Wspomnień czar...

Założony przez  Blue.

....czyli strona forum MyBBoard w starych przeglądarkach ;)

Wczorajsza rozmowa na chacie o IE6 zainspirowała mnie by sprawdzić czy da się przejrzeć stronę forum na starych przeglądarkach. Testową maszyną jest komp z najprawdziwszym [i działającym!] win 98.

a) Internet Explorer 6

Obśmiana IE zrobiła za karę focha i nie widzi forum ;)

[Obrazek: ie6jpg_easewns.jpg]

b) Firefox 2.0.0.20

Stary FF narzekał na certyfikat forum ;)

[Obrazek: ff2xjpg_easewer.jpg]


c) Netscape 7.2

Netscape'owi również nie podobał się certyfikat

[Obrazek: netscape7_easewex.jpg]


d) Opera 10.10

Dla porównania najmłodsza przeglądarka na tym kompie ;)

[Obrazek: opera1010_easewee.jpg]


Można z tego wywnioskować, że:

a) nie należy nabijać się z IE6 ;)
b) pozostałe starsze przeglądarki dają radę
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Bidny IE :(
Reszta po za operą ubogo w css :)
Myślę, że autor tematu powinien się jeszcze dalej cofnąć i sprawdzić działanie MyBB na Windows 95, a dodatkowo na 3.11, a nawet na DOS-ie wtedy byłyby to obiektywne analizy.
Teraz wyszło tak, że używa na co dzień IE, którego zasyfił i tym amatorskim testem sprawił, że IE nie zaliczył testów.
Więc jak piszę analizy muszą być obiektywne i rzeczowe na studiach byłaby z tego 2
Na szczęście jesteśmy na forum i w dodatku w HydeParku. Więc tutaj jest 5!
Czy ktoś jeszcze używa IE ? xD
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(09.09.2014, 13:53)SLAVOO napisał(a): Czy ktoś jeszcze używa IE ? xD



Ja do ściągnięcia ff po formacie
Haha. No chyba tylko do tego xD
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Jakby ktoś chciał się pobawić starszą wersją IE to polecam TEN link ;)
(09.09.2014, 12:56)czesio_x napisał(a): Myślę, że autor tematu powinien się jeszcze dalej cofnąć i sprawdzić działanie MyBB na Windows 95, a dodatkowo na 3.11, a nawet na DOS-ie wtedy byłyby to obiektywne analizy.
Teraz wyszło tak, że używa na co dzień IE, którego zasyfił i tym amatorskim testem sprawił, że IE nie zaliczył testów.
Więc jak piszę analizy muszą być obiektywne i rzeczowe na studiach byłaby z tego 2

Po pierwsza autorka, a nie autor.
Po drugie, to miał być żart, a w pełni profesjonalny test działania strony.
Po trzecie, posiadam w pracy kompa z win 95, ale nie ma on karty sieciowej, win 3.11 nie, a komp z DOS'em ma padnięty dysk.
Po czwarte, ciekawe skąd wytrzasnąłeś to, że używam prehistorycznej wersji IE mając znacznie nowszą Operę? :P :lol:
Po piąte, to jest HYDE PARK!
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
(09.09.2014, 13:53)SLAVOO napisał(a): Czy ktoś jeszcze używa IE ? xD

Yyyy... Webdeveloperzy?
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(09.09.2014, 13:53)SLAVOO napisał(a): Czy ktoś jeszcze używa IE ? xD

Obstawiałbym webmasterów, bo w końcu każdy chce aby jego strona działała dobrze pod każdą przeglądarką. Nie ważne czy jest stara lub nowa.
(09.09.2014, 21:26)Danny napisał(a):
(09.09.2014, 13:53)SLAVOO napisał(a): Czy ktoś jeszcze używa IE ? xD

Obstawiałbym webmasterów, bo w końcu każdy chce aby jego strona działała dobrze pod każdą przeglądarką. Nie ważne czy jest stara lub nowa.

No nie wiem... Teraz większość webmasterów/designerów przerzuca się na HTML5 i CSS3, które 'raczej' na starszych przeglądarkach nie ruszą. Bo kogo interesuje, że np. 3.8%, z tego większość Chińczyków próbuje 'ujeżdżać mamuta', że tak to nazwę?
(09.09.2014, 22:14)Destroy666 napisał(a):
(09.09.2014, 21:26)Danny napisał(a):
(09.09.2014, 13:53)SLAVOO napisał(a): Czy ktoś jeszcze używa IE ? xD
Obstawiałbym webmasterów, bo w końcu każdy chce aby jego strona działała dobrze pod każdą przeglądarką. Nie ważne czy jest stara lub nowa.
No nie wiem... Teraz większość webmasterów/designerów przerzuca się na HTML5 i CSS3, które 'raczej' na starszych przeglądarkach nie ruszą. Bo kogo interesuje, że np. 3.8%, z tego większość Chińczyków próbuje 'ujeżdżać mamuta', że tak to nazwę?

1. IE nie jest starą przeglądarką. Wersja 10 i 11 bez problemu obsługuje większość atrybutów CSS3 i znaczników HTML5. Poza tym wiele osób używających Windows 8 korzysta z systemowego IE11, bo jest na tyle dobre, że nawet nie potrzeba innej przeglądarki.
2. Nawet używając nowych znaczników/atrybutów, dobry webdeveloper powinien mieć obsługę starej przeglądarki (chociażby JS, który przy wykryciu starego oprogramowania przekieruje użytkownika do podstrony z informacją o starej przeglądarce i prośbie o aktualizację softa).

@edit
3. Jeśli klient sobie życzy, żeby strona działała na ziemniaku, to go nie obchodzą aktualne standardy. Masz zrobić tak, by na tym ziemniaku działała.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
1. Może przeczytaj jeszcze raz cytowany przeze mnie post? Konkretnie ostatnie zdanie. A potem wskaż gdzie napisałem, że IE 10/11 są starymi przeglądarkami.
2. Obsługa starej przeglądarki i przekierowanie do informacji o aktualizacji to dwa kompletnie odmienne rozwiązania... Porównujesz 5-10 minut pisania kodu JS do poważnego wsparcia 'mamutów', którego mało kto się jeszcze podejmuje i o którym była mowa.
3. Myślę, że większość webdeveloperów na prośbę "Strona ma być zgodna z najnowszymi standardami i w pełni obsługiwać IE6!!" raczej nie potraktowałaby klienta poważnie. Podkreślam: większość. Oczywiście znajdą się tacy, którym nie przeszkadza powrót do początków XXI wieku. Ale nawet Microsoft jest przeciwnikiem używania takich wytworów jak wspomniany IE6.
Destroy, ale chciałbym zauważyć, że pierwotne pytanie postawione przez Sławka to było: Czy ktoś jeszcze używa IE ?, więc dlatego reszta wypowiedzi, które się do niego odnosiła, była dla mnie myląca. Tutaj przyznaję się do winy :D

Poza tym, klient nie zna się na wersjach html-a i innych tego typu rzeczach. Rzadko kiedy w prawdziwym życiu zdarzy Ci się pracować dla poważnych ludzi, ogarniających temat, a bardzo często z laikami albo junior brand managerami. I wtedy to wygląda na zasadzie: Klient płaci, klient wymaga. A skoro płaci to po pierwsze ma wyglądać, a po drugie ma działać u niego na przeglądarce. Nikt nikomu nie każe zachowywać wstecznej kompatybilności z Mosaic 3.0, ale porządny webdeveloper (a nie webdev-wanabe) powinien dbać o to, by strona działała na możliwie jak największej liczbie urządzeń i softu i zachowywała z góry ustalone działanie w przypadku napotkania starszego oprogramowania.
Gdyby to nie było ważne, to nie mielibyśmy podręczników do HTML5, których większa część jest poświęcona właśnie wsparciu dla urządzeń nie w pełni zgodnych z nowym standardem.

Oczywiście zgadzam się, że obsługa IE6 jest absurdem (chociaż strony w HTML5 się na nim otwierają. Gorzej z interpretacją: http://puu.sh/bt4W2/b69691222d.png), ale jak wspomniałem, nie sądziłem, że faktycznie abstrahujesz do konkretnej wersji Internet Explorera, tak więc mea culpa :)
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości