Analiza obciążenia i czasu generowania

Założony przez  meto.

Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie :) Zawsze można znaleźć zastępcze/podobne pluginy które tak nie jeżdżą po bazie danych.
Witam to znowu ja
Generated in 0.1924419 seconds (95.54% PHP / 4.46% MySQL)
SQL Queries: 19 / Global Parsing Time: 0.0383241 / Memory Usage: 11.25 MB
PHP version: 5.2.17 / Server Load: 5.8 / GZip Compression: Disabled

Prawie 12mb pamięci ? Nic nie robiłem od ostatniego czasu ;/
Panowie podbije temat i prosze o ratunek :)

Wersja 1.6.6 (na 1.6.5 było to samo)

Generated in 0.0775149 seconds (84.36% PHP / 15.64% MySQL)
SQL Queries: 15 / Global Parsing Time: 0.0381670 / Memory Usage: 7.5 MB
PHP version: 5.2.17 / Server Load: 0.72 / GZip Compression: Disabled

Najbardziej meczy mnie użycie pamięci przy bazie 6MB :/

Server load zbiłem z 1.6 ale może da sie bardziej?

Aktywne pluginy: loginconvert, changfcb, defaultmessages, imageresizer_gd, lastposteravatar, styleUsernames

typ cache : db (moge dac tylko na files ewentualnie ale server load wtedy skacze)

prosze o pomoc :)
Bez adresu forum to zaw wiele powiedzieć nie można (phpinfo też by się przydało).
Czas jest ok, zużycie pamięci jak na MyBB nie jest taki znowu wielkie.

To hosting współdzielony (shared), czy VPS/dedyk?
Jeżeli współdzielony, to loadem się nie przejmujesz, bo nie tylko od Ciebie jest zależny.
Witam, mam mały problem codziennie dostaje automatycznego e-maila z hostingu, że przekroczyłem ilość dopuszczalnego obciążenia cpu. Ze statystyk wynika, że dzieje się to o północy. Pomyślałem, że to może wina któregoś z zaplanowanych zadań, więc proces Dziennie czyszczenie ustawiłem, aby był wykonywany też w dzień, ale to nic niestety nie dało.

Generated in 0.2701430 seconds (91.76% PHP / 8.24% MySQL)
SQL Queries: 17 / Global Parsing Time: 0.0502121 / Memory Usage: 11 MB
PHP version: 5.2.17 / Server Load: 2.86 / GZip Compression: Disabled

Wtyczki: Google SEO (1.6.3), Powiadomienia moderatora (1.4), MyShoutbox (1.7), Show the users that has been online today (2.0), SR MyBBCoder (1.5.0), Kolorowe nicki (1.5), Nieprzeczytane posty (2.3), View Groups (1.5), Dodatkowe pytanie antyspamowe podczas rejestracji (1.0)
adres: csowo.pl

Teraz jest pytanie, czy tak musi być i pozostaje mi zwiększenie pakietu hostingowego ? Czy czeka mnie jakaś optymalizacja.
Zajrzyj w logi i statystyki takie jak awstats - może to wina np. robotów spamowych, albo normalnych robotów indeksujących. Warto również sprawdzić, jak wiele stron nie jest odnajdywanych (404), bo przez pewną funkcjonalność Google SEO każda nieistniejąca podstrona zwiększa nam obciążenie.
(17.02.2012, 10:03)lukasamd napisał(a): Bez adresu forum to zaw wiele powiedzieć nie można (phpinfo też by się przydało).
Czas jest ok, zużycie pamięci jak na MyBB nie jest taki znowu wielkie.

To hosting współdzielony (shared), czy VPS/dedyk?
Jeżeli współdzielony, to loadem się nie przejmujesz, bo nie tylko od Ciebie jest zależny.

adres: http://cs-head.eu
hosting współdzielony...


Po zmienie cache na files Generowanie strony wzrosło do 0,13-0,14s
W takim razie zostaw na db, widać w unixstromie są lepsze serwery MySQL a dyski na www takie-sobie.
Masz shoutboxa i dosyć sporo działów. Nie wiem jak wygląda sprawa php, ale gdy miałem konto w unixstormie to nie posiadali żadnego akceleratora (a ich użycie nieźle obniża użycie pamięci).
lukasamd napisał(a):Zajrzyj w logi i statystyki takie jak awstats - może to wina np. robotów spamowych, albo normalnych robotów indeksujących. Warto również sprawdzić, jak wiele stron nie jest odnajdywanych (404), bo przez pewną funkcjonalność Google SEO każda nieistniejąca podstrona zwiększa nam obciążenie.

Jeśli znalazłem, że to wina botów przeglądarek etc. to jakie mam podjąć kroki. Mianowicie optymalizacja forum pod tym kontem czy zwiększenie pakietu hostingowego, który daje większy limit cpu :) ?
Jeżeli to googlebot, to najlepiej przejście na wyższy pakiet, ewentualnie możesz z panelu narzędzia dla webmasterów zmniejszyć szybkość indeksowania twojego forum.

Tak samo wygląda sprawa w wypadku binga.
Jeżeli to natomiast jakieś inne roboty, to można je blokować np. htaccesem.
U mnie bardzo wolno strona działa,
Generated in 0.1213861 seconds (84.80% PHP / 15.20% MySQL)
SQL Queries: 14 / Global Parsing Time: 0.0924571 / Memory Usage: 3.5 MB
PHP version: 5.2.13 / Server Load: 7.51 / GZip Compression: Disabled
Z danych wynika, że jest ok, no chyba, że jesteś w stanie zauważyć różnicę między czasem generowania 0.1s a 0.001s - jeżeli tak, to gratuluję :)

A tak na serio,
podaj adres i sprecyzuj, co działa wolno.
www.ls-mody.com.pl
Strona długo się ładuje,po wejściu w jaki kol wiek dział trzeba poczekać trochę,na innych stronach tak nie mam tylko na tej.
Brakuje obrazka który jest gdzieś w css lub w kodzie strony, co może powodować długie ładowanie (próbuje go uzyskać ale nie da rady):

http://www.ls-mody.com.pl/images/1/header.png
Plik już się znalazł :) nie ukrywam że go usunąłem bo trochę przeszkadzał mi we wstawieniu logo :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości