Analiza obciążenia i czasu generowania

Założony przez  meto.

Psycho jest na oddzielnych hostach z pukawki od każdego serwa. Na tym hoście jest mybb i amxbans.
masimo sb mam takie jak podałeś i obciążenie także na nim jest dość kolosalne. lukasamd rozumiem mniej więcej co generuje obciążenie jednak nie chciałbym rezygnować z tego co wymieniłeś :)
No to nie zazdroszczę, bo to w sumie najmniej drastyczne środki jakie można / trzeba podjąć :)
Co do AmxBans to na tym hoście jest tylko część www, baza jest na innym :)
Hey

Przepraszam, że odkopuje, ale czy mógłby ktoś tu napisać szczegółową, jak wykonać zabieg z usunięciem pliku css.php i wstawienie czegoś do headerinclude? Jest opisany on koło 10 strony, ale za bardzo go nie rozumiem, a zależy mi na szybszym forum.

Pozdrawiam
wszysktkie klasy z css wrzuć sobie po prostu w jakiś plik np. style.css, usuń z szalony headerinclude {$stylesheet}
i wstaw
<link type="text/css" rel="stylesheet" href="style.css" />
tyle że nie bedziesz mógł dodawać klas przez panel(tylko css, szablony normalnie bedzie mozna edytowac)
Serwery CS REKSIO:))
Czy takimi statami należy się niepokoić czy jest spoko?
http://gta-five.pl/mybboard.html
Jest w normie :)
http://onlytrucks.pl/index.php?debug=1 137 zapytań przeraża mnie to dodam, że bez SB jest tyle samo bez pro stats jest 112 :) czy to wina liczby użytkowników postów tematów etc czy jakaś wtyczka jest walnięta totalnie


-Color Notes (CSS extras) + bonus stuff
- FancyZoom (1.2)
- Favicon (1.1)
-Google SEO (1.1.13)
-Header Announcements (1.0)
-Wiadomość od moderatora (1.2.3)
-MyShoutbox (1.4)
- ProStats (1.7.5)
- reCAPTCHA Plugin (1.1)
-Pokaż nieprzeczytane posty (1.2)
liczba użytkowników, forów itp itd ma znaczenie dla liczby zapytań tylko przy obecności aktywnych wtyczek
favicon, fancyzoom, modnotice i recapcha nie powinny nic wydziwiać, nieprzeczytane posty zdaje się też
GSEO zapewne "trochę" dodaje, pozostałych nie znam ( MySB dodaje, ale nie wiem, czy uwzględniane są w tej statystyce, jako że to leci przez ajax a nie przez główne wywołanie ), prostats już opisałeś, zostaje niewiele ;)
http://motopolud.cal24.pl/
Hosting: Cal.pl
Pluginy:
Ad Randomizer system (5.0.2)
Advanced Quick Reply Form (1.0.3)
FBConnect (1.2.0)
FBCore (0.0.1)
Fit on Page (2.3)
Google SEO (1.1.13)
Hide Links to Guests (1.0)
MyBBpublisher (1.4.1)
SR Polish Instant Messengers (SR PlIMs) (1.2.2)
Pokaż nieprzeczytane posty (1.8)

Czy wszystko jest ok póki co?
Generated in 0.0538530 seconds (86.88% PHP / 13.12% MySQL)
SQL Queries: 18 / Global Parsing Time: 0.0384550 / Memory Usage: 6.25 MB
PHP version: 5.2.13 / Server Load: 0 / GZip Compression: Enabled

@Bio-moto: Wg mnie jest całkiem dobrze, biorąc pod uwagę Google SEO. Jedynie stosunek PHP - MySQL trochę duży ze strony PHP. Czas generowania w porządku, użycie pamięci... wygląda na dość dobrze. ^^
Mały update, bo wpadło więcej pluginów w międzyczasie; )

http://motopolud.cal24.pl/
Hosting: Cal.pl
Pluginy:
Ad Randomizer system (5.0.2)
Ajax PM Notification (1.8.1)
Auto Media (1.1.9)
FBConnect (1.2.0)
FBCore (0.0.1)
Fit on Page (2.3)
Google SEO (1.1.13)
Header Announcements (1.0)
IP Manager (0.1)
Lock User (0.2)
Banner Rotation (1.0)
MyBBpublisher (1.4.1)
SR Polish Instant Messengers (SR PlIMs) (1.2.2)
Pokaż nieprzeczytane posty (1.8)

Generated in 0.0526690 seconds (86.97% PHP / 13.03% MySQL)
SQL Queries: 20 / Global Parsing Time: 0.0329492 / Memory Usage: 7.5 MB
PHP version: 5.2.13 / Server Load: 0.01 / GZip Compression: Enabled
1.25MB więcej i 2 Queries więcej... Chyba nie jest źle ;)
Cytat:Jedynie stosunek PHP - MySQL trochę duży ze strony PHP.
Co masz przez to na myśli? jak to poprawić ew.?
Jak na to co masz, jest ok.

(30.12.2010, 08:35)Bio-moto napisał(a): Co masz przez to na myśli? jak to poprawić ew.?

Nie poprawisz, po prostu zapytania są lekkie i baza bardzo szybko sobie z nimi radzi, zaś kod PHP serwowany przez MyBB wymaga nieco roboty no i zajmuje mu to najwięcej czasu.

aha, czyli mam spać spokojnie ;) uff ;)
Masakra...

Adres forum: http://forum.zdobywajnagrody.pl
PHP: 5.2.17
Wtyczki: Kilka jest ;)


A więc :D wczoraj zainstalowałem google SEO i zapytania SQL skoczyły o jakieś kurde +80... i od tego czasu nawet przy ~10 osobach online jest taka masakra (server load)

Generated in 0.1690829 seconds (57.32% PHP / 42.68% MySQL)
SQL Queries: 32 / Global Parsing Time: 0.0796180 / Memory Usage: 7 MB
PHP version: 5.2.17 / Server Load: 13.38 / GZip Compression: Enabled


Przeczytałem cały ten temat i wyłączyłem pluginy - thank you, kto byl online przez 24h i cos tam jeszcze:P a teraz wylaczylem tez google seo URL i jak widac sa 32 zapytania... ale czemu ten server load jest tak duzy? Przed tym za nim zainstalowalem wczoraj GOOGLE SEO to zawsze bylo max 3 server load ;o.... nawet przy 30 osobach online.
Nie rozumiem od czego to zależy. Serwer leży na dedyku Quad Core Q8300 i ma chyba 2GB RAMu

Wyłączyłem nawet shoutboxa (Spicefuse) dla niezarejestrowanych ludzi... ogólnie to jeszce wczoraj na głównej było po 120 zapytań SQL :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości