Pobieranie wymagające konta

Założony przez  Michal95.

Witam,
nie rozumiem praktykowania w stylu "Aby pobrać zaloguj się".

Mybb jest wolnym oraz otwartym skryptem, który powinien być otwarcie dostępny.
zawsze masz alternatywe mybb.com
Ekipa zrobila spolszczenie i chyba może wymagac chociaz konto
Zawsze mi sie wydawalo ze nie trzeba miec tu konta do pobrania skryptu
W zasadzie konto tutaj to pomocna rzecz. Pobierzesz sobie skrypt do tego jakiś szablon i np może się okazać, że masz problemy np z szablonami albo jQuery. Jak bez konta uzyskasz pomoc?
Konto tutaj to dobra rzecz :) Zawsze może się kiedyś przydać.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(02.02.2014, 13:56)Michal95 napisał(a): Witam,
nie rozumiem praktykowania w stylu "Aby pobrać zaloguj się".

Mybb jest wolnym oraz otwartym skryptem, który powinien być otwarcie dostępny.

i jest otwarcie dostępny, wystarczy dokonać darmowej/otwartej rejestracji i pobrać skrypt. Proste ! : ) nie ma tu nic niezgodnego z licencją skryptu.
Wystarczy zostawić swoje dane w mybboard, aby otrzymać skrypt... A co jeśli ktoś nie ma ochoty zostawiać tutaj swoich danych? Rozumiem że konto pomaga, ale poszanujmy prawa, wolności o otwartości.
Tego nie można jasno określić że akurat źle robicie.

Cytat:Ekipa zrobila spolszczenie i chyba może wymagac chociaz konto
Ekipa może nawet spolszczenie sprzedawać, ale musi również w prosty sposób udostępnić obok otwartą wersję skryptu.

To są ogólne prawa jakimi kieruje się ruch/społeczność Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Tu nie chodzi tylko o otwartość, ale też o to, aby skrypt był ogólnodostępny.
Wymaganie zostawienia danych, w zamian za możliwość pobrania skryptu, jest według mnie nieetyczne.
Jakie Ty zostawiłeś tu dane? zmyślony login zmyślone hasło?
Zawsze miałeś alternatywe
http://www.mybb.com/downloads
Wiem że miałem alternatywę, ale chodzi mi o poszanowanie praw i etyki wolnego i otwartego oprogramowania.
To tak samo jak by ktoś wziął dowolną dystrybucję linuxa, stworzył stronkę polskiego wsparcia, wydał spolszczoną wersje. (A raczej wersje z zainstalowanym spolszczeniem) A do tego zbierał maile i inne dane w zamian za pobieranie.
Dla mnie to trochę nieetyczne zachowanie. Jeśli już uważacie że włożyliście sporo pracy w polską paczkę to ją udostępniajcie po zalogowaniu, ale obok zróbcie download dla oficjalnego mybb, które nie będzie wymagać logowania.

Zasada w stylu zarejestruj się żeby pobrać nie jest fajna. Tym bardziej że to otwarty projekt, i powinien być dostępny w jak najbardziej przystępny sposób.

P.S. Sam prowadzę kilka projektów Open Source, w innych uczestniczę.
W czym przeszkadza Ci rejestracja na polskim supporcie MYBB? Rejestracja jest darmowa i oprócz tego otrzymujesz wsparcie techniczne. Możesz pobrać dużo darmowych stylów, pluginów itp. W niczym to nie łamie licencji skryptu. Zawsze możesz pobrać skrypt bez rejestracji z mybb.com .
Cytat:W czym przeszkadza Ci rejestracja na polskim supporcie MYBB?
Przecież wyraźnie napisałem. Otwarty projekt powinien być dostępny w jak najbardziej przystępny sposób. Mam wrażenie że nikt tutaj nie czyta do końca moich postów.
Warto zrozumieć czym jest tak na prawdę idea wolnego i otwartego oprogramowania. To nie tylko licencje gnu/gpl, to też sposób publikacji kodu/projektu. Wolne oprogramowanie powinno być dostępne w jak najbardziej przystępny sposób. A sposób Zarejestruj się, aby pobrać, wcale nie jest przystępny...

Pierwszym razem jak zainteresowałem się mybb i zobaczyłem takie coś u was na stronie, to pobrałem mybb z oficjalnej strony. Konto zarejestrowałem tutaj tylko po to, aby udostępnić wam wykonany przeze mnie szablon do mybb.
Michal95 napisał(a):Tym bardziej że to otwarty projekt, i powinien być dostępny w jak najbardziej przystępny sposób.

A nie jest? Wystarczy rejestracja. Żeś się uczepił.
Dlaczego muszę zapłacić za chleb? Dlaczego muszę płacić podatki? Dlaczego...? Dlaczego...?
Dlatego, że ktoś tak wymyślił. I albo się do tego stosujesz albo nie jesz chleba, proste.
Chleb też jest ogólnodostępny dla wszystkich.

Masz alternatywę. Idź tu: http://www.mybb.com/downloads i po Twoim problemie.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Michał ma rację. Sprawa rozwiązana. MyBB w oryginalnej wersji, do którego linkuje Portal: https://webboard.pl/thread-22578.html można już pobierać bez rejestracji.

To burza w szklance wody, ale tak szybko można rozwiać chmury, że szkoda klepać więcej postów. Zamykam wątek.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości