś poświecić na samorozwój, lub pomaganie komuś innemu? Do reszty trudno mi się odnieść - konkretów nie podajesz (stare rzeczy?), a typ "sprawowania władzy" na forum to już właśnie kwestia tejże władzy. O polityce wolę natomiast za bardzo nie dyskutować, tym bardziej, że zadowolenie nie zawsze znaczy osiągnięcie określonych celów, czego przykłady widzimy ostatnio na wschodzie.

W każdym razie, dzięki za poprawę humoru ;)
Obrazek wywaliłem, bo jednak był za wielki jak na post.
PiotrKobylka napisał(a):DamYan to jak prezydent USA Barack Obama prowadzi kraj tak, aby prawie 100% było zadowolonych poparcie ma też w świecie
Ja na miejscu Damiana bym się obraził za przyrównywanie mnie do tego nieudolnego władcy, który zraził do siebie większość Amerykanów swoją głupią polityką, a jego poparcie sięgnęło dna. Jeśli chcesz się posługiwać porównaniami, to rób to umiejętnie :D


Poza tym Łukasz nie jeden serwis już prowadził i niejedno w swoim życiu widział, tak więc dobrze wie, że gdy zbyt wiele osób ma coś do powiedzenia, to nie wychodzi z tego nic dobrego. Aby wspomóc dynamiczny rozwój są potrzebne reformy, a do przeprowadzenia takowych nie można iść na kompromis, bo większość ludzi nie lubi zmian, tylko woli siedzieć w miejscu, nawet jeśli to miejsce jest bagnem :)
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości