Szablon tematu - pomysł na plugin?

Założony przez  Ecosse.

Witajcie.

Od dawna nurtuje mnie problem domyślnego schematu/szablonu (jak kto woli) podczas pisania nowego tematu. Jak wszyscy wiemy, nie wszyscy użytkownicy wypełniają szablon tematu, a nawet niektórzy go usuwają (!)

Co by było gdyby nie było możliwości usunięcia szablonu?

Wielu z nas na swoich forach korzysta między innymi z pluginu o nazwie "Default Editor", dzięki któremu możemy w danym dziale przypisać domyślny szablon tematu który pojawi się podczas zakładania takowego tematu.

Jako, iż sam nie umiem robić pluginów, wpadłem na pomysł jak mógłby działać i wyglądać następczy plugin Default Editora, więc niżej prezentuje wam "profesjonalny" concept:

[Obrazek: u1fq.png]

Stworzony plugin działałby podobnie jak Default Editor. W ACP w np. "Działy i posty" utworzyłoby się dodatkowe menu po lewej stronie. Po wybraniu, ukazywałyby się działy, a następnie byłaby możliwość konfigurowania poszczególnych pół które trzeba wypełnić. Mogłaby być również możliwość ustawiania pól które nie są wymagane.

Myślę, że taki plugin zapobiegłby wypisanym przeze mnie czynnościom na wstępie postu.

ps. Pewnie nie tylko ja wpadłem na taki pomysł.
Pomoc poza forum - odpłatnie.
Masz rację, nie tylko Ty. Nawet jest taki plugin używany na tym forum w dziale download - XThreads.
http://mybbhacks.zingaburga.com/showthread.php?tid=288

Przykładowe aplikacje:
http://mybbhacks.zingaburga.com/showthread.php?tid=559
Dzięki, plugin wygląda na bardzo rozbudowany oraz widzę, że łatwo będzie można sobie dzięki niemu forum spiepszyć (szablony), dlatego przetestuję go po szkole na testowym forum i dam znać.



Edit: Dodałem ten plugin jednak jest on okropny w konfiguracji? Niby dodają się pola do tematu, ale nadal jest standardowe pole wiadomości (można je usunąć?) oraz wartości pokazują się na temat a nie w jego treści. Mógłbyś pomóc mi trochę to ogarnąć?
Pomoc poza forum - odpłatnie.
Okropny nie jest, jak dla mnie nawet dosyć prosty (nie licząc zaawansowanych możliwości typu filtrowanie, wywołanie pola w zależności od innego pola, grupowanie tematów itd.), tylko trzeba dokładnie przeczytać np. przykłady niektórych aplikacji, do których dałem link. Albo od razu można wziąć gotowca jakiejś aplikacji i tylko dopasować go do stylu.

Cytat:Jednak nadal nie wiem jak przenieść pola pod emotikony

Przesuwasz zmienną pól w szablonie newthread i editpost, $extra_threadfields o ile się nie mylę. W dokumentacji podane są wszystkie (?) zmienne dodane do szablonów.

Cytat:Mógłbyś mi pomóc usunąć pole wiadomości w danym dziale? Jest to możliwe w tym pluginie?

Możliwe - wystarczy ukryć <textarea name="message"> np. przez display:none z wpisaną jakąś domyślną wartością powyżej minimum znaków, pousuwać resztę zbędnego kodu z newthread/editpost oraz $post['message'] itp. z postbit/postbit_classic.

Oczywiście najpierw trzeba utworzyć unikatowe szablony (prefix_newthread, prefix_postbit itd.) dla tego działu - jak to zrobić jest dokładnie opisane w prawie wszystkich przykładowych aplikacjach.
Pierwsze działa znakomicie i już sam zdążyłem to znaleźć, ale i tak łap plusa :)

Co do drugiego, niestety nie wiem jak dodać ten unikalny szablon. Oto cytat ze strony pomocy XThreads:

Cytat:1. XThreads Options in Forum settings:
Template Prefix: intro_
[b]Show first post on every showthread page:[b] Yes

Jednak u mnie nie ma XThreads Options w ustawieniach forum (pewnie chodzi o konfigurację):

[Obrazek: 21w4.png]
[Obrazek: ck0y.png]
Pomoc poza forum - odpłatnie.
Ustawienia danego forum (działu), nie całego forum..
Serdeczne dzięki za pomoc. Wszystko jest zgodnie z moimi oczekiwaniami, oprócz jednego błędu. Usunąłem pole wiadomości, jednak podczas klikania w button zatwierdzania pojawia się błąd:

[Obrazek: v18a.png]

Da się jakość zrobić aby tekst w polu które usunąłem nie był wymagany? Może zrobić tak aby domyślną wartością tego pola był jakiś niewidoczny znak który zostanie dodany do tematu, a pola podczas pisania wiadomości nie będzie widać. Myślę, że to również ciekawe rozwiązanie.
Pomoc poza forum - odpłatnie.
Nie można usunąć <textarea>. Jedyny sposób to tak jak pisałem powyżej ukrycie go za pomocą CSS (display: none) i podstawienie jakiejś domyślnej wartości (tekst wewnątrz tagów powyżej minimalnej liczby znaków).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości