Po konwersji z phpBB modified by przemo użytkownicy nie mogą się zalogować

Założony przez  ScantraX.

wersja skryptu MyBB: 1.6.14
adres forum: http://cswinui.pl/forum/forumbb
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam, przed wczoraj przeniosłem się z przema na MyBB, prze konwertowałem bazę danych MergeSystem'em, niby wszystko w porządku, ja się mogę zalogować, oraz kolega (moderator) przy pierwszej próbie nie mógł się zalogować, dopiero kiedy hasło wysłało nowe na meila wtedy dopiero się zalogował, teraz kolega H@ chciał się zalogować, niestety jest to nie możliwe również z przypomnieniem hasła, lub kiedy zmieniam w ACP na byle jakie, nie loguje się w ogóle i nie podaje żadnej informacji/błędu na stronie, jest napisane tylko że Pozostało 9prób...8prób... itd.

Proszę o jakieś wskazówki, będę wdzięczny za wszelką udzieloną mi pomoc.

Pozdrawiam.
Matslom napisał 29.08.2014, 17:04:
Przenoszę do odpowiedniego działu oraz poprawiam tytuł. [Obrazek: modnotice_howto.png]
To jest dosyć częsty problem przy migracjach i dotyczy nie tylko MyBB.
Najlepszym rozwiązaniem jest wrzucenie informacji do nagłówka/panelu logowana z informacją, że jeżeli użytkownik nie może się zalogować, aby skorzystał z funkcji przywracania hasła.
Matsolm, źle zrozumiałeś. Mój kolega przywrócił hasło, przyszło mu na e-maila, ale dalej nie działa jemu. Nawet jak ja jemu w ACP zmienię hasło na obojętnie jakie, próbuję się zalogować na jego loginie, i nie da rady, nie wyskakuje żaden Error, lecz takie coś:
[Obrazek: 24vryh0.jpg]

(screen wykonałem przed chwilką)
Dwóch innych użytkowników także poprosiłem o zalogowanie się, mają identyczny problem, baza jest z tego forum www.cswinui.pl/forum
Poprawnie skonwertowałem ją, mimo wszystko musiało coś pójść nie tak, tak jakby hasła się pomieszały z userami, bo musiałem ręcznie ustawiać co niektórym avatary takie jakie mają na w/w forum, natomiast niektórzy mieli już przypisane do swojego konta. Ręce mi opadają już... ;c


Aha i dodam jeszcze, iż użytkownik Adaśko na forum na którym występuje ten problem z logowaniem, próbował się zalogować - nie udało mu się, zrestartował hasło przyszło na e-maila ładnie, wpisał i zalogował się bez problem, natomiast użytkownikowi .:Adi:. któremu nadałem uprawnienia Administratora nie udaje się taka próba co temu wyżej... Dziwna sprawa, nie rozumiem tego.


Tutaj pewien user takze o tym wspomniał:
https://webboard.pl/thread-48230.html?pid=203935#pid203935


Jeszcze jeden edit//
Udało mi się zalogować na konto H@, lecz zrobiłem to tak:
W ACP zmieniłem hasło danemu HeadAdminowi, wylogowałem się ze swojego, wpisałem jego login i pass, wyskoczyło że pozostało 9prób, wpisałem jeszcze raz, przepisałem dokładnie captcha, no i zalogowało się.

Doszedłem do wniosku, że problem polega raczej na przepisaniu kodu captcha, przez loginbox(to okienko jak klikamy na Logowanie) nie da rady się zalogować o.o ...
ScantraX napisał(a):Doszedłem do wniosku, że problem polega raczej na przepisaniu kodu captcha, przez loginbox(to okienko jak klikamy na Logowanie) nie da rady się zalogować o.o ...
Używasz jakiś dodatkowych pluginów antyspamowych? Typu właśnie dodatkowa captcha lub coś podobnego? Jeżeli tak to odinstaluj i zobacz, czy coś to dało.
Nie posiadam żadnych tego typu pluginów, które mogły by ingerować w kwestii Logowania.

Podmieniłem również plik member.php - który rzekomo poprawia jakieś błędy dotyczące liter/cyfr Captcha.
Nie wiem co tu wykombinować....
Zobacz ACP -> ustawienia ogólne -> Obrazki CAPTCHA przy rejestracji i postowaniu -> wybierz bez.
Dodatkowo sprawdź czy na domyślnym szablonie MyBB pojawia się ten sam problem.
Patrzałem w Ustawienia ogólne wcześniej, teraz wyłączyłem (Bez CAPTCHA).
Nie wiem jak sprawdzić, ponieważ mi działa bez problemu logowanie czy z włączoną captchą czy i wyłączoną, problem raczej mają nowi użytkownicy (tzn. z forum przema), dzisiaj kolejny Moderator musiał zresetować hasło, dopiero przy ósmej próbie udało mu się zalogować, też odnoszę wrażenie jakby ta CAPTCHA nieraz źle losowała literki/cyferki że są inne.. Ale nie wiem, raczej jestem w błędzie, choć napisać nie zaszkodzi.

Co do stylu, ustawiłem na domyślny i mi działa także, wróci kolega z pracy (on jeszcze nie próbował się logować) spytam się jego czy ma problem, bo teraz wyłączyłem tą captche, jak coś będę pisał w temacie, póki co dzięki za chęci do pomocy ;-)
a wina przy migracji nie jest przez prefix w haśle u przema?
Majcon, nie mam pojęcia.

Co do sprawy, wydaje się teraz wszystko być w porządku, troszkę osób się zalogowało, nikt nic nie wspomniał o problemie z logowaniem, możliwe że wyłączenie captchy pomogło :) Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
ScantraX napisał(a):możliwe że wyłączenie captchy pomogło
Teraz sprawa jej naprawienia, bo za chwilę będziesz miał trochę botów.
Proponuję instalację -> https://webboard.pl/thread-17772.html



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości