Analiza obciążenia i czasu generowania

Założony przez  meto.

Wyłączenie pluginów to za mało, ich pliki it tak są dołączane, zależy co one robią np. PluginLibrary tworzy w tle instancję klasy jaką dostarcza.
Nie wiem już co robić. Co tydzień mam przez kilka godzin kila razy więcej użytkowników na serwerze niż zwykle i forum niestety nie wyrabia. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że ci użytkownicy są na portalu opartego na php fusion 6, nie na forum. Na forum mam normalnie tyle samo osób co zawsze (koło 20).

Myślałem, że to serwer nie wyrabia, ale php fusion wczytuję się od razu, a na forum muszę czekać 30-60 sekund. Jak brałem firebuga, to problem był z dwoma plikami javascript : Popup_menu.js i general.js, na które musiałem tak długo czekać.

Z bardziej obciążających wtyczek mam Google SEO i Pokaz Nieprzeczytane Posty.

Pozdrawiam
Pierwszy raz jestem rozczarowany waszą stroną, która stosuję rozwiązania dostępne na oficjalnym angielskim forum MyBB, a nie napiszecie ich tutaj.

Głownie chodzi o ten temat: http://community.mybb.com/archive/index....93652.html

Gdzie możemy znaleźć min.
- ładowanie arkuszy css przed plikami javascript.
- złączenie plików Prototype, General i popupmenu w jeden skrypt javascript.
- wyżej wymieniony plik skompresować YUI.

Mi ten temat bardzo pomógł i nie mam problemów z ładowaniem forum przy większej ilości użytkowników.
@koper18cm:
Wymienione przez Ciebie rzeczy nie mają żadnego związku z czasem generowania i obciążeniem.
Może wymienione przez ze mnie rzeczy nie mają z obciążeniem i czasu generowania nic wspólnego, ale przyśpieszają drastycznie wczytywanie strony, szczególnie przy większym obciążeniu.

W wyżej podanym temacie jest podpunkt przyśpieszający czas generowanie showthread, z którego sam korzystam:

Cytat:Step 6: Install parsing plugins as well as a page optimiser. Download PreParser cache (If you experience server errors in some threads please disable this plugin) which speeds up script processing as well as Pre Parse Sig which the plugin as well as some other parsers can be found here. I also recommend installing Imei Page Optimizer (It shows last updated 2008, that's because it doesn't need to be updated). It makes the page smaller by removing unneeded HTML code.
Chodziło mi o te trzy punkty które wymieniłeś w poprzednim poście.
Preparser ma duże znaczenie (i dziwne, że nie jest promowany), niemniej może kolidować z innymi dodatkami.
Od pewnego czasu z moim forum są problemy, forum czasami wczytuję się bardzo wolno i muli. Czasem zdarza się, że nie chce się wczytać za 1 razem. Napisałem do supportu i odpisali, że forum generuje zbyt duże obciążenie jak na ten pakiet ;d.
Forum jest na 1 pakiecie z vihost.pl
Niepokoi mnie duża ilość zapytań.

Generated in 0.4262569 seconds (68.26% PHP / 31.74% MySQL)
SQL Queries: 146 / Global Parsing Time: 0.0152929 / Memory Usage: 6.5 MB
PHP version: 5.2.17 / Server Load: 8.45 / GZip Compression: Disabled
No jest ich o wiele za wiele.
Strzelam google seo + users online 24h + style usernames ?
google seo - tak
users online 24h - tak
s.u. chodzi Ci o plugin "kolorowe nicki" ? jeśli tak to również wgrane ;). A jeśli nie to nie posiadam ;d.

Da się jakoś temu zaradzić ? Oprócz usuwanie tych wtyczek ?
Inaczej nie poradzisz. Połączenie google seo z którymś z tymi dwoma pluginami to "wybuchowa mieszanka", bo wymaga wykonania wielu co prawda lekkich, ale jednak bardzo licznych zapytań do bazy danych.
Ale ten plugin "style usernames" to jest samo co "kolorowe nicki" ?
Tak, polska nazwa jest "dziwna" więc preferuję angielską ;)
Orientuje się ktoś czy sama zmiana pakietu na ten o oczko wyższy na Vihost, aktualnie posiadam lite-1 poprawiłaby funkcjonowanie forum ? Czy lepszym rozwiązaniem jest zoptymalizowanie forum, aby generowało mniejsze obciążenie.

~~

Kiedy wyłączyłem u.o i s.u. liczba zapytań wynosiła 65, chyba nadal dużo ; d
Na początek najlepiej optymalizacja potem dopiero zmiana pakietu. Lepszy pakiet przy stronie zapchanej wtyczkami dużo nie zmieni. :) Główny sprawca to plugin Kto był dziś online jak wcześniej wspominał lukasamd.
Czytałem, że plugin "ProStats" też generuje sporo zapytań ; d. Wystarczy samo wyłączenie Kto był online, czy te 3 pluginy wyłączyć i zostawić same google seo ?
___________

Po wyłączeniu tych 3 wtyczek wygląda to teraz tak
Generated in 0.1544869 seconds (97.91% PHP / 2.09% MySQL)
SQL Queries: 19 / Global Parsing Time: 0.0128679 / Memory Usage: 5.75 MB
PHP version: 5.2.17 / Server Load: 4.35 / GZip Compression: Disabled

O niebo lepiej :-)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości