Wyświetlenie zmiennej w szablonie

Szukam  Założony przez  Majcon.

wersja skryptu MyBB: najnowsza
adres forum:cs.prostoteam.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):

Witam dodałem swoją podstronę według tego poradnika http://mybbsite.pl/dodawanie-nowej-podstrony/ ale nigdzie nie znalazłem jak wyświetlić zmienną w odpowiednim miejscu np
W pliku bla.php mam kod
$zmienna = "Jakiś tekst";

I chce aby to wyświetliło się pomiędzy

<div id="test"></div>

Ten div znajduje się w szablonie :)
Nie wiem czy jestem pewnien czy tak zadziała, ale spróbuj.

W tym pliku php dodaj gdzieś:

<style type="text/css">
#test {

<!-- TUTAJ TA CZĘŚĆ SZABLONU -->

}
</
style

A następnie normalnie dodasz tekst z divem, bo już teraz system pobierze zawartość:

<div id="test">

<!-- 
CO MA SIĘ WYŚWIETLIĆ -->

</
div

Powinno działać. Spróbuj sobie również umieścić odwołanie do zmiennej w divie.
Pomoc poza forum - odpłatnie.
Jeśli zrobiłeś podstronę z tego poradnika, co zamieściłeś link, to każdą zmienną w twoim szablonie możesz wywoływać poprzez przypisanie jej w kodzie php podstrony.
Przykładowy plik podstrony w PHP.
<?php
define
('IN_MYBB'1); 
require 
"./global.php"
 
add_breadcrumb("Nazwa nowej podstrony""podstrona.php"); //Tekst w pierwszym cudzysłowie "nazwa nowej podstrony" oznacza tekst wyświetlany w nawigacji, a tekst w drugim cudzysłowie "podstrona.php" oznacza nazwę plik, w którym znajduje się ten kod

$zmienna "test";
 
eval(
"\$podstr = \"".$templates->get("podstrona")."\";"); // kod "("podstrona")oznacza z jakiego szablonu będzie pobierana treść, Jeżeli Twój szablon nosi nazwę np. regulamin, to kod "("podstrona")" zmień na "("regulamin")"
output_page($podstr); 
?>
A teraz wyświetlenie jej w szablonie.
<div id="test">{$zmienna}</div>
ok dzięki gloverek :D
tylko jak to działa bez echo ?:D
No bo masz ten plik jakby "połączony z MyBB". Dodając zmienną do szablonu możesz wyświetlić w nim tą informację, co zawiera. Echo w takim przypadku nie jest wymagane/konieczne.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
jednym słowem szablon jest tak jakby w echo :D
dziękuje za pomoc
Matslom napisał 15.02.2014, 14:15:
[Obrazek: modnotice_thx.png]

Nie pisz zbędnych postów



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości