Analiza obciążenia i czasu generowania

Założony przez  meto.

Kilka robi style usernames / username styles, kilka google seo. Są to jednak lekkie zapytania (druga sprawa, że Google SEO i tak powinno robić ich mniej niż robi).

Jedyne niepokojące zapytanie to te nr 11 (#11) - wykonuje się ponad pół sekundy, a to już "kosmos".
Zobacz, czy zawsze tyle to trwa, może to było chwilowe po stronie bazy, jak nie, będziemy kombinować.
@lukasamd
Chwilowe. Teraz jak sprawdziłem, to wykonywało się 0.0004699 sekundy :)

Ok, wielkie dzięki.
Co może być powodem tak wielu zapytań Google SEO? :|
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Po zbadaniu co i jak okazało się, że za taką ilość zapytań u Ciebie odpowiada plugin:
"Show the users that has been online today", czyli userzy z ostatnich 24 godzin - dla prawie każdego usera trzeba dodatkowe zapytanie robić aby zmieniło adres. Im więcej będzie na tej liście, tym więcej będzie Ci robić zapytań.
Witam,
To znowu ja ;) już kiedyś pisałem w tym temacie - powodem obciążenia był Spicefuse shoutbox.
Ale to nie oznacza, że problem do końca zniknął, ponieważ jak wejdzie np. 50-100 osób online i wielu zacznie pisać na czacie (Chatbox oparty o pliki tekstowe + moja lekka modyfikacja która podczas wysyłania wiadomości łączy się z bazą) to obciążenie się zwiększa nawet do 10-15...

Postanowiłem wejść w debug i co zauważyłem? Że kilka zapytań ma nonstop od 4-10 sekund czas wykonania co nie jest chyba normalne? Oczywiście po kilku odświeżeniach czas znika do 0.00001 ale po ponownym odświeżeniu znów jest ponad 5 sekund w niektórych zapytaniach.

Załączam plik: http://zdobywajnagrody.pl/debug.html

Jakieś rady jak to zlikwidować? Serwer jest dedykowany więc to nie jest żaden badziewny hosting.
W podanym debugu nie ma ani jednego zapytania, które robiłoby chociażby 0,1s. Najlepiej gdybyś mógł zrobić taki sam zapis w momencie, gdy pojawi się taki dziwoląg :)

Fakt faktem, coś dziwnego, bo o ile shoutbox'y / chaty itp. to katowanie serwera, o tyle na dedyku przy takiej ilości nie powinno być żadnych problemów.
(28.05.2011, 13:31)lukasamd napisał(a): W podanym debugu nie ma ani jednego zapytania, które robiłoby chociażby 0,1s. Najlepiej gdybyś mógł zrobić taki sam zapis w momencie, gdy pojawi się taki dziwoląg :)

Fakt faktem, coś dziwnego, bo o ile shoutbox'y / chaty itp. to katowanie serwera, o tyle na dedyku przy takiej ilości nie powinno być żadnych problemów.

To albo ja się nie znam albo ty nie zauważyłeś... już pierwsze zapytanie wygląda tak:

#1 - Write Query
SET NAMES 'utf8'
Query Time: 9.51290130615E-5

Z tego co widzę jest to 9 sekund?
Nie, to jest 9.51290130615 * (10 ^ -5 ) dziesięć do potęgi minus piątej.
Zapis matematyczny.

Faktycznie czas tego zapytania to więc:

~0.00000951290130615 sekundy

Zresztą cały czas generowania masz podany na początku - 0.227s, niemożliwe jest, aby w tym było 9 sekund :)
Chyba fałszywy alarm.
(28.05.2011, 13:57)lukasamd napisał(a): Nie, to jest 9.51290130615 * (10 ^ -5 ) dziesięć do potęgi minus piątej.
Zapis matematyczny.

Faktycznie czas tego zapytania to więc:

~0.00000951290130615 sekundy

Zresztą cały czas generowania masz podany na początku - 0.227s, niemożliwe jest, aby w tym było 9 sekund :)
Chyba fałszywy alarm.

Aha...hmmm..to skąd się bierze takie obciążenie Server Load? BO chyba mi nie powiesz, że jest małe? :) w ciągu dnia jest ciągle nawet do 3.
Napisz jaki sprzęt jest na tym dedyku (głównie chodzi o procesor).
(28.05.2011, 17:07)lukasamd napisał(a): Napisz jaki sprzęt jest na tym dedyku (głównie chodzi o procesor).

Intel Quad Core Q8300... a ramu chyba 2gb jest
Jeden procesor i 4 rdzenie, a więc 100% obciążenia to load równy 4.00.
Jeżeli na tym serwerze jest tylko to forum, no to wartość dobijająca do 3 to już dosyć sporo. Z drugiej strony, to również zależy od konfiguracji systemu, bazy danych, php itp.
Jest wrzucony jaki akcelerator php typu eAccelerator, APC, xCache?
(28.05.2011, 18:12)lukasamd napisał(a): Jeden procesor i 4 rdzenie, a więc 100% obciążenia to load równy 4.00.
Jeżeli na tym serwerze jest tylko to forum, no to wartość dobijająca do 3 to już dosyć sporo. Z drugiej strony, to również zależy od konfiguracji systemu, bazy danych, php itp.
Jest wrzucony jaki akcelerator php typu eAccelerator, APC, xCache?

Nie wiem... wiem, że jest apache+nginx czy jakoś tak ale to chyba nie o to Tobie chodziło?
Witam moje forum teraz zyskało dość dużo na popularności 600-700 unikalnych odwiedzin dziennie i czasem około 15 osób online i zaczęło mi forum strasznie mozolnie działać...

Adres forum: www.gta-five.pl

Dzisiaj około 20 wywaliło nawet error na 20 minut i baza zniknęła z panelu admina:
Cytat:1129 - Host 'web1.hmhost.pl' is blocked because of many connection errors; unblock with 'mysqladmin flush-hosts'

Nie wiem czy to problemy z tym że słaba baza (najtańszy pakiet na hitme.pl) czy może właśnie na hitme.pl mają jakieś ogólne problemy.

Proszę o analizę statystyk, najlepiej jak najszybciej:
http://gta-five.pl/inne/analiza.html

A! I zapomniałbym! Niedawno zmieniałem w pliku config (https://webboard.pl/wybor-sposobu-cache-...zacja-mybb) na "files"

Zainstalowane wtyczki:
Cytat:-Ajax PM Notification (1.8.1)
-Spider Bots (1.1)
-Default Avatar (1.0.0)
-Fit on Page (2.3)
-Max Post Views For Guests (1.0)
-SCD Hide From Groups (Free SCD Plugin) (2.5)
-SpiceFuse Shoutbox (1.1 Beta 1)
-SR MyBBCoder (1.5.0)
-Ostrzeżony (2.3)
-Welcome Guest (1.5)
-Dodatkowe pytanie antyspamowe podczas rejestracji (1.0)

Dzięki! PLUSIKI CZEKAJĄ! :)
Czasy i ilość użytej pamięci w normie.
To problem po stronie hostingu - cały jeden serwer musieli widocznie zlimitować do baz, nieco dziwne, no ale widocznie nieco za dużo mają kont na nim, albo zmieniali coś w ustawieniach.
A można wiedzieć co dokładniej znaczył ten error?
1129 - Host 'web1.hmhost.pl' is blocked because of many connection errors; unblock with 'mysqladmin flush-hosts'



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości