Jak wgrać favikonkę.

Założony przez  bydle.

Tak jak w temacie.

Jak wgrać favikonkę.
Gdzie dokładnie to zrobić.

Z góry dziękuję.
http://favicon.pl/

Postępuj zgodnie z instrukcją na tej stronce.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Adrian niby jest ok tam gdzie mnie odeslałeś, ale problem polega na tym ze tam każą to wkleić w treść dokumentu html, a ja na forum mam CSS. Więc treść tekstu wklejanego chyba bedzie inny, aczkolwiek moge sie mylic.
Jestem bardzo początkujący, dlatego się do was zwracam, proszę o wyrozumiałość.

Dziękuję.
w CSS nie da się ustawić favicon.

Przejdź do ACP > Style > Szablony > TWÓJ SZABLON > Niezgrupowane szablony - headerinclude - i tam to wstaw, wg. wzorcja podanego na favicon.pl
#up
Ja wgrywałem inaczej, zrobiłem favicon 16x16px wrzuciłem na favicon.pl otrzymałem ikonkę i wrzuciłem do głównego katalogu w FTP..
Yhy... a po co wy w ogóle wrzucacie na favicon.pl? Nie lepiej wrzucić zwygły obrazeczek na 16x16 i od razu do głównego katalogu FTP?
(23.07.2009, 11:04)Laki11 napisał(a): Yhy... a po co wy w ogóle wrzucacie na favicon.pl? Nie lepiej wrzucić zwygły obrazeczek na 16x16 i od razu do głównego katalogu FTP?

Można (?), ale to Ci generuję w formacie .ico* na favicon.pl
I nie wszystkie przeglądarki przeczytają taki "zwykły" obrazek ;)
FireFox 3 sobie na przykład świetnie radzi z obrazkiem typu png ;). Poza tym najlepiej, żebyś dodał ten kod, jak napisał BlueMan, bo często nie działa sposób, który podał Jack.
No, może nie często, ale nie zawsze ;].
(23.07.2009, 11:17)BlueMan napisał(a): I nie wszystkie przeglądarki przeczytają taki "zwykły" obrazek ;)

Ale ja nie wrzucam zwykłego obrazka w *.png. Moją faviicoke zapisuje w formacie favicon.ico i all gra:)
A ktoś mi powie, dlaczego po skorzystaniu z metody wrzucenia obrazka 16x16 z tytułem favicon.png na serwer i zmienieniu końcówki na .ico nic się nie zmieniło na stronie?
Nie działają tamte metody?
http://mods.mybb.com/view/myfavicon
To powinno pomóc i z pewnością wiesz jak się z tym obchodzić :)
"Przesadyzujecie" jak baby na targu :D
Po co tyle mieszać obrazek w różnych formatach.
Favicon najlepiej zapisać w głównym folderze skryptu z nazwą: favicon.ico tylko i wyłącznie w formacie .ico
A do szablonu niezgrupowane szablony > headerinclude na samym początku dodajemy wpis:
<link rel='shortcut icon' href='favicon.ico' />
To wszystko, żadnych pluginów itp.
Tak gloverek, można i tak, tylko, że wrzucając plik favicon.ico do serwisu kawiarenka.info obyło się bez pluginu i tego podanego przez Ciebie kodu. Po kilku minutach ikona pojawiła się sama na pasku przeglądarki. Na mojej testowej stronie kolodziejczyk.ugu.pl nic takiego się nie stało. Musiałem zainstalować plugin. Ciekaw byłem co było tego powodem.
Nie popełniłeś, żadnego błedu w kodzie? Było trzeba przeglądnąć kod w przeglądarce, czy na pewno jest ok. No i czasami trzeba trochę poczekać zanim przeglądarka się obudzi i zobaczy to faviconę, albo ctrl+f5 albo 3x F5.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości