MyBB 1.6.15 wydane

Założony przez  Devilshakerz.

Wydano dziś wersję MyBB 1.6.15 zawierającą poprawki dla zgłoszonych błędów (1 luka bezpieczeństwa średniego ryzyka; 26 drobnych poprawek).

Zmodyfikowano 5 plików językowych oraz 47 plików źródłowych.

  1. Backup
  2. Nadpisanie plików
  3. Aktualizacja polskiej paczki językowej

Szczegóły wydania (poprawki, pliki): http://docs.mybb.com/1615.html

http://blog.mybb.com/2014/08/04/mybb-1-6...e-release/
To oczywiście ostatnia wersja 1.6.x, chyba że będą potrzebne jakieś poprawki bezpieczeństwa.
Zdaje mi się że nie będzie to ostatnia wersją 1.6.x. Ale oczywiście mogę się mylić.

Wczoraj przeglądając stronę z wersjami MyBB wydanymi w poszczególnych latach natknąłem się na małą ciekawostkę którą przedstawię wam na poniższym screenie oraz również nieco wyjaśnię.

Na poniższym screenie widzimy, że ostatnią wersją MyBB 1.2 była wersja 1.2.14. Następnie widzimy, że ostatnią wersją MyBB 1.4 była wersja 1.4.16. Łatwo z tego można wywnioskować, że wystarczy dodać kropki do ostatnich wersji i otrzymujemy numer następcy skryptu MyBB. Wnioskując, ostatnią wersją MyBB 1.6 będzie wersja MyBB 1.6.18, skoro następna wersja MyBB to 1.8. Tak więc, moim zdaniem MyBB 1.8 ukarze się pewien czas po premierze wersji MyBB 1.6.18 (jeżeli takowa będzie, a ja obstawiam że będzie).

[Obrazek: UwCq6WW.png]
Pomoc poza forum - odpłatnie.
(04.08.2014, 12:04)Ecosse napisał(a): /.../

Na poniższym screenie widzimy, że ostatnią wersją MyBB 1.2 była wersja 1.2.14. Następnie widzimy, że ostatnią wersją MyBB 1.4 była wersja 1.4.16. Łatwo z tego można wywnioskować, że wystarczy dodać kropki do ostatnich wersji i otrzymujemy numer następcy skryptu MyBB. Wnioskując, ostatnią wersją MyBB 1.6 będzie wersja MyBB 1.6.18, skoro następna wersja MyBB to 1.8. Tak więc, moim zdaniem MyBB 1.8 ukarze się pewien czas po premierze wersji MyBB 1.6.18 (jeżeli takowa będzie, a ja obstawiam że będzie).

/.../


Ja mam niestety inne zdanie. Jest to chyba zwykły zbieg okoliczności, niby dlaczego mieliby tak zrobić? Jakaś tradycja, czy co? Otóż są kolejne wersje, głównie z powodów bezpieczeństwa z tego co widzę. Skoro już zmierzamy wielkimi krokami do MyBB 1.8, to bez sensu jest wydawanie kolejnych 1.6.x (chyba, że względy bezpieczeństwa, ale o tym już wspomniał Destroy666). Moim zdaniem kolejną już wersją będzie to przez nas oczekiwane z niecierpliwością - 1.8.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Ehm.. z oficjalnego bloga:


Cytat:MyBB 1.6.15 is now available from the MyBB website and is a security and maintenance release. This is the last maintenance release of the 1.6 series.

;)
A ja nie rozumiem w ogóle po co te zabawy w wróżbitów wyznaczających daty skoro jest otwarty projekt na github i można najpierw bez problemu sprawdzić postęp: https://github.com/mybb/mybb/milestones, a później wywnioskować przybliżony czas...
Dziś w nocy zadzwonie do wróżbity Macieja ;C bo tylko on zna odpowiedz na to pytanie!

Chyba że serio to coś ma wspólnego i to że 3 sierpnia minął i to że wciągu roku będą wstanie wydać 3 nowe wersję mybb 1.6.x czyli mybb wyjdzie 3 sierpnia 2015!
Wyjdzie w tym roku ;) już wkrótce, a może za kilka miesięcy, to tylko kwestia czasu ;)
Ja mogę być dla was wróżbitą i to w 100% pewnym!

Wyjdzie....
























... kiedy wyjdzie!
:lol:
A spolszczenie do 1.6.15 będzie ? :)
(06.08.2014, 11:56)DexterX napisał(a): A spolszczenie do 1.6.15 będzie ? :)

Będzie :)
Jeśli ktoś pobrał paczkę wcześniej - dziś została wydana mała poprawka pliku modcp.php, która naprawiła błąd SQL podczas wyszukiwania adresów IP. Wystarczy jeszcze raz pobrać 1.6.15 z linku lub github i nadpisać ten plik.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości