Link przebudujący pamięć podręczną

PHP/MYSQL  Założony przez  gloverek.

Witam.
Szukam informacji odnośnie dodania linku do przebudowy pamięci podręcznej w swoim cache dokładnie tak jak jest to standardowo w ACP->narzędzia i konserwacja->manager pamięci podręcznej.
Doszedłem do tego co należy zrobić, aby taką opcję dodać, ale "ręcznie" co mi nie odpowiada.
A mianowicie manualnie jak dodam do pliku inc/class_datacache "nową" funkcję z nazwą swojego cache, to opcja przebudowy zostanie dodana z automata w managerze pamięci podręcznej w ACP.
Szukam innego rozwiązania, musi być jakaś funkcja itp, która automatycznie coś takiego generuje.
Jakieś sugestie ?

Widzę, że wsparcie odnośnie cache/tasków nie jest popularne na MyBB. Praktycznie nie ma do tego żadnych stosownych informacji jak i na stronie polskiego wsparcia, jak również na głównej stronie MyBB.
To trochę żałosne, żeby nie było informacji na temat optymalizacji tak popularnego skryptu. :)
Nie ma takiej opcji poprzez plugin bez edycji plików MyBB, a przynajmniej nie widziałem niczego takiego. O ile dobrze pamiętam ma być dodana do MyBB 1.8.

Są 2 inne sposoby. Dodanie do zakładki z przeliczeniami/przebudową (patrz np. Thread Tooltip Preview) lub jako plik w inc/tasks.
Tak też myślałem. Więc po prostu podczas instalacji pluginu dopisać/wkleić nową funkcję :)
Może to nie za estetyczne, ale działa zgodnie z zamierzeniem.
Najważniejsze, że to co chciałem osiągnąłem z zadowalającym skutkiem wraz z optymalną optymalizacją i właśnie o to mi chodziło :)
Na koniec mogę tylko dodać, że można napisać porządne faq odnośnie sposobów optymalizacji kodu plugina.
Matslom napisał 16.02.2014, 21:37:
Nie uważasz, że takie formatowanie tekstu jest przesadą? Ciężko sie to czyta.
Swego czasu myślałem o stworzeniu klasy-pluginu, który zajmowałby się cache dla innych które by go wykorzystywały umożliwiając proste korzystanie z plików/bazy czy akceleratorów do wykorzystania jako przestrzeni dla bufora. Gdzieś nawet pewnie mam jeszcze pliki tego projektu, no ale ogóle sprawa porzucona, bo stwierdziłem, że nikogo i tak by to nie interesowało :)
Bo tak to już jest Łukaszu, że większość jest niewtajemniczona w takie zabawki, a co więcej, są tacy których optymalizacja nie interesuje, albo nie mają takiej żaróweczki, która kiedy zaświeci daje im motywacje i sposób na optymalizacje. Query zrobić w pluginie to nie jest problem, ale czasem pomyśleć co by tu zrobić, aby nie robić tego samego parę set razy jest ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla samego autora, ale także dla osób odbiorczych, którzy przy wzmożonym ruchu odczują różnicę.
Już sama komenda eval(); w sporej pętli potrafi być zasobożerna. O Query do SQL już nie wspomnę (:
Jeśli chcesz i będziesz mieć czas, możesz podzielić się Swoim projektem i na jakiej zasadzie on działa, oraz jak można by z niego skorzystać.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości