Jak nauczyć się programować w PHP?

Założony przez  nad3jf.

Podejrzewam że początkujących programistów nęci to samo pytanie co mnie.
Jakiego typu po kolei robić skrypty aby się przy tym uczyć. Myślę że to pewien brak wyobraźni, lecz proszę was o pisanie waszych propozycji, od najłatwiejszych po te trudne. Serdecznie Dziękuje, oferuję "Pomógł" za treściwe zadania.
Edit: Próbowałem stworzyć plugin, w przypadku kasacji posta wymaga on podania powodu i wysyła autorowi powód na PW- poległem. Ale nie poddaję się i postaram napisać się to tylko gdy "poćwiczę".
Dołączam się do prośby. Sam próbuję naprawić wtyczkę Polish Ims i MyBB GG Exclusive. Chętnie takie coś by mi się przydało, bo z moją wyobraźnią i pomysłami, to marnie. :P
Ale chcecie uczyć się pisać wtyczki, czy uczyć się PHP? :)
@BlueMan, z topicu wynika, że PHP :D
żeby pisać plugin do MyBB, trzeba znać budowę MyBB i OOP PHP.
Nie wiem na jakim jesteście poziomie, żeby wymyślać zadania, może jakieś proste systemy newsów, downloadu itp itd.
Mogę uczyć się PHP i pisania wtyczek. Najbardziej to na pisaniu wtyczek mi zależy, ale najpierw trzeba PHP zrozumieć.
Tak jak napisałem, od najłatwiejszych po te trudne. Sam wymyśliłem, że najlepiej założyć stronę statyczną na swoim komputerze i udoskonalać ją. Zaczynając od prostych zegarków, liczników, mini kalendarzy, systemu newsów, downloadu, rejestracji, logowania, Panelu użytkownika, panelu administratora.
Mój pierwszy skrypt jaki napisałem to księga gości oparta na plikach :] ja byłem z siebie dumny wtedy :P
Miała możliwość:
- backup i wczytywanie plików (wewnątrz serwera, a nie upload)
- rozróżniała mnie jako admina i inaczej kolorowała nick
- innym zabraniała używać mojego pseudonimu we wpisach
- emotikony :]

To były czasy! :)
No tylko po zazdrościć, choć zapewne nie po kilku "łykach" PHP się za to wziołeś, a jeśli tak po trochu i rozszerzając wiedzę - moje spekulację. No, ciekawy projekt w przyszłości może coś popróbuję.
Ale to był na prawdę prymitywny skrypt :P jeden panel admina do tego backupu. A wszystko inne na żywca wklejone w kod :D

Jak dla Ciebie to jest za trudne to zrób licznik wejść :) dzienny, miesięczny i roczny razem :]
Za trudne, fakt ale powoli zaczynam naukę:) Jakbym popróbował, może i dał bym rady ale wolę się uczyć składni:)
http://wortal.php.pl/wortal/artykuly/pom...bre_nawyki
Cybul jak ci się nudzi to może spróbuj przerobić plugin hide tags tak żeby w tagach [hide][/hide] tekst ukazywał się dla zarejestrowanych ,a nie dopiero po napisaniu posta.

Pozdrawiam :)
Nie za bardzo mi się nudzi, bo próbuję stworzyć plugin, który losuje jedną z sześciu liczb, ale utknąłem. :P Zobaczę, co da się zrobić z Hide Tags, ale to, gdy znajdę czas.
A gdzie on ma losować i wyświetlać tą liczbę?
Patrz plugin [PLG] Losowanie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości