jak zrobić coś typu {$whosonline} ?

Założony przez  Wojtek1.

wersja skryptu MyBB: 1.6.10
adres forum: monkey-games.net.pl
na czym polega problem (screen, opis, komunikaty):
Witam, chciałbym zrobić coś takiego że po wpisaniu załóżmy {$moje_statystyki} będzie mi wyświetlać w wstawionym miejscu odpowiednią zawartość, którą wcześniej zdefiniuje. Np chciałbym zrobić legendę forum (rangi na forum) i po wpisaniu np {$legenda_forum} to będzie mi wyświetlać załóżmy w stopce odpowiednią zawartość. Nie piszcie mi żeby ściągnąć plugin na legendę grup, bo to był przykład. Chciałbym się dowiedzieć jak takie coś zrobić, czy to jest coś trudnego, łatwego, oraz zrozumiałą instrukcję jak takie coś wykonać. Pozdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek konkretną odpowiedź.
Cabura napisał 21.10.2013, 07:16:
Przenoszę do bardziej odpowiedniego działu.
https://webboard.pl/thread-38177.html
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Co do powyższego, jest łatwiejszy sposób jeśli chcesz umieścić prosty kod w kilku miejscach:

1. Pobierasz Template Conditionals http://mybbhacks.zingaburga.com/showthread.php?tid=464
2. Wgrywasz do inc/plugins koniecznie oba pliki - .txt i .php
3. Aktywujesz
4. Następnie wchodzisz w listę szablonów i klikasz "Dodaj szablon" czy jak to tam jest po polsku przetłumaczone
5. Nazywasz go np. legenda_grup i wklejasz kod w największe pole. Można używać HTML/CSS/JS, zmiennych globalnych i dostępnych w miejscu wywołania (patrz krok 6), warunków, funkcji dostępnych w pliku .txt, przypisań <setvar> oraz wywołań innego szablonu (patrz krok 6). Zapisujesz. Jeśli będziesz chciał go zmodyfikować, jest on w Niezgrupowanych Szablonach.
6. W innych szablonach wstawiasz <template nazwa_szablonu>, czyli w tym wypadku <template legenda_grup> tam gdzie chcesz powtarzający się kod.

Do bardziej skomplikowanego kodu, czyli pętli, definicji, modyfikacji albo skomplikowanych przypisań potrzebny byłby nowy plugin lub edycja plików (nie polecam tej opcji bez pluginu Patches).
U mnie to nie działa.
Jakie jest wywołanie w domyślnym szablonie?

Zrobiłem szablon o nazwie "scroller" w którym jest <div>, zapisałem i dodałem do header <scroller>
i rozjechało mi forum :)
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
I co w tym dziwnego? Przecież nie wklejasz tego co napisałem... Przeczytaj dokładnie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości