Błędy Gateway/Kod odpowiedzi HTTP

Założony przez  kompletnylaik.

Błędy 500, 501, 502, 503, 504, 505 Bad Gateway
Czy te komunikaty można czymś zastąpić?

Chodzi o to że jeśli serwer jest przeciążony nie pojawiała sie strona z Bad Gateway tylko przykładowo komunikat
"przepraszamy. Chwilo ze strony chcę skorzystać więcej osób niż serwer może obsłużyć."
Obojętnie czy w formie html czy jako wczytujący sie obrazek z wypasioną grafiką.
Chodzi o sam komunikat bo większość ludzi nie wie o co chodzi w tych komunikatach.
Zależy jakie masz oprogramowanie serwera i to czy hosting przypadkiem nie zablokował tej opcji(zazwyczaj jest odblokowana).
Dla serwera apache - http://lmgtfy.com/?q=obs%C5%82uga+b%C5%8...w+htaccess
@up:
Głowy nie dam, ale obsługa "pięćsetek" to problemowa sprawa, bo serwer wtedy nie wyrabia, a ma poinformowac o problemie. Może działać, ale tylko dla niektórych kodów.
Właśnie dlatego mam wątpliwości
Trzeba by było mieć program który wydziela moc i powiedzmy 98% przydziela na normalne użytkowanie a te 2% zostawia na działanie skryptu gdy te 98% nie będzie dawało rady.
Tylko czy wogóle da sie tak serwer ustawić.
Z drugiej strony przecież i tak sie błąd wyświetla więc czemu nie dało by rady tego zastąpić innym komunikatem? Tylko skąd się ten komunikat pojawia tzn jaki skrypt odpowiada za jego wyświetlenie. Czy to skrypt dostawcy czy może nawet nie jego?
Jak to jest na poziomie serwera, to serwer generuje stronę. Większość z nich ma gdzieś szablony do tych stron, ale trzeba mieć do nich dostęp albo możliwość definicji własnych.

Oprócz tego tymi błędami mogą rzucać aplikacje. Jeśli pojawi się błąd, nikt ci nie broni w PHP'ie wypluć własnej strony 50x (pomijając niuanse z obsługą błędów w tym langu).

Poza tym sytuacja kiedy upstreamy/usługi zjadają tyle zasobów że serwowanie statycznego dokumentu przez HTTP staje się kosztowne świadczy albo o DDOS bądź błędnej konfiguracji usług - taka usługa powinna zostać zabita przez managera nim zrobi się niebezpieczna dla innych usług. Dlatego masz we wszystkich tych wynalazkach opcje konfiguracyjne do ograniczania dostępu do pamieci i/lub cpu.
Generalnie chodzi mi przede wszystkim o ustawienie kodu na przeciążenie sieci gdy np. będzie za duży ruch/lub atak botowy.

Czyli mówicie da sie ustawić ale nie u wszystkich dostawców i przed wykupieniem vps-a lepiej zapytać.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości