MyBB cierpi na brak dobrych stylów (themes)

Założony przez  DamYan.

@wujas
twórcy wtyczek zmuszeni są do rozumienia PHP, choćby podstawowego, do tego znają HTML ( być może także podstawowe elementy ), czasem ze zwykłego przyzwyczajenia użyją nieprawidłowego ( patrząc na charakter kodu forum ) znacznika, np <br> zamiast xHTMLowego <br />
wystarczy przejrzeć kod choćby tej strony, by zobaczyć że ten dość popularny znacznik jest w obu wersjach używany co chwila ( chyba najwięcej wersji HTMLowej pakuje tutaj faktycznie jakiś plugin otwierający 'post-url window', którego nie zauważyłem aż do teraz :D dla tych co też nie wiedzieli, patrz: prawy górny narożnik postów, CLICK ^_^ )
takich bugów nie da się uniknąć, chyba że znasz temat i za każdym razem przejrzysz pluginy, style itp

co do styli ... jeżeli stawiasz jakieś forum i zależy Ci na nim do tego stopnia, że przeszkadzając Ci errory validatorów, to zapewne też zrobisz własny styl do swojego forum, tak, by pasowało ono do tematu ^_^

@szulcu
do niedawna zgodził bym się, że IE 'jak zwykle w tyle' ale ostatnio napadli mnie znienacka, gdy próbowałem użyć word-wrap czy word-break, ten pomiot szatana to obsługuje już od jakiegoś czasu :( ( przynajmniej tak przeczytałem gdy gugiel wskazał mi witrynę o css dotyczącą jednej ... w sumie to obu tych właściwości )
szybki test potwierdził że działa to na IE, Chrome też sobie poradził, Firefox na czystej stronie z jednym divem także, ale na forum umieszczenie tego nie pomogło nic :( ( może to już moje braki ) a Opera nie poradziła sobie nawet z pojedynczym divem. oczywiście możesz sam spróbować i udowodnić że się mylę, wtedy przywrócisz mi wiarę w ludzi ... i szatana :P
Cytat:co do styli ... jeżeli stawiasz jakieś forum i zależy Ci na nim do tego stopnia, że przeszkadzając Ci errory validatorów, to zapewne też zrobisz własny styl do swojego forum, tak, by pasowało ono do tematu ^_^
Na te validatory to mnie dziś naszło, bo to dobra rzecz. Na FF moje forum wyglądało ok, natomiast safari i inne niszowe przeglądarki po prostu wszelkie divy etc najeżdżały na content. Kartka w łapę, pspad i teraz prócz jakiś błędów typu javascript niema nic strasznego i forum ładnie się wyświetla dla każdego. :P
Według mnie jak się robi styl to powinno się zadbać o to aby nie zawierał błędów, choć tych najprostszych. :P
Serwery CS REKSIO:))
Mimo braku dobrych styli, sama budowa skryptu jest profesionalna.
Brak stylów jest spowodowany tylko jedną rzeczą - Popularność
Sam kiedyś miałem forum na PhpBB by Przemo, ogólnie potrafiłem zrobić styl, na myBB wystarczyło tylko się trochę oswoić (tj. nie żadne pliki tpl, tylko wszystko w PA). Więc uważam, że gdyby taki twórca stylów np. do CS'a (bo na przemie jest pełno takich) wykonał kilka wersji na MyBB ( co naprawde nie jest trudne ) powiekszyło by popularność, przykład? Moja strona, na przemie jest kilka podobnych (ale nie takich samych xD), a na mybb pewnie nie ma innego.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości