Templatelist

Pomysł  Założony przez  gloverek.

Witam.

Operując na systemie "Task", w którym wykonuje się przykładowe Moje zadanie odczytuje w nim szablony.
Normalnie, aby szablon nie zabierał query podczas jego pobrania dopisujemy je do listy szablonów, które później odczytujemy poprzez $templates->get('moj_szablon');

Pytanie jest następujące.
Czy warunek IF THIS_SCRIPT zawiera prawidłowy warunek w hooku global_start.
if (isset($GLOBALS['templatelist']))
    {
        if (
THIS_SCRIPT == 'moj_task.php')
        {
            
$GLOBALS['templatelist'] .= ",moj_szablon";
        }
    } 
Ponieważ normalnie w debugu nie zobaczę, czy mój task w managerze zadań generuje query podczas pobrania szablonu.
Czy warto to optymalizować, czy nie przejmować się tym, ponieważ zadanie wykonuje się np raz na 10 minut.
Dodam również, że moj_szablon nie jest pokazywany w debugu na liście szablonów ;)
THIS_SCRIPT zawiera nazwę pliku, który zwraca użytkownikowi stronę; jeśli twoje zadanie wykona się podczas przeglądania wątku, wartością tej stałej będzie showthread.php.

Nnie ma żadnego rozsądnego sposobu żeby sprawdzić, czy dane zadanie będzie obecnie wykonywane (trzeba by pobierać te informacje z tabeli zadań, bo MyBB nie przechowuje takich informacji w cache), więc lepiej pobierać szablon po prostu za pomocą $templates->get('szablon') w pliku zadania.
Dzięki Devilshakerz.
Tak właśnie zrobiłem $templates->get('szablon') w pliku wykonującym moje zadanie i spełnia swoją rolę znakomicie. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że w tym przypadku THIS_SCRIPT odpada i nie ma się tym co przejmować, ponieważ zadanie nie wykonuje się co odświeżenie strony, a tylko w określonym czasie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości