Reklamy i zarabianie na stronie

Założony przez  Watt.

Sranie w banię. Korzystam od kilku miesięcy i żadnego pogorszenia jeśli chodzi o pozycję nie zauważyłem.
Adkontekst... Wypłacalność podobna do AdSense., tylko stawki niższe. Ja osobiście niewiele na tym zarabiam.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Aha, czyli polecasz SeoPilot? No zobaczymy przy aktualizacji czy wbiję ten PR2, ale wątpię :)
Powiem Ci tak:
AdTaily może i coś zarobisz jak będziesz oferował reklamę za 10 groszy. Ale czy Ci się to opłaca? Moim zdaniem ten system nie jest opłacalny. Lepiej już samemu zrobić skrypt i wrzucić na stronę, aby można było umieszczać taką reklamę w kwadracikach.

Jedynym sensownym sposobem są reklamy dedykowane, ale aby takie wprowadzić należy mieć przyzwoity ruch na stronie, aby w ogóle myśleć o zagadywaniu z domami, które takie reklamy serwują.

Ewentualnie sprzedaż reklam samemu, ale to też nie jest takie łatwe jak się nie ma wyrobionej marki.

A np.: reklamy OnetKontekst chyba nie są dobrym wyborem skoro sam onet korzysta z reklam Google.

AdSense daje zarobić przy odpowiednim ruchu, ale tam żeby nie wypaść z zabawy należałoby prowadzić blog, który samemu się tworzy. W AdSense granica między łamaniem zasad a nie łamaniem ich jest tak cienka, że w przypadku forum naprawdę ciężko tej granicy nie naruszyć komuś, kto posiada tylko zwykłe konto.

Powiedz, za co dostałeś bana. Dostałeś go jak Twoje konto dochodziło do 70 € czy jak zleciłeś 1 wypłatę?

p.s. powiem Ci tyle w obecnym czasie musisz rozwijać kontent, zdobywać ruch i samemu zabiegać o reklamy. Chyba, że będziesz miał szczęście i ktoś sam zechce się zareklamować.
Nie wiem tylko jak Ty to robisz, że w tak krótkim czasie przy tak małej liczbie userów Twoje forum bogaci się w tak dużą ilość treści. Musisz chyba wszystkie pomysły rodzące się w Twojej głowie wrzucać do bazy forum, albo innymi sposobami działać;-)

Inaczej życie zaczyna się od 1 miliona UU/mc :)

p.s. jak chcesz spróbować to w novem jest teraz novinet, serwują reklamy takie jak domy mediowe, ale powiem Ci, ze na razie typem reklam, jaki oferują bardziej zniechęcisz ludzi do korzystania z Twojego forum. Płacą 2.20 za 1000 odsłon, ale przy każdym przeładowywaniu wyskakująca reklama może męczyć.
Bana dostałem jak brakowało kilku euro do wypłaty niby za "namawianie do klikania w reklamy"...nie jestem debilem, więc nie namawiałem innych do klilkania.

aeroflash - ale ja w tej chwili nie mówię o winforum.eu - na razie jest ono za małe żeby mówić o zarabianiu :) Co do bogacenia się treścią - po prostu chcę, żeby na forum było dużo poradników itp. bo gdy strona będzie pusta to nikt poza botami nie będzie na nią wchodził.

Cytat:Inaczej życie zaczyna się od 1 miliona UU/mc
Może za kilka lat będę miał tyle :)
Cytat:Może za kilka lat będę miał tyle
Za kilka lat internet może się wiesz bardzo zmienić :szczerbol:

Co do AdSense tam np. forum ciężko utrzymać, aby nie łamało regulaminu, zawsze ktoś może Ci wrzucić coś, co łamie regulamin, ponadto jak widzę, na co ludzie się skarżą to faktycznie absurdy.

Mając forum widzę 2 kierunki rozwoju. Wszystko legalnie, wyśrubowane przepisy, regulaminy kosztem mniejszego ruchu im więcej zabraniasz tym masz mniej materiałów i więcej użytkowników zniechęcasz, ale masz jakieś te pieniądze z AdSense.

Drugi sposób przejście na czarną stronę internetu i podążanie w kierunku jak np. peb.pl
Nie zabraniasz praktyczne niczego, masz ruch masz reklamy masz pieniądze.
Tylko znów peb powstało 10 lat temu, kiedy konkurencja była znikoma. Teraz, aby forum rozkręcić naprawdę trzeba się nagimnastykować, ale myślę, że nie jest to niemożliwe.
A od kiedy w ogóle warto zarabiać na stronie?
Statystyki winforum przedstawiają się następująco (wg. Google Analytics):

1. Statystyki z 1 dnia (31 paź):
Unikalni użytkownicy: 374
Odsłony: 2 074

2. Statystyki z 1 miesiąca(30 wrz - 31 paź):
Unikalni użytkownicy: 3389
Odsłony: 29 441
Polecam świetny system reklamowy płacący za odsłony Bannera, mi dziennie wpada 0.30$-1$ (zależy od dnia) w październiku zarobiłem niecałe 10$ :) niestety minimum wypłat to 100$ na paypal.

[Obrazek: 35303.jpg]
Musicfan - a jakie masz statystyki przy takich zarobkach? I jak możesz to podaj nazwę tego świetnego systemu :P
dziennie mam tysiące wyświetleń 4000-6500 przy setkach unikalnych 300-500 z całego świata.
klikając w banner który wcześniej podałem przekieruje cię na ich stronę :)
A ja odradzam CPMFun. Ostatnio do ich kodu był dołączany jakiś syf, przez który zawirusowywało użytkownikom kompa. Dodatkowo nie wiedzieć czemu do reklam kontekstowych chamsko dołączyli popupy.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
pop-up'ów już nie ma a o wirusach nic nie wiem
Na razie testuję ten CPMFun to przez ok. 4h zarobiłem 0,07$ - są jakieś alternatywy? :)
odnoście pop-upów co wyskakują, należy zrobić:
Please tick & untick the 'Allow pop-ups' option, then clear your browser cache.

Ja tak zrobiłem i problem znikł :)
A od kiedy w ogóle warto zarabiać na stronie?

Trudno tak jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale generalnie nie ma co za bardzo nastawiać się na pieniądze przy takich statystykach, jakie posiadasz. Oczywiście zależy to też od rodzaju strony i jej tematyki. Strona poruszająca jakąś niszę, kierowana do wąskiej grupy odbiorców może reklamować produkty związane z tematyką tej strony, ale musisz mieć tych reklamodawców.

Możesz też próbować sprzedawać miejsce na reklamę samemu, ale allegro moim zdaniem nie jest dobrym miejscem do tego. Duże firmy duże kampanie zlecają domom mediowym, które posiadają w swoim portfolio znaczące serwisy.

Możesz sobie poszukać w statystykach różnych domów miediowych, jakie strony z nimi współpracują i jakie mają statystki te strony.

Aby mówić o zarobkach musisz mieć markę i odpowiedni ruch.
Przyjmij sobie za przykład, że na forum przy 1000 UU/dzień zarobisz z Google AdSense około 1 €, jedna reklama na forum. Da się i więcej, ale jak obłożysz każde miejsce strony reklamami tylko zniechęcisz ludzi do odwiedzania strony.
Dodatkowo sam wiesz, że jak nie jesteś vipem to w AdSense możesz szybko odciąć się od zarobków.

A podejrzane strony i programy na Twoim miejscu bym sobie darował. Tak jak niektórzy napisali, niektóre te sieci wrzucają do reklam coś, co google wykrywa, jako podejrzane i w efekcie stracisz spory ruch z wyszukiwarki.

Powiem Ci tyle przy obecnych statystykach za wiele nie zarobisz, a tak jak napisałem życie zaczyna się od 1 miliona.
Może trochę przesadzam z tym milionem, ale generalnie w Twoim przypadku takich stron/for jest masa, a żeby rozkręcić takie forum potrzeba na to czasu i dużego samozaparcia.
wersja skryptu MyBB: 1.6.8
adres forum: www.svcraft.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty): Jakie polecacie reklamy pod skrypt MyBB.

Witam od wczoraj mam domenę .pl na swoim forum i chcę dodać jakieś reklamy na forum, jakie polecacie i jak zarabiać na nich? Proszę o pomoc :)
Matslom napisał 10.02.2013, 13:01:
Przenoszę do Hyde Parku.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości