Rozwijana lista grup po kliknięciu w napis.

Założony przez  awil.

wersja skryptu MyBB: 1.6.9
adres forum: http://cs-leszno.eu
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty, nazwa stylu/theme/szablonu): Witam, piszę ten temat w tym dziale, jeśli dział nieodpowiedni to proszę o przeniesienie do poprawnego, gdyż nie wiem gdzie dodać ten wątek, ale postanawiam tutaj. Mam pytanie, mianowicie poszukuje czegoś takiego jak na ss-ach poniżej:

Tak wygląda legenda grup przed kliknięciem w grupę Admin Counter-Strike:

[Obrazek: 10n4z11.png]

A tutaj po kliknięciu:

[Obrazek: 33uzyx0.png]

I tu rozchodzi się cały problem, poszukuje kodu, modyfikacji, by zrobić coś podobnego. Możliwe, że to jest wbudowane w skrypt IPB, ale zawsze warto spytać. Podaje adres forum z ss-ów bo może ktoś chciałby zobaczyć jak to wygląda w realu: http://cs-soplica.com/
http://tworzeniestron.edu.pl/pokaz-ukryj-div/# ← działa, sprawdzałem. Odpowiednio sobie dodaj zawartość.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
(24.11.2013, 11:13)Snake_123 napisał(a): http://tworzeniestron.edu.pl/pokaz-ukryj-div/# ← działa, sprawdzałem. Odpowiednio sobie dodaj zawartość.

Dzięki, ale nie czaje coś. ;D Kod javascript gdzie mam umieścić? A diva mam umieścić w legendzie, ta?

/edit

Kod js umiescilem na koncu w headerinclude a diva w legendzie czyli index_boardstats, ale mam problem.

Gdy wejdę na strone główną legenda wygląda tak -> [Obrazek: w9ve4m.png]
A gdy klikne w grupę Admin Serwera to przenosi mnie na górę forum, i legenda wygląda dobrze, chciałbym, żeby legendy dalej niż admin serwra nie wchodziły na sb. czyli, żeby była lista a drugą listą żeby były tzw. multi grupy jak na ss-ach w pierwszym poscie.

[Obrazek: 2s95baa.png]
Można użyć czegoś takiego.
http://jqueryui.com/tabs/

(może u siebie zrobię :p )
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
(24.11.2013, 11:56)SLAVOO napisał(a): Można użyć czegoś takiego.
http://jqueryui.com/tabs/

(może u siebie zrobię :p )

Tylko, że ja nie chce robić zakładek, sposób który podał Snake mi przypasował, tylko coś mi nie wychodzi. :/ Może jak Snake będzie online to udzieli pomocy. ;P
Lepsze rozwiązanie:

do headerinclude dodaj:
<script language="JavaScript">
<!--
function 
ShowHide(name)
{
   var 
Obj = (document.getElementById) ? document.getElementById(name) : document.all[name];
   if(
Obj != nullObj.style.display = (Obj.style.display == "none") ? "" "none";
}
-->
</
script

i do index_boardstats
<a href="javascript:ShowHide('okinko');"> <span style="color: #FFF;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a>

<span id="okinko" BORDER style="display: none;">
<br />
Jakieś tam linki | Jakieś tam linki | Jakieś tam linki | Jakieś tam linki | Jakieś tam linki |
</span>

Oczywiście uzupełniając sobie.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
(24.11.2013, 12:43)Snake_123 napisał(a): Lepsze rozwiązanie:

do headerinclude dodaj:
<script language="JavaScript">
<!--
function 
ShowHide(name)
{
   var 
Obj = (document.getElementById) ? document.getElementById(name) : document.all[name];
   if(
Obj != nullObj.style.display = (Obj.style.display == "none") ? "" "none";
}
-->
</
script

i do index_boardstats
<a href="javascript:ShowHide('okinko');"> <span style="color: #FFF;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a>

<span id="okinko" BORDER style="display: none;">
<br />
Jakieś tam linki | Jakieś tam linki | Jakieś tam linki | Jakieś tam linki | Jakieś tam linki |
</span>

Oczywiście uzupełniając sobie.

Tenn sposób jest najlepszy, tylko dodałem dwie grupy do admina serwera, a zrobiło się coś takiego, czyli grupy co były dalej niż admin serwera dostały się do listy po kliknięciu. Demoo: moje.sanfre.eu
No bo źle to robisz. :D, specjalnie dałem odstęp w 2 kodzie (mogłem napisać, przepraszam).


1. Kod wstawiasz do headerinclude.
2.
<a href="javascript:ShowHide('okinko');"> <span style="color: #FFF;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a
Odpowiada za wyświetlającą się rangę. Wklej gdzie ma się wyświetlać.
3. zamiast span, zrób div, będzie lepiej.
<div id="okinko" BORDER style="display: none;">
<
br />
Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki 
</
div
wstaw na końcu wszystkich grup, aby wyświetlało się pod, nie urywając ich. ;)
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
(24.11.2013, 18:23)Snake_123 napisał(a): No bo źle to robisz. :D, specjalnie dałem odstęp w 2 kodzie (mogłem napisać, przepraszam).


1. Kod wstawiasz do headerinclude.
2.
<a href="javascript:ShowHide('okinko');"> <span style="color: #FFF;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a
Odpowiada za wyświetlającą się rangę. Wklej gdzie ma się wyświetlać.
3. zamiast span, zrób div, będzie lepiej.
<div id="okinko" BORDER style="display: none;">
<
br />
Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki 
</
div
wstaw na końcu wszystkich grup, aby wyświetlało się pod, nie urywając ich. ;)

Dzięki wybawco, ale dajmy przykład, że chcę dodać takie coś do jeszcze jednej grupy, jak to zrobić?
hmm... tak:

Masz kody:
<a href="javascript:ShowHide('okinko');"> <span style="color: #FFF;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a
*okinko - to nas interesuje, będziemy się z tym odnosić do div'a.
<div id="okinko" BORDER style="display: none;">
<
br />
Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki 
</
div
*tu również okinko.

Jeśli zmienisz te wyrazy (na dowolne )to będzie czytać ... wzajemnie.

czyli możesz użyć:

<a href="javascript:ShowHide('przyklad');"> <span style="color: #FFF;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a

i
<div id="przyklad" BORDER style="display: none;">
<
br />
Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki 
</
div

Jak widzisz, tutaj zmieniłem nazwę tej funkcji...

Więc teraz całość:
<a href="javascript:ShowHide('okinko');"> <span style="color: #333;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a>

<
a href="javascript:ShowHide('przyklad');"> <span style="color: #333;"><strong>Jakaś ranga</strong></span></a>

<
div id="okinko" BORDER style="display: none;">
<
br />
Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki Jakieś tam linki 
</
div>

<
div id="przyklad" BORDER style="display: none;">
<
br />
Jakies inne coś xd
</div


Od razu mówię, działa ;)

Jak wcześniej wspomniałem, te nazwy (okinko, przyklad...) możesz sobie zmienić na dowolny wyraz, aby ID w divie odczytywało. :)
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości