Merge System w wersji 1.8

Założony przez Schocker.

Choć coraz więcej administratorów wybiera MyBB na silnik nowo tworzonego forum, istnieje też spora liczba osób, które posiadają fora oparte na innych rozwiązaniach i chcą je przenieść na MyBB. Powody są różne, zaczynając od zestarzenia się obecnie używanego CMS-u, poprzez porzucenie go przez twórców, kończąc na bardzo prozaicznej kwestii, jaką jest wygaśnięcie licencji na aktualizacje do jednego z płatnych systemów forum i brak funduszy na zakup kolejnej. Na szczęście twórcy MyBB nie zapominają od takich osobach i od dobrych 7 lat wydają tzw. Merge System, który pozwala na łatwe i często bezproblemowe przeniesienie danych z innych systemów forum na MyBB. Wspomniane narzędzie zostało przedwczoraj zaktualizowane do wersji 1.8.

Najważniejszą zmianą (i jednocześnie najbardziej oczywistą) jest wprowadzenie kompatybilności z MyBB 1.8 (które zostało wydane niewiele ponad dwa tygodnie temu), ale ich lista na tym się nie kończy. Merge System od wersji 1.8 NIE umożliwia migracji z następujących CMS-ów (które nie są już wspierane przez ich autorów):
 • bbPress 1 — forum autorstwa ekipy znanej z WordPressa; wersja 2.0 została wydana 21 września 2011 r.
 • IP.Board 2 — wersja 3.0 została wydana 23 czerwca 2009 r.
 • Mingle — plugin dodający forum na strony oparte na WordPressie; od prawie roku nie otrzymał jakichkolwiek aktualizacji, a z powodu odkrytych luk bezpieczeństwa nie można go również pobrać ze strony WordPress.org.
 • phpBB 2 — wersja 3.0 została wydana 13 grudnia 2007 roku (prawie 7 lat temu!).
 • vBulletin 3 — wersja 4.0 została wydana 21 grudnia 2009 r.
Aktualizacja ta oprócz rezygnacji z wsparcia dla przestarzałych rozwiązań dodaje również możliwość migracji z następujących systemów forum:
 • bbPress 2
 • WoltLab Burning Board Lite 2
 • WoltLab Burning Board 3
 • WoltLab Burning Board 4
 • IP.Board 3
 • IP.Board 4 (w oparciu o najnowszą wersję podglądową)
 • vBulletin 4
 • FluxBB
 • XenForo
Wciąż brakuje wsparcia dla vBulletin 5: twórcy proszą osoby, które posiadają średniej wielkości fora działające na tej wersji vB, o udostępnienie bazy danych (oczywiście dla dobra ogółu). Ostatnią znaczącą zmianą jest umożliwienie łatwego przetłumaczenia Merge System.

Warto tu nadmienić, że swego czasu ekipa MyBB PL tworzyła tzw. fork Merge System, MyBB Migrator, który, oprócz posiadania polskiej wersji językowej, naprawiał wiele problemów z konwersją polskich znaków i umożliwiał migrację z phpBB by Przemo. Projekt ten jednak nie był od dawna aktualizowany i nie jest kompatybilny z MyBB 1.6 (jak również z 1.8.). Tłumacze z ekipy MyBB PL już planują tłumaczenie Merge System.

Wraz z aktualizacją twórcy tego narzędzia naprawili wiele pomniejszych błędów (np. konwersję urodzin użytkowników z Simple Machines Forum lub vBulletin 3.8.4), ale przed nimi wciąż zostało sporo pracy. Najnowszą wersję Merge System możecie pobrać z oficjalnej strony, a jeśli macie problemy z migracją (lub dopiero ją planujecie), zapraszamy do działu Migracja na MyBB.
TaniDedyk.pl
Działa doskonale. Przetestowane. Z IPB3 do MyBB.
Jak zachowuje się aplikacji w sytuacji gdy, mamy dwa fora z dodanymi już userami, postami oraz wątkami. Zostaną one połączone na mybb czy zastąpione przez wszystkie z phpbb3?Co z tymi samymi nazwami użytkowników i uprawnieniami?
(09.12.2016, 10:30)dannny napisał(a): Jak zachowuje się aplikacji w sytuacji gdy, mamy dwa fora z dodanymi już userami, postami oraz wątkami. Zostaną one połączone na mybb czy zastąpione przez wszystkie z phpbb3?Co z tymi samymi nazwami użytkowników i uprawnieniami?

Najpierw nalżało by przenieść forum z phpbb3 na MyBB.
Poźniej też za pomocą Merge System połączyć dwa fora MyBB.
Co ze zdublowanymi userami, nie wiem.
Pomoc poprzez system prywatnych wiadomości jedynie odpłatnie.
Nie pisz do mnie prywatnych wiadomości w sprawie pomocy na forum, tak owe będą ignorowane.
Jeśli możesz zadać pytanie na forum, napisz nowy wątek.
Merge System potrafi rozpoznać takich samych użytkowników i ich połączyć. Pod uwagę brany jest bodajże nick oraz email. Jeżeli nie rozpozna poprawnie tych samych użytkowników to zawsze możesz połączyć dwa konta z poziomu panelu admina w MyBB.


Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości