Migracja MyBB 1.6.4 na MyBB 1.6.11

Merge System  Założony przez  gloverek.

nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano: 1.6.4
wersja skryptu MyBB: 1.6.11
adres forum: http://forum.cqpolska.pl/showthread.php?tid=1140
opis problemu: Integracja MyBB 1.6.4 do 1.6.11

Witam.
Podczas migracji ze starszej wersji skryptu MyBB 1.6.4 na wersję 1.6.11 używając najnowszego migratora. Migrator nie aktualizuje poprawnie UID użytkownika, który edytował post.
Tak jak w tym przykładzie powinno być tak, że Glover edytował post, a jest jako Admin, który był na nowym forum przed migracją.
   
Nie aktualizowałem wcześniej z tak starej wersji ale może popróbuj zrobić częściami tzn.

z MyBB 1.6.4 - > 1.6.5 -> 1.6.6 i tak do 1.6.11
Z tym, że nie aktualizuje skryptami, a samym migratorem, po to by pozbyć się z bazy każdego wpisu, który nie należy do skryptu mybb.
To bez sensu.
Migrator do tego nie służy.

Zrób aktualizację, a jak chcesz sprawdzić bazę i wywalić zbędne śmieci, to obok wrzuć czyste MyBB i porównaj struktury.
Łukasz, bo ja wiem czy bez sensu ? Jeśli miałbym porównywać wszystkie tabele i ich struktury, to zajęło by mi to troszkę więcej czasu. Merge system jest po to by wykonać migrację na skrypt MyBB.
Skoro jest migracja z MyBB na MyBB, to dlaczego mam z niej nie skorzystać.
I jak widać jest błąd w migracji odnośnie kto edytował post, a tak poza tym wszystko inne śmiga, a baza sql waży 2 x mniej bez "śmieci".
Ale jednak myślę, że masz rację aby po prostu aktualizacje normalnie przeprowadzić, ponieważ Merge system jest bardzo niedopracowany i nie migruje prócz tego innych rzeczy ze skryptu MyBB.
przykładem tego jest reputacja. W momencie podglądu profilu skrypt MyBB przelicza całą reputację wg tabeli i wpisuje wynik do tabeli mybb_users z wartością zerową po migracji ;)
Więc zrobię to tak, że zrobię update, a potem napiszę skrypcik, który usunie każdy śmieć nienależący do Mybb.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości