wersja skryptu MyBB: 1.8.3
adres forum:
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa i wersja wtyczki):

Od momentu instalacji forum MyBB borykam się z problemem załączników.

Pierwszy z nich to wielkość plików. Co prawda limit wielkości zwiększyłem do 1 MB a użytkownicy nie mają narzuconej limitowanej przestrzeni dyskowej, ale samo dodawanie odbywa się z średnią kompresją bądź jej brakiem. W przypadku dodawania załącznika z urządzenia mobilnego z iOS załącznik zostaje skompresowany (z np. 2.7 MB do 400 KB - przykład na screenshocie), ale przy fotografiach często zostaje przekroczony limit który ustawiłem a więc 1 MB. Natomiast dodając załącznik z komputera (testowane na Apple OSX) nie jest on kompresowany. Dlatego moje pytanie czy ktoś z Was również spotkał się z tym problemem oraz jak udało mu się go rozwiązać.

Kolejny problem to nazewnictwo dodawanych plików. Jak dodaje załączniki z poziomu urządzenia mobilnego z iOS to dodany załącznik ma nazwę "image.jpg" (oryginalnie jest w formacie png), niestety problem pojawia się jeżeli chcemy dodać kolejny ponieważ każdy kolejny również ma nazwę "image.jpg" a forum nie pozwala dodać do jednego postu dwóch załączników o tej samej nazwie.

Oba powyższe problemy np nie występują na innym forum z którego korzystam (jako user) na codzień - co prawda forum oparte jest na IP Board.

Inny problem to jak zablokować możliwość usuwania załączników przez użytkowników? Nie chciałbym aby za jakiś czas użytkownik wszedł w profil i wykasował wszystkie swoje załączniki a tym samym wprowadził niezły chaos w dyskusji.

Z kolejnych problemów jakie mam z załącznikami to pytanie czy ktoś z Was ma jakiś dobry, przetestowany i działający plugin który pozwala na otwieranie załącznika ala plugin Lightbox 2?

OK, postaram się to podzielić na trzy wątki :) Dzięki za uwagę!
Snake_ napisał 31.01.2015, 09:48:
Poprawiam tytuł wątku, a proszę zapoznać się z zasadami.
Jedną z głównych jest 1 wątek - 1 problem. Nieźle się tu rozpisałeś, ale może lepiej byłoby umieścić to w poszczególnych tematach.[Obrazek: modnotice_howto.png]