Niemożność aktualizacji do 1.8

Aktualizacja  Założony przez  Misza.

wersja skryptu MyBB:1.6.15
adres forum: obecnie downtime
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty): problem przedstawia się następująco: kiedy próbuję zaktualizować forum z najnowszej wersji 1.6 do wersji 1.8, po kilku klikach (tj. przejściu przez stronę powitalną, licencję itd. itp.) pojawia mi się biała strona z kilkoma linijkami kompletnie przypadkowych znaków. Co ciekawe, na innym serwerze (do tego darmowym) aktualizacja przebiega w zasadzie w porządku, natomiast na tym, gdzie funkcjonuje właściwe forum proces aktualizacji po prostu nie startuje. Nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca, aktualizacje wersji 1.6 zawsze przebiegały pomyślne. Coś mi mówi, że wina leży gdzieś w bazie danych, lecz nie mam najmniejszego pojęcia, co w tej sytuacji zrobić. Zetknął się ktoś może z podobnym problemem, albo ma jakiś pomysł, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Matslom napisał 18.09.2014, 15:07:
Przenoszę do odpowiedniego działu [Obrazek: modnotice_howto.png]
Napotkałem się z podobnym problemem, ale nie podczas aktualizacji, a już po w czasie logowania do ACP.
Problem leżał po stronie plugina "Sekcja Gier".
A jakiś debug log posiadasz ?
Czy podczas aktualizacji wyłączyłeś wszystkie pluginy ?
Tak, wyłączyłem pluginy. Loga nie posiadam, bo generalnie forum do niczego się już nie nadawało po takiej "aktualce", więc wszystko z FTP poleciało. Bardzo dziwna sprawa, bo 1.6 da się względnie bez problemu postawić, a nawet na innym serwerze tę samą bazę zaktualizować do 1.8, tylko na tym serwerze takie jaja się dzieją. Dodam że jest to serwer kolektywu gram.pl.

Może są jeszcze jakieś rzeczy, które mogłem przy takiej aktualizacji zawalić? Jeśli nie, to ma ktoś może pomysł, gdzie szukać rozwiązania?

@edit
Dobra, zrobiłem mały eksperyment. Postawiłem świeże, puste 1.6.15 i spróbowałem zaktualizować do 1.8. Nic z tego, po pierwszym kliku zaś jakaś chińszczyzna mi wyskakuje. :huh:
Sprawdź dokładnie to samo na innym hostingu dla pewności.
Jak już mówiłem, na innym hostingu dało się nawet zaktualizować właściwą bazę danych do 1.8. Na hostingu gramowym 1.6 chodziło bez problemu, mam też Wordpressa najnowszego i też od x wersji nigdy nie było problemów. Nie wiem już, co o tym myśleć.

@edit
Świeżą instalację 1.8, tj. bez aktualizacji z wersji poprzedniej, da się zrobić bez problemu.
Za mało informacji, skąd mamy wiedzieć dlaczego masz białą stronę. Jak pokażesz debug log z instalki, to możemy pomyśleć :)
To się gdzieś automatycznie tworzy czy trzeba jakoś przy tym instalce pomóc?
Normalnie zapis błędów ustawia się w ACP->ustawienia->Ustawienia serwera i optymalizacji
I standardowo zapisywane są w pliku o nazwie error.log, a jak się ma to do skryptu aktualizacji, to nie wiem ;)

Czyli przed upgrade z 1.6 na 1.8 wejdź do ACP i włącz zapisywanie logów do pliku.
W opcjach wybierz (ostrzeżenia i błędy).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości