Od czego zacząć przygodę z WordPressem

CMS  Założony przez  DamYan.

Hejka

Postanowiłem trochę lepiej poznać skrypt WordPress i oprzeć na nim kilka projektów prostych stron-wizytówek, które zawierać będą od czasu do czasu newsa, związanego z datą.

Od czego zacząć edukację? Na pewno nie jeden z Was przecierał szlaki, więc podzielcie się wiedzą, by nie wyważać otwartych drzwi.
Wordpress jest tak prosty w swojej obsłudze że... Ale by stronka jakoś wyglądała w sieci potrzebujemy wtyczek.. Najlepiej u wujaszka google zapytać się jakie są najlepsze:) Jak już to zrobisz wybierz sobie skórkę, spolszczoną już, bądź nie. Jeśli nie wiesz jak spolszczyć skórkę to daj mi znać;)

Oczywiście, musisz znać tematykę bloga, dobrać odpowiednie tagi do wpisów (tak by tag wpisu = mniej więcej zawartości). Standardowo, by być widocznym w sieci dodaj się do wujaszka google. Jak już to zrobisz dodaj mapę witryny (generowaną przez jedną ze wtyczek), do wujka:)

Hm... Jak coś sobie przypomnę to napiszę;)
Googlać dam sobie radę :)
Mam grafikę wstępną i muszę ją pociąć na WP, więc to od razu będzie szkoła jazdy ;) Co do wtyczek - nie trudno je znaleźć.
(18.08.2009, 15:33)DamYan napisał(a): Mam grafikę wstępną i muszę ją pociąć na WP, więc to od razu będzie szkoła jazdy ;)
Prosto tworzy się style. Pisz od podstaw cały kod, tak jest łatwiej, niż edytować gotowce. Wordpress ma bardzo dobrą dokumentację i duże wsparcie(także po polsku).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości