Szablon panel boczny

HowTo  Założony przez  Salvation.

Witam.
Od razu zaznaczam, że nie jest to zwykły temat dotyczący panelu bocznego :P
I jeżeli napisałem w złym dziale - przepraszam.
Utworzyłem szablon "panel_boczny" w Szablonach globalnych. W nim napisałem "test" i przeszedłem do Szablonu index. Tam wpisałem
{$panel_boczny}
i myślałem, że wyświetli mi wcześniej wpisany tam tekst - niestety się przeliczyłem :lol:
Dlatego moje pytanie jest następujące - co musiałbym zrobić, żeby mój utworzony szablon był widziany w takiej postaci jak wpisałem w Szablonie index?

Dziękuję za odpowiedzi :)

Jednak nie jestem taki głupi :D
Poradziłem sobie ;)

Dla potomnych - oprócz utworzenia szablonu w ACP należy przejść do pliku index.php na FTP i dodać:
$templatelist .= ",nazwa_szablonu";

Oraz:
$nazwa_szablonu = $templates->get('nazwa_szablonu');
Zamiast bawić się w zbędne edycje plików, co może się później zemścić przy aktualizacji, wystarczyło pobrać plugin Template Conditionals: http://mybbhacks.zingaburga.com/showthread.php?tid=464 Następnie go aktywować i dodać ten kod do jakiegokolwiek szablonu: <template nazwa_szablonu>
Ooo, dziękuję za oświecenie z pluginem :)
Poza tym, podczas aktualizacji i tak się przecież nadpisuje plik index.php na FTP, więc nie wiem co by mi się miało zemścić.

Mam jeszcze jedno pytanie. A jak to jest rozwiązane z wtyczkami? Przecież tam też wykorzystywany jest czasami kod taki jak umieściłem w szablonie index i to działa, a moje 1 rozwiązanie nie.
Co by się miało zemścić? Nadpisujesz plik, więc tracisz swoje zmiany - to chyba logiczne. Im więcej zmian, tym bardziej by trzeba było uważać.

(01.10.2014, 22:57)Salvation napisał(a): Mam jeszcze jedno pytanie. A jak to jest rozwiązane z wtyczkami? Przecież tam też wykorzystywany jest czasami kod taki jak umieściłem w szablonie index i to działa, a moje 1 rozwiązanie nie.

Ponieważ zmienne w szablonach nie biorą się z powietrza, lecz z kodu PHP. Właśnie tego, który dodałeś do index.php.
To był tylko test, chciałem sprawdzić jak to działa :P
Już tego kodu nie mam, bo jak wstawię np. {$toprefferals} w tym moim szablonie, to zamiast wyświetlić mi tabelkę, wyświetla to samo co wpisałem ({$toprefferals}) :/
A chciałem uniknąć grzebania za każdym razem w szablonie index...



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości