Analiza obciążenia i czasu generowania

Założony przez  meto.

Przekroczono limit połączeń, w których występowały jakieś błędy.
Nic z tym nie zrobisz i to raczej nie jest wina Twojego forum, po prostu coś po stronie HitMe.
Mam pytanie, czy w PA w tej tabelce informacje linijka

Obciążenie serwera 1.89

Odpowiada za obciążenie CPU generowane przez moje forum ? Bo nie wiem czy kierować się tym przy wyborze hostingu, ponieważ wartości skaczą do ~3
Nie, to wyznacznik obciążenia na całym serwerze. Nie musisz się nim sugerować (no chyba że używasz serwera vps lub dedykowanego).
A jest jakiś sposób, żeby sprawdzić ile moje forum zżera % procesora ? :) Kupując nowy hosting nie chcę zrobić błędu.
Napisz do hostingodawcy i zapytaj o generowane przez konto obciążenie.
Dostałem odp:
Cytat:W dniu wczorajszym podane konto wygenerowało 22.22cp.
Nie mamy sztywnych limitów wykorzystania czasu procesora, ale do 100cp/dobę nie powinno być problemów.

Ale za bardzo nie rozumiem :D mógłbym prosić o pomoc ;p Chyba to są procenty ^^
Procenty raczej na pewno nie, żaden hostingodawca nie da Ci na w miarę tanim koncie 100% choćby tylko jednego rdzenia (albo i wątku). To są więc zapewne jakieś ich punkty określające użycie CPU względem maksymalnego dopuszczalnego. Jak widać używasz 22% z tego limitu, a więc póki co nie musisz się niczym martwić, jak zacznie dochodzić do około 80-90% warto myśleć o zmianie hostingu lub przejściu na VPS.
Tak jak napisał lukasamd, są to punkty przeliczane na procenty. O ile dobrze pamiętam to Prohost miał chyba taki system przeliczania. Skontaktuj się z supportem, wyjaśnią Ci dokładnie o co chodzi.

We wiadomości napisane jest, że nie powinno przekroczyć 100cp na dobę, więc raczej nie masz się o co martwić w tym przypadku.
http://gta-five.pl/MYBBOARD.HTML

Co myślicie o tym?
I macie jakiś pomysł na to żeby szybciej działał ShoutBox?
Bo parę sekund trzeba czekać po wysłaniu wiadomości.

Mam SpiceFuse ^^
Debug wygląda ok, nie ma żadnych złych objawów ;)
Może ustawienia shoutboxa są złe np. czas odświeżania?
Hmm..raczej nie bo raz wysyła odrazu po kliknięciu enter, a raz to trzeba z 3-5sek czekać ;D

Jak mieliśmy event na forum to czasami wysyłało nawet po 15 sekundach :D (ok 40 osób na sb)
Przy 40 osobach z shoutboxem nie masz się co dziwić. Wtedy niemal non-stop skrypty odpytują serwer, wysyłają dane itd.
Z tego co widzę forum jest na linuxpl.com, jeżeli często będzie tyle lub więcej osób na shoutboxie, z pewnością napiszą do Ciebie w sprawie zbyt dużego obciążenia konta, taki urok użytkowania shoutboxów ajaxowych ;)
Przepraszam, że się spytam (pytanie czysto orientacyjne) czy MyBB podoła forum z obszernym działem do pobierania?
Czym ten dzial rozni sie od zwyklego niemodyfikowanego forum?

Trzeba sprawdzic. Generalnie podola wszystkiemu. Kwestia kosztu. :)
Generalnie to powinno grać, tylko trzeba zadbać o zapas transferu. ;)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości