Wikipedia MyBBoard.pl

Założony przez  DamYan.

Ankieta: Czy tworzenie Wikipedii MyBB PL ma sens, czy włączysz się w jej tworzenie?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.

TAK, Wiki ma sens, ale nie chcę brać udziału w tworzeniu projektu

37.50%
15 37.50%

TAK, Wiki ma sens i chętnie wezmę udział w tworzeniu projektu

52.50%
21 52.50%

NIE, nie ma sensu

10.00%
4 10.00%

mam zupełnie inny pomysł (napisz w wątku)

0%
0 0%
Razem 40 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ostatnio toczymy rozmowę z Ekipą o tworzeniu naszej polskiej Wikipedii dla MyBB. Byłaby czymś na wzór http://wiki.mybboard.net/index.php/Main_Page

I teraz chcielibyśmy zapytać Was - czy uważacie taki projekt za potrzebny i czy włączylibyście się w jego tworzenie?

Czekamy na Wasze głosy i pomysły :)
Zmieńmy typ ankiety na nie publiczną ;).
(18.05.2009, 13:53)Victor napisał(a): Zmieńmy typ ankiety na nie publiczną ;).

Tylko ciężko będzie później wyłowić ewentualnie chętne osoby do współpracy, stąd publiczna ankieta ;)
Dla mnie WIKI ma sens i chętnie wezmę udział w tworzeniu projektu.
Jestem na tak. Wielu szybciej odnajdzie odpowiedź na swoje pytania.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Wydaje mi się, że z pewnością jest to dobry i mądry pomysł między innymi przez to, że połowa osób będzie znajdywała tam pytania na swoje odpowiedzi i forum będzie odpływać od ludzi którzy będą chcieli zadawać pytania banalnie proste.
Wyrażając swoją opinię uważam że ten pomysł jest zbędny. Po pierwsze jest wersja na mybboard.net - anglojęzyczna, ale jest to dobrze przygotowana dokumentacja. Może najwyżej przygotować jej tłumaczenie. Ale czy jest sens dublować? Jeśli ktoś potrzebuje to skorzysta z anglojęzycznej.
A działy z poradami i tutorialami mamy na forum podpięte. To i po co jeszcze wiki tworzyć?
(19.05.2009, 21:04)przemu napisał(a): Wyrażając swoją opinię uważam że ten pomysł jest zbędny. Po pierwsze jest wersja na mybboard.net - anglojęzyczna, ale jest to dobrze przygotowana dokumentacja. Może najwyżej przygotować jej tłumaczenie. Ale czy jest sens dublować? Jeśli ktoś potrzebuje to skorzysta z anglojęzycznej.
A działy z poradami i tutorialami mamy na forum podpięte. To i po co jeszcze wiki tworzyć?
Tak samo można powiedzieć, że polski support jest zbędny skoro mamy mybboard.net ;)

Wiki, imo, ułatwi innym wyszukiwanie potrzebnych informacji. Oczywiście jeśli potrafią szukać.
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Czym innym dla mnie jest wsparcie dla skryptu, a czym innym taka dokumentacja. Po części mam wrażenie że będzie to dublowanie wartości forum. A i tak znając pytających - wpierw zapytają na forum, a potem poszukają w Wiki skierowani przez nas.
(19.05.2009, 21:49)przemu napisał(a): Czym innym dla mnie jest wsparcie dla skryptu, a czym innym taka dokumentacja. Po części mam wrażenie że będzie to dublowanie wartości forum. A i tak znając pytających - wpierw zapytają na forum, a potem poszukają w Wiki skierowani przez nas.

Ale właśnie o to chodzi :)
Nasza "dokumentacja" nie byłaby tak rozbudowana. Znalazłyby się tam takie zagadnienia jak:
- instalacja foum
- CHMOD i jak to ugryźć
- jak instalować style MyBB itp.

Pytania proste, na które mamy tutaj milion odpowiedzi - więc pisanie za każdym razem jest męczące lub wyszukiwanie na Supporcie wątku.
Nasza Wiki byłaby zbiorem dobrze i logicznie posortowanych tutoriali, ładnie i składnie, krok po kroku, szczególnie dla tych początkujących MyBBowców.
#UP
Takie coś było by świetnym pomysłem bo sam jak tu wszedłem powiem wam, że trochę czasu trzeba spędzić by znaleźć wszystko co się potrzeba, a tak tam by było wszystko posortowane po prostu genialnie ;).
No panowie, widzę, że ludzie popierają pomysł na MyBB Wiki. A tak przy okazji do kiedy może potrwać ta ankieta?
Pomysł średni ;) wiem co się dzieje z wiki phpBB3 - mało kto tam tworzy, a użytkownikom wygodniej napisać/wyszukać na forum niż w wiki... .
Ja chętny i pomogę !!
TAK, Wiki ma sens i chętnie wezmę udział w tworzeniu projektu.

Chętnie pomogę przy pracach, tylko pisać co i jak :D



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości