Analiza obciążenia i czasu generowania

Założony przez  meto.

Witam!

Czy coś się zmieniło z tym obciążeniem, wykorzystaniem pamięci?

Pytam z tego faktu, iż zamierzam postawić forum na MyBB no i nie wiem czy to teraz jest dobry pomysł? Proszę o obiektywną odpowiedź, a nie że mybb jest naj naj... :)

Pozdrawiam
A co się miało zmienić? Przecież żadnej aktualizacji skryptu nie było, więc raczej na razie nic się nie zmieniło.
Ale poczytaj temat, możesz coś pokombinować :)
(10.04.2010, 15:14)Michalos napisał(a): Witam!

Czy coś się zmieniło z tym obciążeniem, wykorzystaniem pamięci?

Pytam z tego faktu, iż zamierzam postawić forum na MyBB no i nie wiem czy to teraz jest dobry pomysł? Proszę o obiektywną odpowiedź, a nie że mybb jest naj naj... :)

Pozdrawiam

Zależy jakie ma być to forum - jeżeli jakieś małe, prywatne, to nic nie stoi na przeszkodzie.
Jeżeli jednak ma to być nieco większe forum, dostępne publicznie, to ja bym nie stawiał na MyBB. Skrypt ten wymaga optymalizacji, a niestety autorzy zamiast na tym, skupiają się na nowej funkcjonalności, która może tylko pogorszyć sprawę.
IMO aktualnie lepszym wyborem będzie phpBB3 lub SMF z darmowych, oraz IPB z płatnych.

Nie żebym był przeciwnikiem MyBB, bo skrypt ten ma wiele zalet z baaardzo wygodnym interfejsem na czele, ale tak a nie inaczej to wygląda (sam nie mogę obiektywnie ocenić :D), a to że jesteśmy na polskim supporcie skryptu nie oznacza, że mamy prawdę ukrywać.
Nie wiem czy to ma związek z aktualizacją do 1.4.12, ale po aktualizacji skryptu spadło mi ok. 7 zapytań do bazy;)
Co do cache na dysku :)

http://community.invisionpower.com/topic...p__1423412
Cytat:When the method is enabled, IPB will create and write to files in this folder to pull the cache data it requires. While profiling the cache methods available in IPB, this method was found to be the slowest, and as such it is not recommended to use disk caching unless necessary.

Sądzę, że także w MyBB nie bez powodu baza danych jest domyślnym miejscem dla cache. Osobiście używam cache z API akceleratora.
Kolejna rzecz warta odnotowania - IPB 3 z tą samą bazą danych (prawie 300 tysięcy postów) generuje się mi dwukrotnie wolniej niż MyBB. Powiedziałbym więc, że nie jest tak źle, poza poronionym pomysłem używania eval() w template'ach ;)
(13.04.2010, 14:41)XemiX napisał(a): Nie wiem czy to ma związek z aktualizacją do 1.4.12, ale po aktualizacji skryptu spadło mi ok. 7 zapytań do bazy;)

To samo zauważyłem.
No niestety to nie jest prawda (przynajmniej u mnie się wyjaśniło(już daawno)) - spadło kilka zapytań ponieważ podmieniłem plik functions.php a co za tym idzie Google SEO przestał działaś, stąd spadek zapytań.
(16.04.2010, 08:19)Wicko napisał(a): Co do cache na dysku :)

http://community.invisionpower.com/topic...p__1423412
Cytat:When the method is enabled, IPB will create and write to files in this folder to pull the cache data it requires. While profiling the cache methods available in IPB, this method was found to be the slowest, and as such it is not recommended to use disk caching unless necessary.

Sądzę, że także w MyBB nie bez powodu baza danych jest domyślnym miejscem dla cache. Osobiście używam cache z API akceleratora.
w tym może coś być
zrobiłem dzisiaj prosty test na świeżo zainstalowanym forum (localhost):
Cache     Queries    Gen. time ( avg )
db        10         0.1114
files     8          0.1205
strona ( index.php ) była odświeżana jakieś 90x dla każdego ( aż 2 ;P ) rodzaju keszowania, trochę kiepsko to wygląda
fakt - forum było zupełnie "czyste", czyli brak userów poza adminem, brak wątków, pluginów etc.
nie wiadomo, jak wyglądały by wyniki takiego testu na prawdziwym, aktywnym forum

PS
gribo, proszę, nie nabijaj postów
Proszę mi powiedzieć czy takie dane nie są niepokojące ?? ;/

Generated in 0.5177701 seconds (59.73% PHP / 40.27% MySQL)
SQL Queries: 329 / Global Parsing Time: 0.0431979 / Memory Usage: 5.75 MB
PHP version: 5.2.10 / Server Load: 5.82 / GZip Compression: Enabled
Uaaaa... 329 zapytań do bazy? WTF? Czas ładowania ~~0.5s. Nie no, co ty tam masz poinstalowane? :D

Tak, chyba są niepokojące :P
Człowiecze... Tyle zapytań do bazy to Ja pierwszy raz w życiu widzę. Rekord! xD

Tak na poważnie - spis wtyczek bym poprosił, bo 329 zapytań to rekord dla mych oczu. :P
To są dane z forum http://insidery.pl/

Wtyczki (włączone):


Antyspam Akismet (1.2.1)
Board Messages (2.0.0)
Bump Thread (1.01)
Contact Form (3.1)
Easy Refer (2.0)
Google SEO (1.1.10)
UserGroup Legend On Index (1.1)
Moderate Users First Posts/Threads (1.0)
Notatka Moderatora (1.2.2)
My Side Boxes (1.3)
Online 24 (2.2)
Prefix-Plugin (1.0)
Subforums in columns (2.0)
SpiceFuse Shoutbox (1.1 Beta 1)
SR MyBBCoder (1.4)
TagCloud v1.2 (1.2)
ThankYou (3.0.7)
Username Style (1.0.4)
Youtube BBCode (1.0)
Odinstaluj Username Style (1.0.4) i zobacz wyniki. Jeżeli dobrze pamiętam, to właśnie ta wtyczka jest feralnie napisana.

Zrób to samo z TagCloud (1.2)
wyłączyłem username styles :

Generated in 0.5121782 seconds (54.30% PHP / 45.70% MySQL)
SQL Queries: 286 / Global Parsing Time: 0.0503051 / Memory Usage: 5.75 MB
PHP version: 5.2.10 / Server Load: 6.27 / GZip Compression: Enabled



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości