Poradniki, wskazówki, dokumentacje dotyczące MyBB- czego potrzebujecie?

Założony przez  Lukas.

Cześć!

Mam do Was wszystkich prośbę: napiszcie o czym chcielibyście poczytać. Oczywiście wszystko związane z MyBB i ogólnym tworzeniem forów internetowych.
Najlepiej abyście podawali konkretne zagadnienie, choć tematy ogólne też mogą być.
Z góry dzięki.

BTW. Wiem, że był ten temat, ale nie chcę odświeżać i do tego tam trochę off-topic się zrobił. Także, tutaj jest trochę więcej swobody.
DamYan napisał 10.08.2009, 22:03:
Bardziej pasuje do dyskusji o MyBB, więc przenoszę.
Z tego co zauważyłem:
1) Struktura katalogów MyBB i do czego służą przykładowe pliki.
2) Zmiana emotków (tak to się chyba nazywa) na forum na inne..
3) Upgrade do nowszej wersji... Było... Ale co tam..
4) Przywracanie bazy danych (ja tego nie cierpię)..
5) Zmiana domeny...

To tak na gorąco, z tego co zauważyłem czytając posty na supporcie.
1. Przywracanie bazy danych
2. Zmiana domeny.
(22.06.2009, 05:54)virus4 napisał(a): 1. Przywracanie bazy danych
Całych baz czy pojedynczych tabel? Import i eksport w PMA jest na setkach stron.
(22.06.2009, 05:54)virus4 napisał(a): 2. Zmiana domeny.
Będzie(jeszcze w tym tygodniu).

Nad resztą, którą zaproponował Lordnever pomyślę, dzięki i proszę o kolejne propozycje.
Chodzi mi o przywrócenie całej bazy, choc może być i przywrócenie pojedynczych tabel.
Porady: zmiana domeny i przenosiny forum już opublikowane.

Jakieś dalsze propozycje?
Przechodzenie z innego skryptu, np. "vBulletin, IPB, phpBB" poprzez Merge system - po prostu: "Poradnik, jak przejść na MyBB z innego skrpytu poprzez Merge System" coś w tym stylu.
O, właśnie;) Może zbiór przydatnych wtyczek do forum, pod względem zabezpieczenia, widoczności forum w necie itp.
(26.06.2009, 17:36)Jack napisał(a): (...) "Poradnik, jak przejść na MyBB z innego skrpytu poprzez Merge System"
O tym już myślałem na samym początku, ale muszę przetestować przechodzenie z każdego skryptu aby zobaczyć na co zwracać uwagę. Na to potrzeba trochę czasu, więc pojawienie się tekstu na ten temat to kwestia czasu.

(26.06.2009, 17:56)Lordnever napisał(a): O, właśnie;) Może zbiór przydatnych wtyczek do forum, pod względem zabezpieczenia, widoczności forum w necie itp.
Zbiór wtyczek jest, co prawda mały(około 30), ale jest :)
(26.06.2009, 17:56)Lordnever napisał(a): O, właśnie;) Może zbiór przydatnych wtyczek do forum, pod względem zabezpieczenia, widoczności forum w necie itp.
Zbiór wtyczek jest, co prawda mały(około 30), ale jest :)
[/quote]

I to mi życie ułatwiło przy tworzeniu nowego forum opartego na MyBB:P
Ja potrzebuję dobrego poradnika jak zrobić nowe przyciski do paska MyCode jeden jest ale jest za bardzo pogmatfany tak że nic z niego nie da się skapować :/
(30.06.2009, 17:14)Snake190 napisał(a): Ja potrzebuję dobrego poradnika jak zrobić nowe przyciski do paska MyCode jeden jest ale jest za bardzo pogmatfany tak że nic z niego nie da się skapować :/
Zastanowię się nad tym.
Może konwersja np z phpBB na MyBB?
(30.06.2009, 19:58)Lukas napisał(a): Zastanowię się nad tym.

Z góry dzięki :)

(01.07.2009, 07:31)virus4 napisał(a): Może konwersja np z phpBB na MyBB?

E chyba nie takich poradników jest w las. Choćby na oficjalnej stronie IPB.
#up
Pisałem, własnie - konwersja ze skryptów, takich jak vBulletin itd.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości