Dlaczego warto mieć bloga?

Założony przez  DamYan.

(19.07.2009, 21:36)nerr napisał(a): ...no i bardzo często mnie polecają ;).
pewnie dlatego tam trzymasz hehe.

Ja w niedługim czasie stawiam takiego mini-bloga na własnym skrypcie :)
(19.07.2009, 21:36)BlueMan napisał(a): @szkodnikPL - warto najpierw coś popisać, niż dawać nam do pooglądania prawie pustą kartkę papieru z Twojego życia ;)

Akurat, mam już 4 notki ^^ 2 dotyczące spolszczeń modyfikacji MyBB, a 2 takie dość ogólne.
Bloga naprawdę mieć warto. Choćby po to, żeby się wygadać lub żeby przedstawić swoje projekty, kody (tzw. dev-blog). Sam swojego bloga posiadam już jakiś czas i ogólnie jestem zadowolony :)
To ja zapraszam na mojego bloga, http://www.kubaszkodzinski.orge.pl
Są to dopiero początki i nie jest to jakiś szał ciał, ale zawsze coś :)
Panowie, bo będę wycinał linki! Chcecie bym czytał wasze wypociny po nocach... Ja chce rano wstać wypoczęty;)

To pytanko, czy wolicie pisać bloga o wszystkim i o niczym czy konkretnie nastawić się na jeden temat, a może to i to?
Na moim blogu nawet jest napisane pod nazwą: Blog sam-nie-wiesz-o-czym. Taka powiedzmy parafraza do Harry'ego Potter'a (Sam-Wiesz-Kto), ale tak po prostu - piszę żeby przekazać innym co się dzieje w 'moim świecie', napisać to o czym mam ochotę, trochę się wyrwać od pracy (dziwne, wakacje niby odpoczynek a pracuję więcej...). Poza tym satysfakcjonuje mnie prowadzenie bloga - miło popatrzeć, że ktoś komentuje to co pisałem, patrzeć na statystki (gdzie jeśli chodzi o odwiedziny jest tendencja wzrostowa :D)... no i jakby nie patrzeć to jest szlifowanie j. polskiego :D
Ja piszę o wszystkim i o niczym. Z założenia miał to był blog stricte o Linuksie, ale zeszło właściwie na wszystko i teraz piszę to, co warte jest przekazania innym :)
Wydaje mi się, że trend blogowy idzie wreszcie w pozytywnym kierunku. Do tej pory w większości wypadków blogi zakładali ludzie, którzy potrzebowali się dowartościować lub wyrzucić z siebie to, czego nie mogli zrobić w realu. Przez to krąży po świecie sporo koszmarków, albo przesadnie intymnych górnolotnych opisów życia wewnętrznego. Nie mówię, że to nie jest ciekawe, ale pytanie: dla kogo jest taki blog, jeśli ktoś w nim pisze tylko o tym, jak bardzo wewnętrznie przeżywa różne stany emocjonalne itp. To świat, który powinien być zarezerwowany dla prawdziwych przyjaciół, rodziny i partnerów, a niektórzy się z tym tak obnoszą, bo nie potrafią o tym rozmawiać, albo są samotni, albo nie wychodzą z domu, albo.. i tak tych albo jest tyle ile dusza zapragnie.

W tym momencie większość ludzi pisze blogi dla rozrywki. Piszą o tym, co robią, czym się zajmują i zaczyna taki blog przybierać formę wizytówki, rasowego CV danego osobnika, który "chwali" się swoją wiedzą, trafnymi spostrzeżeniami i innymi umiejętnościami. Wg mnie to pozytywny trend, ponieważ przy wpisach "branżowych" pojawiają się również zwyczajne, o życiu, o tym, że ktoś przeczytał książkę, czy obejrzał serial, czy dostał się na studia :)

Dlatego sam przyjąłem taką formę pisania - na luzie, ale jednak merytorycznie, o przeżyciach ekstatycznych jak najmniej, bo te są dla kogo innego niż wirtualni wędrowcy.

I drugi fajny aspekt - taki blog jest świetnym uzupełnieniem realnego życia. Nie na odwrót :)
Ja rozróżniam dwa typy blogów :P blogi i blogaski ;)
DamYan, tak samo kminie. Jak powiedziałem komuś, że założyłem bloga, to takie oczy :O i : a co Ty EMO jestes ? Ludzie narazie nie rozumieją tego drugiego typu blogu, nie dopuszczają do siebie myśli, że blog może być czymś innym niż wspomnieniami 13 latki, że jej lalki nie kupili.

Tutaj macie link, piszę często : http://mijagi.interkuza.pl
(21.07.2009, 12:18)BlueMan napisał(a): Ja rozróżniam dwa typy blogów :P blogi i blogaski ;)

Tylko, że według mnie 85% to blogaski:P
Blog to fajne hobby. Od ponad roku prowadze bloga o psychologii, który w pewien sposób pomaga mi się rozwijać.
(10.08.2009, 21:14)integralny napisał(a): Blog to fajne hobby. Od ponad roku prowadze bloga o psychologii, który w pewien sposób pomaga mi się rozwijać.

Podaj adres, tematyka wszak ciekawa :)
(10.08.2009, 21:22)DamYan napisał(a):
(10.08.2009, 21:14)integralny napisał(a): Blog to fajne hobby. Od ponad roku prowadze bloga o psychologii, który w pewien sposób pomaga mi się rozwijać.

Podaj adres, tematyka wszak ciekawa :)

Bloga integralnego nie znasz DamYan? To:
http://psychika.net
To jest jeden z kilku wartościowych blogów w internecie.

(10.08.2009, 21:14)integralny napisał(a): Blog to fajne hobby. Od ponad roku prowadze bloga o psychologii, który w pewien sposób pomaga mi się rozwijać.

W sumie mi też;) Oby tak dalej:)
No i przerzuciłem się na swoją domenę: http://www.moskalski.com :) Na razie przerzuciłem wpisy i będę upiększał ten mikro-świat-wirtualny.

Co prawda brak czasu jak widać nie pozwala pisać, ale od czegoś trzeba zacząć :D



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości