Modyfikacja thread_bg.

Założony przez  Its'me.

Kilka szczegółów o moim forum i wtyczce, z którą mam problem:
wersja skryptu MyBB: Najnowszy
wersja bazy MySQL, Postgre: -
wersja używanego PHP: -
adres forum: -
firma hostingowa: -
spis wtyczek: Tylko początkowe.
nazwa, wersja oraz autor wtyczki generującej problem: -
opis problemu: Nie nazwał bym tego problemem, lecz pytaniem. Chciałbym zrobić u siebie na forum coś takiego, że w thread_bg będą dwa obrazki, jeden od lewej strony (ten obrazek się nie powtarza) a drugi, powtarzający się obrazek od lewej do końca.

Proszę o szybką odpowiedź.
DamYan napisał 12.07.2009, 19:33:
Bardziej pasuje do Styli - przeniesione.
Impossible. Co najwyżej można dać na tło ten "powtarzający się", a w szablonach jako ten pojedynczy dorzucić zwykłego imga.
ależ o czym ty mówisz Victor? możliwości są przecież nieograniczone.

otwórz szablon forumbit_depth1_cat

znajdź (lub coś podobnego jeżeli używasz innego stylu niż domyślny):
<div><strong><a href="{$forum_url}">{$forum['name']}</a></strong><br /><div class="smalltext">{$forum['description']}</div></div>

otocz znaleziony fragment kodu warstwą (<div/>) z odpowiednią klasą (tutaj thead2):
<div class="thead2"><div><strong><a href="{$forum_url}">{$forum['name']}</a></strong><br /><div class="smalltext">{$forum['description']}</div></div></div>

zapisz. edytuj global.css. przejdź do trybu zaawansowanego. znajdź definicję klasy thead. tuż pod nią dodaj kod:
.thead2 {
   background: url('sciezka/do/twojego/obrazka');
}

teraz możesz przejść to trybu podstawowego. pozostaje jeszcze ustalić odpowiednie pozycje obu obrazków oraz kolory teł (jeżeli div "na górze" będzie miał kolor tła to przesłoni tego "ze spodu"). w tym wypadku thead2 jest poniżej thead więc thead powinien mieć przezroczysty kolor tła.

analogicznie można robić dowolną ilość takich warstw i przypisywać każdej inne style (w tym wypadku tła). nie sprawdzałem, ale powinno działać (daj znać jeżeli działa).
marines jesteśmy coraz bliżej celu :shy:

Jest mały problem, aktualnie wygląda to tak:

[Obrazek: jqygp5v3lnu08tlxcuu.png]

Czyli jak widać jest w miarę prawidłowo, aczkolwiek chciałbym aby ten obrazek z napisem 'Buruniu' był tylko jeden od lewej strony i się nie powtarzał.

Próbowałem również na własną rękę, dodałem do kodu
background-repeat: none;
ale niestety nadal się powtarza :undecided:
Zmień kod na:
Cytat:background: #kolor url(sciezka_do_obrazka.png) top left no-repeat;
google w łapę.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości